הרצליה

דיירי רחוב הגלבוע נדרשים לשלם עבור היטלי תיעול

תושבי שכונת נווה ישראל בהרצליה זועמים על הודעות התשלום שקיבלו(13,500 שקלים) מהעירייה בגין עבודות התיעול הממושכות שבוצעו ברחוב בר כוכבא. תושבת הרחוב: "מאיפה החוצפה לדרוש את הסכומים הללו?"

שרון יונתן 19/09/2019
מתנס בשכונת נווה ישראל , צילום ארכיון "קול הרצליה"

תושבי רחוב בר כוכבא, שחוצה את שכונת נווה ישראל, והרחובות הסמוכים לו נאלצו לסבול במשך כשנתיים בגלל עבודות תיעול שביצעה העירייה והיקשו על חייהם. ואם זה לא מספיק, כעת הם קיבלו תושבי רחוב בר כוכבא מהעירייה, ביחד עם תושבי הרחובות היוצאים מבר כוכבא, הודעה על תשלום היטלים בסכומים גבוהים וזאת לאחר שלטענתם ראש העירייה הבטיח להם לפני תחילת העבודות כי העבודות לא יושתו עליהם.

 עליזה בראל, שאמה מתגוררת ברחוב הגלבוע וקיבלה דרישת תשלום על סך 13,500 שקלים עד סוף אוגוסט, אותם כמובן לא שילמה, העלתה פוסט זועם בדף הפייסבוק של העירייה ובו כתבה:

"אדוני ראש העיר. תושבי בר כוכבא והרחובות היוצאים ממנו קיבלו לשלם מס תיעול על העבודות שבוצעו בבר כוכבא בשנתיים האחרונות. שנתיים של סבל, כל מקטע חצי שנה ואנחנו דיירי רחוב הגלבוע נדרשים לשלם 13,500 שקלים. לפני תחילת העבודות ניקוז, אשר החלו עבור פרויקט הפינוי בינוי, הובטח לתושבים על ידך כי לא נישא בהוצאות. והופ, מה קרה? ההיפך! זה מס תיעול או מס ניצול? מה נשאר לתושבים? לסבול את הרעש והאבק וגם לשלם על זה. מאיפה החוצפה לדרוש את הסכומים הללו".

בראל אמרה השבוע: "לא ידוע לנו מי מהתושבים קיבלו ומי לא. בכל מקרה, זאת פשוט בושה וחרפה מצד העירייה לגבות היטלים בסכומים כאלו עבור היטלי תיעול ממנו יהנו כל תושבי השכונה וכל מי שעובר בכביש הזה. אנחנו מצפים מראש העירייה שיעמוד בהבטחתו ויבטל את ההיטלים לתושבים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה, משה פדלון, הנחה את הגורמים המקצועיים לבחון לעומק את נושא ההיטלים".

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 28/11/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
דת ופוליטיקה בהוד השרון
דת ופוליטיקה בהוד השרון
פעוט טבע בבריכה בהרצליה
עתיקה ואינטראקטיבית
יוצאת לעונה חדשה
קורס כלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית
סוגרת מעגל
תאונת דרכים בין שלושה כלי רכב בכביש 444
תאונת דרכים בין שלושה כלי רכב בכביש 444
יוקם ארגון לבוגרי ויצו
יוקם ארגון לבוגרי ויצ"ו