הרצליה

חדש במתנ"ס נווה עמל בהרצליה

במתנ"ס נפתחת קבוצת תיאטרון קומי לנשים בקבוצה יעבדו יחדיו נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית, זכאיות סל שיקום, ונשים מהקהילה הרחבה

בילי בסרגליק 26/09/2019
עדי מגדל אבדר, תנחה את הקבוצה, צילום: פרטי

במתנ"ס נווה עמל בהרצליה, עומדת לקום קבוצת תיאטרון קומי לנשים תחת הכותרת "נשים עושות צחוק". בקבוצה יעבדו יחדיו נשים המתמודדות עם מגבלה נפשית, זכאיות סל שיקום ונשים מהקהילה הרחבה. המטרה לשלב הומור ותיאטרון, כזווית התבוננות אחרת על החיים ואמצעי חיבור בין נשים. את הקבוצה תנחה עדי מגדל אבדר מהרצליה, שחקנית, מורה לתיאטרון ומטפלת בפסיכודרמה, רכזת תוכנית "עמיתים" במתנ"ס נווה עמל בהרצליה.

 תוכנית "עמיתים" הינה תכנית ארצית מבית החברה למתנ"סים ומשרד הבריאות, הפועלת לקידום השתלבותם של אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית בקהילה בפעילויות פנאי, חברה והתנדבות. הקבוצה שתקום תהיה מסובסדת, בעלות של 50 שקלים לחודש למשתתפת ומותנית בראיון אישי.

 עדי מגדל אבדר: "השימוש בהומור הוא אמצעי לתקשורת בין אנשים וגם אמצעי שעוזר להתמודד עם הרבה קשיים שאנו נתקלים בהם, בין אם זה קשיים יום יומיים של החיים ובין אם קשיים יותר משמעותיים, שיעורים שהחיים מעבירים אותנו".

 הקבוצה היא חלק מפרויקט ארצי רחב של תכנית עמיתים הנקראת: "קבוצות משולבות". בתוכנית מתקיימות למעלה מעשר קבוצות משולבות, שמטרתן ליצור מפגש בין אנשים מתמודדים וכאלו שלא, סביב תהליכי יצירה שונים כמו תיאטרון, מוזיקה, כתיבה, אמנות, ציור ועוד.

 "דרך תהליכי העבודה והיצירה המשותפים נוצר שיח, שהוא מצד אחד מקרב ומצד שני מאפשר לשים על השולחן את הנושא של בריאות הנפש, ותוך כדי כך למוסס את הסטיגמה הקיימת של נושא בריאות הנפש", אומרת עדי.

  נשים המוצאות עניין בהומור ותיאטרון, רוצות להתנסות ולהכניס את הנושא לחייהם, נשים המוצאות חיבור לנושא של בריאות הנפש וכאלו המעוניינות לפגוש נשים נוספות ליצירה שונה ומשמעותית, מוזמנות לפנות לעדי טל: 09-9708207 וניתן להשאיר הודעה או במייל adi.amitim@gmail.com

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/10/2019
כתב לוקאל 24/09/2019
בילי בסרגליק 19/09/2019
בילי בסרגליק 19/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יוגב זוהרון לרמן , הרכש החדש של הפועל ניר רמת השרון
רכש חדש להפועל רמת השרון
תלמידי ראשלצ זכו במקום השלישי באליפות אירופה ברובוטיקה
תלמידי ראשל"צ זכו במקום השלישי באליפות אירופה ברובוטיקה
ישיבת המועצה הידרדרה לשפל חסר תקדים
עוד רן שפירא
תביעת מיליונים בשל רשלנות רפואית
פריצה נועזת  לחנות שעונים בקניון ערים
פריצה נועזת לחנות שעונים בקניון "ערים"
יצאה לדרך בניית מוזאון הרפואה בטכנודע חדרה
יצאה לדרך בניית מוזאון הרפואה בטכנודע חדרה
מעכשיו לא צריך לנסוע למרכז כדי להנות מטיפול פנים איכותי
טיפול פנים ברחובות
שוטר ובנו נהרגו בתאונה בדרום