הרצליה

המרינה בהרצליה מניפה את הדגל הכחול

החופים בהרצליה זכו פעם נוספת להניף את הדגל הכחול במסגרת המודעות לחופים נקיים בארץ

כתב לוקאל 16/09/2019
הדגל הכחול במרינה בהרצליה, צילום: דני חבקוק

הבוקר (שני, 16.9.19 ) הניפו במרינה הרצליה את ה"דגל הכחול" בפעם השביעית וחופי אכדיה מרכז וצפון בפעם החמישית.  הדגל הכחול הוא שמה של תכנית סביבתית-חברתית שמטרתה לעורר מודעות לסביבה הימית. מרינה הרצליה עמדה בתקנים המחמירים שמציב ארגון FEE העולמי בתוכנית הדגל הכחול, תוך הקפדה על שמירת סטנדרטים גבוהים לתחזוקת המרינה והחופים .
 

האפשרות לקבל את הדגל הכחול, קיימת עבור חופי הים, המרינות ובעלי יאכטות. אלו מהם העומדים בהצלחה בדרישות הקפדניות הרבות שמציב ארגון FEE העולמי (Foundation for Environmental Education), זוכים להניף את הדגל. בין דרישות אלו נמנות הנגשת החופים לנכים, שמירה על איכות המים, הצבת פחי מחזור בחופים ועוד.כיום מונף הדגל הכחול ביותר מ-4560 חופים, מרינות ויאכטות ב- 45 מדינות בעולם, מתוכם ב-50 אתרים בישראל.

עיריית הרצליה והחברה העירונית פועלות רבות להעלאת המודעות לשמירה על איכות הסביבה הימית בקמפיינים נרחבים "עיר ללא פלסטיק", במבצעי ניקיון חופי וימי, בהצבת עמדות בחופים של צעצועים שיתופיים שנאספים בחוף ומוגשים לציבור "צעצוע של שיתוף" ועוד.

לדברי עפרה בל סגנית ראש העיר :"עיריית הרצליה והחברה העירונית לתיירות, בולטות במאמצן בקידום התכנית ובהישגיהן  בתחום. ניכרת בפעילותן ההקפדה על סטנדרטים גבוהים בכל הקשור לניקיון המים והחופים והמוטיבציה לחסוך באנרגיה ולשמור על משאבים ימיים לפיתוח בר-קיימא. אך הדגש המהותי יותר, הוא דווקא בפן החינוכי. תוכניות חינוכיות בבתי הספר, הרצאות לאזרחים הוותיקים, פעילויות לקירוב אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים לסביבה הימית וסיורי שטח בחופים הם דוגמאות בודדות הממחישות את אותו החזון הסביבתי וההבנה שחינוך נכון הוא, ככל הנראה, המפתח לשינוי המיוחל."

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/10/2019
בילי בסרגליק 26/09/2019
כתב לוקאל 24/09/2019
בילי בסרגליק 19/09/2019
בילי בסרגליק 19/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הבלט הישראלי גאה להציג: שלגיה ושבעת הגמדים
הבלט הישראלי גאה להציג: שלגיה ושבעת הגמדים
רופאה הותקפה בבית חולים איכילוב בתא
רופאה הותקפה בבית חולים "איכילוב" בת"א
יובל שרף בקמפיין חדש
יובל שרף בקמפיין חדש
ההורים מוטרדים מנזקי המסכים
ממה מוטרדים ההורים באיזור השרון?
הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום "דורות"
עושים סדר במפרץ אילת
להפוך את עכו לעיר מחוז
עשית במלואים? קבל פטור