הרצליה

רק באישור הועדה המלווה

בעקבות הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה רונן וסרמן על איסור של כניסת עמותת בעלות זיקה דתית או פוליטית למוסדות החינוך, קיבלה המועצה החלטה לפעול לפי נוהל שהוציא מנהל אגף החינוך והערכים בשנת 2017 תוך הגדלת נציגות ההורים בועדה המלווה

שרון יונתן 12/09/2019
רונן וסרמן , צילום: סיון אוליקר

הצעה לסדר שהעלה חבר המועצה רונן וסרמן (יש עתיד) בעניין כניסה עמותת דת לבתי הספר הממלכתיים הייתה יכולה להפוך לדיון חריף במועצה בין חברי מועצה חילוניים ודתיים, אבל הסתיימה בהצעת החלטה שהתקבלה פה אחד.

וסרמן טען בהצעתו: "בשנת הלימודים האחרונה המשיכו לפעול עמותות דת במספר בתי ספר ממלכתיים וגנים בהרצליה. הפעילות העיקרית בהרצליה מבוצעת על ידי ארגון ״זהות״ באמצעות מרכז ״יחד״, פעילות המנוהלת על ידי אישים עם זיקה פוליטית מובהקת למפלגת הבית היהודי, וחלקם אף היו מועמדים למועצת העיר מטעם רשימת ״הבית היהודי״.כהורים חילוניים רובנו המוחלט מנחילים לילדנו גם ערכי מסורת ומורשת יהודית, אך קביעת האיזון בין אורח החיים החילוני למסורת היהודית נתון לשיקול דעתה האינדיווידואלי של כל משפחה ואין מקום לחינוך דתי/אמוני/פוליטי בבית ספר שאוכלוסייתו ברובה חילונית. יש לנו זכות לחנך את ילדנו על פי ערכים ליברלים, פלורליסטיים והומניסטיים. כמו שלעולם לא אדרוש להכניס תכנים "חילוניים" לבתי ספר דתיים, כך אני עומד על זכותם של הורים חילוניים שדעתם של ילדיהם לא תושפע מכל מיני "בעלי תשובה" עם אג'נדות דתיות אמוניות.

וסרמן הציע כי העירייה תחליט כי תעדכן או תיידע את ההורים ולא תאפשר לעמותות עם זיקה דתית- פוליטית מוכחת להיכנס לגני הילדים ולבתי הספר הממלכתיים.

עוד הציע כי את חומרי החינוך, מערכי השיעור והערכים בנושא היהדות יעבירו וילמדו המורים והגננות המורשים לכך בלבד או בפיקוח מוסדר של גורם מהעמותה יחד עם מורה מבית הספר שנמצא בשירו ומוודא שאכן נצמדים לתכנים הרלוונטיים ללא כל תוספות שלא תוכננו.

ד"ר יעקב נחום, מנהל אגף החינוך והערכים, אמר בישיבה:

"בשנת 2017 הוצאתי הנחייה כי כניסת כל גוף חיצוני לבית הספר, לאו דווקא עמותה דתית, צריכה לעבור דרך ועדה מלווה ומאז הנוסח ברור מאוד. אני בקשר ישיר עם ועדי הורים ומאז 2017 לא הייתה טענה נגד כניסת גוף חיצוני ללא אישור. אם יש דברים נקודתיים אשמח שזה יגיע אליי".

בעקבות דבריו של נחום ביקש ראש העירייה מוסרמן למשוך את הצעתו: "מועצת העיר מציעה לתת תוקף של החלטת מועצה להנחיית מנהל אגף החינוך והערכים משנת 2017. מועצת העיר מחליטה להגדיל את נציגות ההורים בוועדה המלווה לשלושה הורים. מועצת העיר מציעה כי נציג הרשות בוועדה המלווה יהיה מנהל או מנהלת מחלקה באגף החינוך האמון על התחום. הבקרה על החלטות הועדה תהיה על אגף החינוך".

נוסח זה התקבל פה אחד על ידי כל חברי המועצה.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילדים משתתפים בתהלוכת העדלאידע ברחוב אחוזה ברעננה
שמחה פורימית ברעננה
עיריית י-ם בין 3 הערים הכי דיגיטליות
פצוע בתאונה בהרצליה
חשד: גרם נזק לעשרות כלי רכב
פרדס חנה: קעטבי מתמודד לראשות המועצה
פרדס חנה: קעטבי מתמודד לר' המועצה
נהג, 20 דקות – זוז!
פסח בין כוכבים
פסח בין כוכבים
מחדשים את הגינות בבת ים