הרצליה

על סף פיצוץ

החלפת המנעול בשער הכניסה לאצטדיון והכוונה לפתוח מחלקת נוער נוספת של בני הרצליה הביאו את היחסים בין ראשי מועדוני הכדורגל, מכבי והפועל הרצליה, לסגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, לנקודת רתיחה

שרון יונתן 26/09/2019
אריאל שיימן. "נעשה פה דבר פלילי" צילום: שרון יונתן

ראשי מועדוני הכדורגל, הפועל ומכבי הרצליה, זעמו השבוע על המהלך החד צדדי שביצעה העירייה ביום שני בבוקר, כאשר מנעול שער הכניסה הראשי של האצטדיון הוחלף ובכך נמנעה מהם הכניסה לחדרי ההלבשה והמשרדים. האירוע החל למעשה ביום ראשון בערב, כאשר קבוצת הבוגרים החדשה של בני הרצליה מליגה ג' אירחה את גבעת שמואל. לטענת ראשי מכבי והפועל, זמן קצר לפני המשחק הם נדרשו לפתוח את חדרי ההלבשה עבור הקבוצות מליגה ג', אך הם סירבו בטענה כי במקום יש ציוד יקר בשווי מאות אלפי שקלים ששייך לקבוצות ולא ניתן לבצע זאת בהתראה כה קצרה.                                                                                      

ביום שני הופתעו ראשי הקבוצות לגלות כי מנעול שער הכניסה הראשי לאצטדיון הוחלף. זעמם הופנה כלפי עופר לוי, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הספורט, שעומד מאחורי הקמת קבוצת הכדורגל החדשה מליגה ג'.                                                 

ראשי הקבוצות הגיבו בחריפות לצעד החד צדדי מטעם העירייה. "הם לא יכולים להחליף על דעתם ובאופן חד צדדי את המנעולים. זאת פשוט בריונות לשמה", אמר ביום שני ניר שיטרית, מנכ"ל הפועל הרצליה, והוסיף: "יש להפועל ולמכבי חזקה על האצטדיון ואנו משלמים דמי שימוש, אז איך פתאום מוחלף המנעול? לא קיבלנו הודעה מסודרת על כך שאנחנו צריכים לפנות את חדרי ההלבשה למשחק של ליגה ג'. לא יתכן שמודיעים לנו שעה לפני לפנות את חדרי ההלבשה וכאשר זה לא נעשה מחליפים בבריונות את מנעול שער הכניסה הראשי. זאת התנהלות של גנגסטרים ועולם שלישי, לא של עירייה שמתנהלת באופן מסודר ואחראי. עופר לוי מתנהג כאילו האצטדיון שלו והוא שכח שהוא בתפקיד ציבורי ואנחנו משלמים דמי שימוש".                                                         

גם אריאל שיימן, יו"ר מכבי הרצליה, תקף את העירייה על נעילת האצטדיון: "מה שנעשה פה זה דבר פלילי. יש חוקים במדינה ואין לעירייה סמכות להחליף מנעולים ולא לאפשר לנו להיכנס לחדרי הלבשה שלנו, אפילו לא כדי לעשות כביסה. יש למכבי ולהפועל זכויות על האצטדיון, אי אפשר לעשות דברים חד צדדים. אם הבריונות הזאת תימשך ולא נקבל מפתח לאצטדיון אנחנו נפנה באופן מיידי לערכאות משפטיות. רק לפני שבועיים מבנה האפסנאות של מחלקת הנוער שלנו נשרף. במקום שעופר לוי יטפל בבעיות רציניות כמו חיי אדם או איך שהאצטדיון נראה הוא מתעסק איתנו במשחקי כח".

