הרצליה

מעל השאר

ג'ורדן פושה ממכבי הרצליה וולדיצה סטויאנוביץ' מבני הרצליה כדוריד הביאו במו ידיהם ורגליהם ניצחונות על הקבוצות המקבילות של רמת השרון

שרון יונתן 12/09/2019
ג'ורדן פושה (משמאל) מודה לאוהדי הרצליה בסיום המשחק, צילום: שרון יונתן

שנים רבות אני מסקר את קבוצות הספורט בהרצליה ורמת השרון וצירוף מקרים כזה אינו זכור לי. ביום שישי שעבר, באותה שעה, נערכו שני משחקים בין נציגות הרצליה ורמת השרון. באצטדיון העירוני בהרצליה אירחה מכבי הרצליה את הפועל "ניר" רמת השרון במסגרת הליגה הלאומית בכדורגל ואילו באולם אורנים ברמת השרון אירחה קבוצת הכדוריד של רמת השרון את זו של הרצליה במסגרת ליגת העל.

נפתח עם המשחק שהיה באצטדיון בהרצליה, שעשה את הסיפתח שלו לאחר שבחודשים האחרונים הוחלפה מערכת הניקוז הישנה ונשתל משטח דשא חדש. שתי הקבוצות, השואפות להיצמד לחלק העליון נהנו מאווירה נחמדה ביציע שכלל כ- 500 אוהדים ועל כר הדשא התפתח משחק לא רע בכלל עם קצב טוב לליגה הלאומית, כאשר רמת השרון, במרבית דקות המשחק, הייתה טובה יותר מיריבתה המקומית. אבל, לרמת השרון אין את מה שיש למכבי הרצליה וזה חלוץ בדמותו של ג'ורדן פושה שברח פעמיים לשחקני ההגנה כדי לכבוש צמד מרהיב ולבסס את ניצחון הרצליה (2 :0).

"פושה למכבי הרצליה זה יותר ממה שערן זהבי היה למכבי ת"א" אמר אוהד הרצלייני ביציאה מהאצטדיון. האמת, הצדק בדבריו. המספרים, כמו תמיד, אומרים הכל. בשבעת המחזורים הראשונה כבשה הרצליה 8 שערים, כאשר 7 מהם נכבשו על ידי החלוץ הצרפתי המצוין שמוביל בראש טבלת מלך שערי הליגה. גם מאמנו פטריסיו סייג, אמר בסיום המשחק שהוא אינו מבין איך פושה עדיין משחק בליגה השניה. בינתיים, שיהנה מכיבושיו הבלתי פוסקים. אגב, פושה כבש עד כה 50 שערים ב-78 משחקיו במדי מכבי הרצליה. הרבה מעבר למדהים! בנוסף לסקורר המצוין, במשחק מול רמה"ש יש לציין את משחק ההגנה הטוב של הקבוצה ואת בר ירוחם הצעיר ובן מלכה שאחראים לבישולים היפים לפושה. ביום שני הקרוב תתארח הרצליה אצל מכבי נתניה.

ונעבור לקבוצת הכדוריד שעושה חיל מתחילת העונה, כאשר לאחר חמישה מחזורים היא מדורגת במקום השלישי עם 4 נצ' והפסד. הקבוצה, בראשותו של המאמן בני אינגל, יצאה ביום שישי שעבר למשחק חוץ קשה מול השכנה מרמת השרון. המחצית הראשונה הייתה נוראית עבור הרצליה והסתיימה בפיגור 11 :17, אבל המחצית השניה הייתה אופרה אחרת לגמרי, כאשר הקבוצה ביצעה מהפך מדהים, עד לניצחון בסיום 32 :30. מעל כולם היה, כרגיל, ולדיצה סטויאנוביץ' שניפק עוד משחק אדיר, הפעם עם 13 כיבושים. עוד לפני המשחק הודיעה הנהלת הקבוצה כי חוזהו של ולדיצה, כמו של הזר השני אוברד ראדולוביץ, יוארך בשנתיים נוספות. אגב, עבור ראדובלוביץ, שכבש 5 שערים, זה היה משחק מול האקסית שאצלה שיחק שלוש שנים וידעה להיפרד ממנו בצורה מכובדת לפני המשחק.

באתר איגוד הכדוריד פרסמו השבוע מספר נתונים על הצטיינותו של סטויאנוביץ' שמוביל את טבלת מלך שערי הליגה עם 59 כיבושים בחמישה משחקים. הרבה בזכותו הרצליה היא קבוצת ההתקפה הפוריה בליגה עם 173 שערים, כאשר תרומתו של הסרבי המצוין בשערים ואסיסטים מהווה חצי מכמות זו, ללמדכם על ההשפעה העצומה שלו בהצלחת הקבוצה עד כה. הדבר היחידי שיעצור את ולדיצה זו הפגרה שאליה יצאה הליגה עד ה-11 לנובמבר, אז תחזור הרצליה למשחק בית מול חולון.

המאמן בני אינגל סיכם את משחק הניצחון ברמה"ש:

"במחצית השניה נתנו משחק הגנה מצוין עם יכולת טובה של גיל יעקב בשער, ולכן יכולנו לחזור מהפרש כזה. לגבי ולדיצה, חבל על כל מילה. הוא היה חולה כל השבוע, אבל לא ויתר על אף אימון. הוא גבר אמיתי וראו כמה לב ונשמה הוא הביא. זה ניצחון חשוב מאוד מול קבוצה חזקה שתיאבק איתנו בחלק העליון. אנחנו יוצאים לפגרה עם ארבע מחמש ונבוא עם המון אנרגיות להמשך".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
בילי בסרגליק 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אופנוען נהרג בתאונה
מכוונת לצמרת
קריטסל נפגש עם ועד נווה זמר
שריפה גדולה בבניין בת"א
נחשפה רשת שעסקה בייבוא נשים לצורכי זנות וניהול בתי בושת
מתנגדים להקמת קריית התקשורת בצפון העיר
דר מיקי הלברטל מנהל רמבם, מר דוד פתאל, מלונות פתאל, מר יהושוע ראוכברגר, עמותת לב חש
מלונית לילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם
גבר נדקר בנתניה