הרצליה

צובעים את המרינה בוורוד

בפעם השלישית במרינה בהרצליה - משט יאכטות לציון חודש המודעות לסרטן השד בהשתתפות נשים מתמודדות ומחלימות

כתב לוקאל 02/10/2019
משט הוורד -מרינה הרצליה, צילום: ישראל הדרי

כ-5000 נשים מאובחנות מדי שנה כחולות סרטן השד- סוג הסרטן הנפוץ ביותר בקרב המין הנשי. על כן, הוגדר חודש שלם, אוקטובר, כחודש המלחמה בסוג סרטן זה-  במסגרתו מתקיימות פעילויות רבות לקידום המודעות וגילוי מוקדם של המחלה.

בין הפעילויות הללו, בולט "משט הוורד" שיתקיים ביום שישי הקרוב, ה- 4.10 , במרינה הרצליה בפעם השלישית ברציפות, בשיתוף עיריית הרצליה, החברה העירונית לפיתוח התיירות והאגודה למלחמה בסרטן .

בשעה 9:00 בבוקר יפקדו את המרינה נשים חולות ומחלימות סרטן השד ויחד יצבעו את הים בוורוד- צבע המציין את התמיכה במאבק נגד סרטן השד. היאכטות יצופו כולן בבדים ודגלים ורודים, הנשים תלבשנה חולצות ורודות של האגודה למלחמה בסרטן ותקבלנה כולן ורדים ורודים. כך, הן יפליגו מהמרינה בהרצליה במשך כשעה.

המשט, יכלול כ-15 יאכטות שילוו על ידי מפרשיות של צופי ים הרצליה. כולם גויסו בהתנדבות מלאה מתוך תמיכה והזדהות עם מאבקן של הנשים. כאשר יגיע המשט ללב הים, יתבצע טקס סמלי ומרגש של השלכת הוורדים .

בתום ההפלגה, יתקיים אירוע חגיגי במרינה בו יישאו דברים ראש עיריית הרצליה, מר משה פדלון ,סגניתו ויו"ר החברה לפיתוח התיירות הגב' עפרה בל, נציגי האגודה ודמויות מפתח נוספות וכן יוגש כיבוד קל.


ראש עיריית הרצליה משה פדלון אומר "המלחמה בסרטן היא מאבק מתמשך המחייב לצד השקעה אדירה במחק את העלאת המודעות של התושבים והתושבות לחשיבות האיבחון המוקדם. הרצליה, כ"עיר מקדמת בריאות" מקיימת לאורך השנה פעולות הסברה וחינוך לכל הגילאים, כשהמשט נותן ביטוי לפעילות העירונית המקיפה שלנו לקידופם אורח חיים פעיל ובריא".  

"גילוי מוקדם מציל חיים - עיריית הרצליה באמצעות יחידת הבריאות ומנהל נשים פועלת רבות על מנת לעורר מודעות לנושא החשוב הזה. המשט הוא אמצעי נוסף לתהליך החברתי החשוב שאנו שותפים בו- העלאת המודעות וחשיבותו של הגילוי מוקדם" מסבירה סגנית ראש העיר ויו"ר המרינה עפרה בל .

להרשמה לאירוע משט הוורד:

 https://bit.ly/2mWytFk

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
תאונת דרכים קשה בכביש 2
גבר נהרג לאחר פגיעת רכב בכביש 2
ענבל מושינסקי ושני שאול. מודאגות
"לא ניתן שיפקירו את הילדים שלנו"
אגם אופנתית
חשד: זוג ביצע אקט מיני תוך כדי נהיגה
יאיר זיגדון, יור הנהגת ההורים ביהס דקל
גינות שעשועים יוקצו לילדים אלרגיים
פצוע אנוש בתאונת עבודה בהוד השרון
פועל נהרג בתאונת עבודה בהוד השרון
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
ממשיכים בחידוש השכונות הוותיקות
אדריכלות ועיצוב פנים