הרצליה

הפגנה בדרישה להסרת האנטנות הסלולריות בסמוך לגני הילדים

הורי ילדי הגנים בפרויקט גליל ים ממשיכים להיאבק להסרת האנטנות הסלולאריות על גג בניין בזק לשעבר ברחוב הרב קוק. בשבוע שעבר הם הפגינו מול בניין העירייה ודרשו תשובות מראש העירייה, משה פדלון

שרון יונתן 26/09/2019
הפגנת ההורים מול בנין העירייה. דורשים את הסרת האנטנות, צילום: פרטי

הורים לילדי גני הילדים בשכונת גליל ים החריפו ביום חמישי שעבר את מאבקם לגבי דרישתם להסרת האנטנות הסלולאריות הקרובות לגנים בהם שוהים ילדיהם. מדובר על גני הילדים החדשים ברחוב נתן אלבז בפרויקט גליל ים, שאוכלסו בילדים בתחילת ספטמבר ונמצאים במרחק של עשרות מטרים מהאנטנות הסלולאריות שעל גג בנין בזק לשעבר ברחוב הרב קוק.

כעשרים הורים הגיעו ביום חמישי שעבר לחזית בנין העירייה בשער העיר כשהם מצוידים בשלטים, עליהם נכתב בין השאר: "ילדי הגן חשופים לקרינה. בריאותם בסכנה", "ילדים, 70 מטר מאנטנה?" וקראו: "לא, לא, לא ניתן, את ילדינו לסכן".

לאחר מספר דקות ניגש ראש העירייה, משה פדלון, להורים ואמר להם: "האנטנות הוצבו באופן חוקי ואושרו על ידי המשרד להגנת הסביבה. הן מוצבות כבר מספר שנים ועברו מספר בדיקות ולפי התקן אין קרינה חריגה".

פדלון ציין עוד כי יזם הבניין, שעליו נמצאו האנטנות, קיבל אישור לבנייה והוא בשלב של קבלת היתרים והוסיף כי כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה הוא פועל לזירוז קבלת המסמכים על מנת לזרז את קבלת ההיתרים.

 פדלון אמר להורים: "הוא הבטיח לי שברגע שיקבל את האישור הוא הורס את הבניין בתוך שלושה שבועות".

 ההורים קטעו את דבריו ואמרו שהם שומעים את הדברים האלו כבר חצי שנה: "בינתיים, הילדים שלנו נכנסו לגן שסמוך לאנטנה עם קרינה. אתם אחראיים על הגנים אז בואו נוציא את הילדים עד שיסירו את האנטנות".

ההורים טענו שלתקן המדובר אין משמעות כל עוד מדובר בקרינה ממושכת כמו במקרה של ילדיהם.

 "אחת האימהות אמרה: "הילדים שלנו כל הזמן תחת קרינה. זה לא רק גני הילדים אלא האזור כולו כולל גינה ציבורית יפה שעשיתם".

פדלון ציין כי הוא ישוחח עם ראשי חברות הסלולאר ועם היועצים המשפטיים כדי לברר האם אפשר לקדם את הסרת האנטנות. ההורים ביקשו מראש העירייה לקבל תשובות מדויקות ואם יש צורך אז לעתור לבית המשפט.

חבר המועצה רונן וסרמן (יש עתיד) שנכח בהפגנה אמר: אני מלווה את המאבק כאשר בחצי השנה האחרונה הגשתי שלוש שאילתות ושתי הצעות לסדר בקשר לנושא האנטנות הסלולאריות בגליל ים ובשכונת יד התשעה. בבניין הזה יש 13 אנטנות סלולאריות, ומתחת לבניין יש שני גני ילדים. התושבים ביצעו בדיקות קרינה שהראו שמסוכן להיות במקום".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הגורם היחיד בעל הסמכות והאחריות להקמה וההפעלה של אנטנות סלולריות הוא המשרד להגנת הסביבה. כחלק מאישורי ההפעלה של האנטנה דורש המשרד מהחברה הסלולרית לבצע בדיקות קרינה ורק במידה והן תקינות מאושרת הפעלתה. למרות זאת, על מנת להסיר כל ספק, הורה ראש העירייה לבצע בדיקה חוזרת של מידת הקרינה באיזור ובמוסדות הציבור הנמצאים בקרבת הבניין. דו"חות המדידה שנעשו במקום, מראים כי הערכים לא עוברים את ערך הסף המחמיר המוגדר ע"י המשרד להגנת הסביבה. חשוב לציין בהקשר זה שבניין בזק עליו נמצאות האנטנות עומד בפני הריסה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חיים ברוידא , רעננה תאבד את מעמדה?
חשש למעמדה האיתן של רעננה
חילופים על הקווים
שק עם סמים נפלט לחוף באשדוד
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב
פסטיבל סרטי הספורט הראשון של סינמטק תל אביב בשיתוף מרתון סמסונג תל אביב
עמותת גדולים מהחיים למען ילדים חולי סרטן
ערב התרמה של עמותת גדולים מהחיים למען ילדים חולי סרטן
איסור דיג בים התיכון של דקרים
איסור דיג בים התיכון של דקרים
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
בדרך ללשכה (טור דעה)
בדרך ללשכת רה"ע