הרצליה

להגביל את גובה הבנייה בתכנית "קרית שחקים"

כ-300 תושבי הרצליה חתמו על ההתנגדות שיגיש חבר המועצה איל פביאן כנגד תוכנית הבנייה "קרית שחקים". התושבים דורשים להפחית את גובה בנייני המגורים והמשרדים ולהתאימם לסביבה

שרון יונתן 19/09/2019
צילום הדמייה: רשות מקרקעי ישראל/משה צור אדריכלים

המאבק הציבורי נגד אישור תכנית הבניה "קרית שחקים" נמשך והשבוע הועלתה עצומה לאינטרנט כדי לדרבן את תושבי העיר לחתום על ההתנגדות לתכנית, כאשר התאריך האחרון להגשת ההתנגדויות הוא היום (חמישי). עד אמצע השבוע חתמו כ-300 תושבים על העצומה והם אלו שיופיעו כמתנגדים לתכנית.                                                      

מדובר בפרויקט בניה שאמור לקום במשולש שבין הרחובות בן ציון מיכאלי (כביש הגישה לרכבת), דרך שבעת הכוכבים ותחנת הרכבת ובו אמורים להיבנות בנייני משרדים של עד 60 קומות ובנייני מגורים עד 40 קומות.

 מי שמוביל את התנגדות התושבים הוא חבר מועצה אייל פביאן שקרא לכל תושבי הרצליה להצטרף להתנגדות, אך ביקש להבהיר: "אני וחבריי לא נגד הפרויקט, אבל דורשים להקטין משמעותית את מספר הקומות בבניינים המתוכננים ולהתאימם לסביבה".                                     בעצומה שעלתה באינטרנט נכתב: "אנו מתנגדים לבניית בניינים של 40-60 קומות בכניסה להרצליה, בצמוד לקניון שבעת הכוכבים, במסגרת תכנית קריית שחקים ומצטרפים בכך להתנגדות אשר תוגש מטעם התושבים לותמ"ל בהקשר זה. התכנית במתכונתה הנוכחית אינה מידתית, לא מתאימה לסביבתה, צפויה לפגוע בצביון העיר ובאיכות חיינו, ואיננה נדרשת לעיר בהיקפים הללו.

 מתנגדי התכנית דורשים כי: "לפיכך יש להגביל את גובה בנייני המגורים לגבהים מקובלים בעיר, דהיינו עד 10 קומות ובכל מקרה לא יותר מ- 20 קומות לכל היותר, ואת גובה בנייני המשרדים יש להגביל משמעותית עד לגובה של בנייני משרדים המתוכננים באזור ההיי-טק והעסקים של הרצליה פיתוח/מערב העיר הנמצאים ממש מול הפרויקט, קרי עד 30 קומות, וכל זאת גם בהתאם למגבלות הטיסה באזור כיום ולא יותר מכך".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
דיוויד בנאקסס וליאור סיבילה דוידזון
שני עוזרים אישיים חדשים בעיריית הוד השרון
דואגים לאם ולילד
עיריית תל אביב-יפו מזמינה אתכם לעזור לה להלביש את סוכת המציל בחוף אביב לקראת כפר האירוויזיון
מבצע "מלביש"
תאונת דרכים בין שלושה כלי רכב בכביש 444
תאונת דרכים בין שלושה כלי רכב בכביש 444
לא לאלימות כלפי נשים
מצטיינים
הראל. האכזבה הרגעית היתה מהולה בהרבה גאווה
"עבורי זו פסגת הקריירה המקצועית שלי"
משאלת לב בחטיבת קלמן ברמת השרון
"משאלת לב" בחטיבת קלמן ברמת השרון