הרצליה

להגביל את גובה הבנייה בתכנית "קרית שחקים"

כ-300 תושבי הרצליה חתמו על ההתנגדות שיגיש חבר המועצה איל פביאן כנגד תוכנית הבנייה "קרית שחקים". התושבים דורשים להפחית את גובה בנייני המגורים והמשרדים ולהתאימם לסביבה

שרון יונתן 19/09/2019
צילום הדמייה: רשות מקרקעי ישראל/משה צור אדריכלים

המאבק הציבורי נגד אישור תכנית הבניה "קרית שחקים" נמשך והשבוע הועלתה עצומה לאינטרנט כדי לדרבן את תושבי העיר לחתום על ההתנגדות לתכנית, כאשר התאריך האחרון להגשת ההתנגדויות הוא היום (חמישי). עד אמצע השבוע חתמו כ-300 תושבים על העצומה והם אלו שיופיעו כמתנגדים לתכנית.                                                      

מדובר בפרויקט בניה שאמור לקום במשולש שבין הרחובות בן ציון מיכאלי (כביש הגישה לרכבת), דרך שבעת הכוכבים ותחנת הרכבת ובו אמורים להיבנות בנייני משרדים של עד 60 קומות ובנייני מגורים עד 40 קומות.

 מי שמוביל את התנגדות התושבים הוא חבר מועצה אייל פביאן שקרא לכל תושבי הרצליה להצטרף להתנגדות, אך ביקש להבהיר: "אני וחבריי לא נגד הפרויקט, אבל דורשים להקטין משמעותית את מספר הקומות בבניינים המתוכננים ולהתאימם לסביבה".                                     בעצומה שעלתה באינטרנט נכתב: "אנו מתנגדים לבניית בניינים של 40-60 קומות בכניסה להרצליה, בצמוד לקניון שבעת הכוכבים, במסגרת תכנית קריית שחקים ומצטרפים בכך להתנגדות אשר תוגש מטעם התושבים לותמ"ל בהקשר זה. התכנית במתכונתה הנוכחית אינה מידתית, לא מתאימה לסביבתה, צפויה לפגוע בצביון העיר ובאיכות חיינו, ואיננה נדרשת לעיר בהיקפים הללו.

 מתנגדי התכנית דורשים כי: "לפיכך יש להגביל את גובה בנייני המגורים לגבהים מקובלים בעיר, דהיינו עד 10 קומות ובכל מקרה לא יותר מ- 20 קומות לכל היותר, ואת גובה בנייני המשרדים יש להגביל משמעותית עד לגובה של בנייני משרדים המתוכננים באזור ההיי-טק והעסקים של הרצליה פיתוח/מערב העיר הנמצאים ממש מול הפרויקט, קרי עד 30 קומות, וכל זאת גם בהתאם למגבלות הטיסה באזור כיום ולא יותר מכך".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים
מרכז מסחרי ראשון בשכונת נווה זמר ברעננה
בדרך למרכז מסחרי ראשון בשכונת "נווה זמר" ברעננה
ספר תורה לזכר מיליון וחצי הילדים שנרצחו בשואה
רוכב אופנוע כבן 23 נהרג בתאונה סמוך לראשלצ
רוכב אופנוע נהרג סמוך לראשל"צ
שלושה הרוגים בתאונה באזור אילת
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון
שאטלים לרווחת תושבי עלייה
התלמידות שהשתתפו בתחרות
עפות על יזמות