הרצליה

האנשים שעושים את הרצליה

מוזמנים להכיר את האנשים והשכנים הגרים לידכם קצת יותר קרוב והפעם, קבלו את רב חב"ד, הרב ישראל הלפרין

בילי בסרגליק 26/09/2019
הרב הלפרין. אני חש שאני עושה את הדבר הכי חשוב ונכון בחיים, צילום: פרטי

הרב ישראל הלפרין (63), הרב הראשי של חב"ד בהרצליה והסביבה, קיבל את המינוי אישית מהרבי מלובביץ לפני כ - 35 שנים וברגע שקיבל את המינוי, הגיע לגור כאן ולהתחיל את השליחות לפתוח את בית חב"ד בעיר. בימים האחרונים, כמו מדי ראש שנה ופסח, עסוק הרב הלפרין בהכנת ארגזי מזון לתושבים נזקקים.

"בראש השנה הזה יחולקו מעל 1500 ארגזים לתושבים נזקקים, יתקעו בשופר בבתים של מרותקים, חולים וגלמודים וגם אלו שירצו. יערכו תקיעות שופר מרכזיות במהלך כל שעות החג, יערך תשליך גדול ברחבת בניין העירייה החדש. יערך פדיון נפש, נייר שעליו כותבים בקשות, כותבים את השם ושם האם ונותנים בבית חב"ד, שם שולחים זאת לניו יורק למרכז של הרבי. בכל שנה רואים ישועות גדולות בכל התחומים. הבקשות הללו מתקיימות".

איך אתה מרגיש לנהל קהילה דתית בעיר חילונית?

"אצלנו אין חילונים, יש יהודים שכולם יקרים. אני חש פנימית מצוין. אנחנו נשלחנו לכאן להעביר את האהבה של הרבי לכולם. אני חש שאני עושה את הדבר הכי חשוב ונכון בחיים. על זה חלמתי כל חיי, לצאת לשליחות ולהעביר את האהבה של הרבי לכולם."

מה המסר שלך לתושבי הרצליה לראש השנה הזה?

"הרבי רמז כבר לפני 28 שנים, שתש"פ, שזו תהיה שנת פדותנו, שכל אחד מישראל בגאולה השלמה. אז הנה הגיע הרגע המאושר, שלכולם יהיה כבר כעת את הפדות האישית שלו, בשפע של בריאות ופרנסה וכל שצריך, לשנה טובה ומתוקה מאוד, וזה יביא את הגאולה לעם ישראל והעולם כולו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך ללנתבג
הקו החום של הרכבת הקלה יוארך לנתב"ג
חשד: הונה אנשים בעשרות אלפי שקלים
ממשיכים להציל את העולם
נועה ורז. כלים לחיים
שלום עושים במכות
אירוע הפרשת חלה ברעננה
עמית פרקש בבית האופנה משכית בעיצוב שרון טל
עמית פרקש מודדת שמלות כלה
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
צמיגי מכוניות נוקבו ברעננה
פועל נהרג בתאונת עבודה