החשש מפתיחת מחלקה נוספת

מה שעומד מאחורי המתיחות בין ראשי המועדונים לעופר לוי זאת כוונתו לפתוח בעונה הבאה מחלקת נוער בכדורגל של בני הרצליה, בנוסף לשתי מחלקות הנוער שכבר קיימות כיום, של מכבי והפועל. יש לציין כי מחלקת נוער לא יכולה לפעול בלי קבוצה בוגרת וזאת אחת הסיבות לפתיחת הקבוצה הבוגרת של בני הרצליה בליגה ג'. בהפועל ומכבי קיים חשש כי פתיחת מחלקת נוער נוספת תפגע בשתי מחלקות הנוער הקיימות, כאשר הבעיה המרכזית היא מחסור במגרשים, מאחר וכבר היום הפעילות במגרשים מלאה בשחקני שתי המחלקות.                                                                             

ניר שיטרית: "העירייה לא רוצה את האגודות, הם רוצים לפתוח מחלקת נוער של בני הרצליה שתפגע במחלקות הנוער של הפועל ומכבי. כל ההתנהלות של עופר לוי לפתוח עכשיו קבוצת ליגה ג' ובעונה הבאה מחלקת נוער של בני הרצליה היא התרסה כלפי הפועל ומכבי. הוא רוצה לגמור את המועדונים שבהם משחקים ביחד מעל אלף ילדים ובני נוער. גם ככה אין מספיק מגרשים, אז מה הם רוצים לבא על הראש שלנו. בינתיים האצטדיון מוזנח, התאורה לקויה, חדרי ההלבשה במגרשי האימונים במצב גרוע מאוד, שירותים מטונפים. שידאג קודם לטפל בדברים האלו".                                  

אלי חיו חמו, יו"ר הפועל הרצליה, מוסיף: "עופר לוי רוצה לפתוח עוד מחלקה אבל אין לכך מספיק מגרשים. קודם שיקימו עוד שלושה ארבעה מגרשים ואז שיקימו בני הרצליה ומצידי גם בית"ר הרצליה. כרגע אין מקום להכניס עוד מחלקה וכולם יודעים את זה".                                                              

ניר שיטרית תוקף את לוי: "לא היה סגן ראש עירייה שפועל נגד האגודות כמו שעופר לוי פועל. אני מכיר אותו שנים רבות כי שיחקנו בעבר ביחד בבני יהודה ובהפועל הרצליה. חשבתי שהוא יבוא לטובת הספורט, אבל מתברר שהוא רק פועל נגדנו ולטובת בני הרצליה. אני מאוד מאוכזב ממנו. בכל שנותיי בכדורגל בהרצליה לא נתקלתי בכזאת חד סטריות נגד המועדונים. הוא אומר לי שלקחנו לו ילדים מבני הרצליה. מה זאת אומרת לקחנו להם? עניתי לו, באיזה כובע אתה מדבר? סגן ראש עירייה או יו"ר בני הרצליה? הוא דואג רק לבני הרצליה, לא לילדים. שיהיה מובן, אין לי שום דבר נגד בני הרצליה וכבודם במקומם מונח, אבל לא יתכן שתהיה פגיעה במועדוני הכדורגל. הוא רוצה לפתוח מחלקת נוער בלי לבנות עוד מגרשים. איפה נשמע דבר כזה שקבוצות יתאמנו על רבע מגרש כי עופר לוי רוצה לפתוח עוד מחלקת נוער? הוא לא מבין יותר טוב מאיתנו ולא יכול לנהל יותר טוב מאיתנו. בנינו מועדון לתפארת ואנחנו נותנים שירות לתושבים. במקום לעזור לנו עם תקציבים ולבנות מגרשים הוא אומר תסגרו קבוצות. לא אכפת לו שילדים יתאמנו על רבע מגרש. נראה אותו בונה מגרשים ולא רק מציב ספסלים ומחליף גדרות".                                                                 

אריאל שיימן לא רצה השבוע להתייחס להשפעה של פתיחת מחלקת נוער של בני הרצליה בעונה הבאה ואמר: "אני לא מעוניין להיכנס לזה בשלב זה, אלא רק לצעד החד צדדי שעופר עשה עם נעילת האצטדיון. זאת כנראה הדרך שלו להראות מי הבוס, אבל אני נמצא כאן 27 שנים, מתוכן 22 שנים כבעלים של מכבי הרצליה ואני אהיה פה גם אחריו".

