הרצליה

דיירי רחוב הגלבוע נדרשים לשלם עבור היטלי תיעול

תושבי שכונת נווה ישראל בהרצליה זועמים על הודעות התשלום שקיבלו(13,500 שקלים) מהעירייה בגין עבודות התיעול הממושכות שבוצעו ברחוב בר כוכבא. תושבת הרחוב: "מאיפה החוצפה לדרוש את הסכומים הללו?"

שרון יונתן 19/09/2019
מתנס בשכונת נווה ישראל , צילום ארכיון "קול הרצליה"

תושבי רחוב בר כוכבא, שחוצה את שכונת נווה ישראל, והרחובות הסמוכים לו נאלצו לסבול במשך כשנתיים בגלל עבודות תיעול שביצעה העירייה והיקשו על חייהם. ואם זה לא מספיק, כעת הם קיבלו תושבי רחוב בר כוכבא מהעירייה, ביחד עם תושבי הרחובות היוצאים מבר כוכבא, הודעה על תשלום היטלים בסכומים גבוהים וזאת לאחר שלטענתם ראש העירייה הבטיח להם לפני תחילת העבודות כי העבודות לא יושתו עליהם.

 עליזה בראל, שאמה מתגוררת ברחוב הגלבוע וקיבלה דרישת תשלום על סך 13,500 שקלים עד סוף אוגוסט, אותם כמובן לא שילמה, העלתה פוסט זועם בדף הפייסבוק של העירייה ובו כתבה:

"אדוני ראש העיר. תושבי בר כוכבא והרחובות היוצאים ממנו קיבלו לשלם מס תיעול על העבודות שבוצעו בבר כוכבא בשנתיים האחרונות. שנתיים של סבל, כל מקטע חצי שנה ואנחנו דיירי רחוב הגלבוע נדרשים לשלם 13,500 שקלים. לפני תחילת העבודות ניקוז, אשר החלו עבור פרויקט הפינוי בינוי, הובטח לתושבים על ידך כי לא נישא בהוצאות. והופ, מה קרה? ההיפך! זה מס תיעול או מס ניצול? מה נשאר לתושבים? לסבול את הרעש והאבק וגם לשלם על זה. מאיפה החוצפה לדרוש את הסכומים הללו".

בראל אמרה השבוע: "לא ידוע לנו מי מהתושבים קיבלו ומי לא. בכל מקרה, זאת פשוט בושה וחרפה מצד העירייה לגבות היטלים בסכומים כאלו עבור היטלי תיעול ממנו יהנו כל תושבי השכונה וכל מי שעובר בכביש הזה. אנחנו מצפים מראש העירייה שיעמוד בהבטחתו ויבטל את ההיטלים לתושבים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה, משה פדלון, הנחה את הגורמים המקצועיים לבחון לעומק את נושא ההיטלים".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'
מטפלת חשודה בגרימת שבר ודימום לתינוק
בחזרה לבית הספר
בחזרה לבית הספר
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
מיני מרתון סמסונג תל אביב
מיני מרתון סמסונג תל אביב הוזנק בהצלחה
צחר רותם. להחזיר את הדרך והחזון למועדון
הכרוז מדבר
מהן ההלוואות הנפוצות ביותר?
מהן ההלוואות הנפוצות ביותר?
פרויקט מחוסגן
פרויקט "מחוסגן"