עופר לוי : "אני דואג לילדי העיר"

עופר לוי הסביר השבוע מדוע פעל להחלפת המנעול באצטדיון באופן חד צדדי תוך שהוא מאשים את ראשי המועדונים: "הם לקחו את החוק לידיים והתנהגו בצורה בריונית וכוחנית ולכך העירייה תגלה אפס סובלנות. הם לא היו מוכנים לפתוח לקבוצה מליגה ג' את חדרי ההלבשה ועשו לנו דווקא ולכך אנו לא נסכים. האצטדיון הוא עירוני וציבורי ואמור לשרת את מי שהעירייה תחליט ולא רק את מכבי והפועל. הם כנראה התבלבלו. עם כל הכבוד להם, ויש כבוד, האצטדיון לא של מכבי והפועל הרצליה. אנחנו לא נגדם והם ישחקו באצטדיון. מותר לעירייה להחליף מנעול ולתת להם מפתח.                 

אזמן אותם ואדבר איתם והם יקבלו מפתח לאצטדיון. אנחנו נשב איתם ונסגור את העניינים האלו ואני מקווה שדברים יסתדרו".                                                                    

לגבי הטענות על פגיעה במועדונים אמר לוי: "אף אחד לא בא לגמור אותם ולפגוע אותם. בניגוד למה שהם אומרים, אני זה שדואג לילדי העיר. אני מקבל עשרות, אם לא מאות, פניות מהורים שאין לילדים שלהם מענה, לא בהפועל ולא במכבי. מסיבה זו בכוונתנו לפתוח בעונה הבאה מחלקת נוער של בני הרצליה, שתתן פתרון לשחקנים צעירים תושבי הרצליה".                                                                                

לגבי טענות הקבוצות על מחסור במגרשים במידה ותיפתח מחלקת נוער נוספת של בני הרצליה, אמר לוי: "הקבוצות פותחות קבוצות שניות בכל שנתון ללא הפסקה ויוצרות עומס על המגרשים, כאשר רבים מהילדים הם בכלל לא הרצליינים. המטרה שלנו היא לפתוח מחלקת נוער שתשרת אך ורק את ילדי הרצליה. המועדונים יצטרכו לצמצם את מספר הקבוצות שלהם כדי שהמגרשים הקיימים יתחלקו עם מחלקת נוער נוספת שתשרת קודם כל את תושבי הרצליה. הם צריכים להבין שלעיריית הרצליה יש זכות ואפשרות לפתוח מחלקת נוער שתתן מענה לתושבי העיר".                                                                              

לוי מספר על תכניות העירייה לשיפור התנאים במגרשים: "הם אומרים שאני לא דואג לילדים אבל בינתיים אנחנו פועלים לקדם תכנית לבניית חדרי הלבשה גדולים ומרווחים במקום היציע המזרחי באצטדיון שיהרס וזאת על מנת שיהיה מתקן ראוי למען הילדים. בנוסף, אנחנו מקדמים תכנית להקמת שני מגרשי דשא סינטטיים קטנים בשטח שבין המגרש הצפוני לספורטק. בפחות משנה שאני בתפקיד דאגתי כבר לשינוי חזותי במתחם הסינטטי: הוספנו ספסלים, החלפנו ברזיות, החלפנו את גדרות המגרש והוספנו רשתות מעליהם, אנחנו מקימים יציע להורים במגרש הסינטטי הדרומי, ואני פועל לגיוס אב בית נוסף למתחם. אם לא היה אכפת לנו מהילדים היינו עושים את כל זה?"

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הותמ"ל אישרה את תכנית 'קרית שחקים' בהרצליה
חשד: ביצע בירות מין בעשרות קטינות
למנצח שיר מזמור
המרכז הרפואי מאיר למען ניצולי השואה
המרכז הרפואי מאיר למען ניצולי השואה
מי תולה דגלי חב"ד בהוד השרון?
לימודי תעודה
לימודי תעודה – מסלולים אפשריים
אריה פרידמן התפטר מהמועצה הדתית
שדרוג המרכז לגיל הרך בעפולה