הרצליה

"העסק תורם המון לזוגיות שלנו"

יעל ואמנון בן חור החליטו באמצע החיים לפתוח חנות ביחד. לאחר כמעט 15 שנות עבודה משותפת הם מספרים איך משמרים זוגיות מוצלחת לצד עסק משותף

שרון יונתן 10/10/2019
יעל ואמנון בן חור. עסק וזוגיות מוצלחת, צילום: פרטי

בגיל 50 החליטו יעל ואמנון בן חור לזנוח את עבודותיהם הקודמות ולפתוח ביחד עסק משותף, החנות "הילה בטבע" למוצרי טבע, מזון וויטמינים הנמצאת ברחוב סוקולוב 40 בהרצליה.                                                                        

"לאחר 10 שנים שעבדתי כמנהלת שיווק בחברת תרופות החלטתי בגיל 50 שאני רוצה לעשות משהו אחר עם חיי והחלטתי ללכת ללמוד נטורופתיה ולפתוח חנות למוצרי טבע", סיפרה השבוע יעל בן חור על השינוי שעשתה בחייה וסחפה אחריה את בעלה אמנון שהצטרף אליה ביחד לפתיחת החנות.                                                                         

כיום, בגיל 64, חובקים יעל ואמנון עסק משותף מצליח ומתחזקים במקביל זוגיות יפה.                                                          

יעל מסבירה את סוד ההצלחה: "הסוד האמיתי זאת חברות אמיתית בלי סודות אחד מהשני. אנחנו ביחד 43 שנים, כך שעברנו הרבה מאוד ביחד. אנחנו יודעים לתת אחד לשני את הספייס ולשמחתי העבודה שלנו מתבצעת ללא מתחים, לא בעסק וגם לא בבית. המתכון לזה הוא גם לדבר על הכל ולא לשמור בבטן, כל אחד אומר את מה שהוא מרגיש וחושב ללא ריבים מיותרים. אין לי ספק שפתיחת העסק עזרה לזוגיות שלנו".          

 ליעל ואמנון שלושה ילדים ושישה נכדים, כאשר בתם הילה, שעל שמה קרויה החנות, היא בעצמה גם נטורופתית ואמורה ביום מן הימים לקחת את העסק על עצמה.

 יעל: "אחד הדברים היפים זה שאני והילה למדנו ביחד נטורופתיה. ישבנו באותה כיתה, עשינו שיעורים ביחד וזה היה פשוט נפלא וחוויה אמיתית. עם הזמן היא השתלבה בעסק באופן חלקי ובעתיד היא תיקח אותו על עצמה. היא דור ההמשך שלנו. אני מקווה שאנחנו נמשיך עד גיל 70 כי באמת שאנחנו מרגישים צעירים עדיין ויש לנו עוד כח לעבוד".   

 אמנון מספר מדוע החליט ללכת על הצעד של פתיחת החנות ביחד עם אשתו: "הייתי בעבר סוכן מכירות של מוצרים רפואיים וכאשר יעל החליטה לשנות כיוון בחיים אמרתי לה אני בא איתך לעסק".

מה סוד ההצלחה שלכם?

"הסוד הוא להאמין אחד לשני, לוותר אחד לשני ולדבר על הכל. אני יכול לומר בוודאות שהזוגיות המוצלחת שלנו תרמה לפתיחת העסק וההיפך, העסק תורם המון לזוגיות שלנו. כיום, אנחנו קרובים מאוד כי אנחנו ביחד כל הזמן. בעבר בקושי היינו רואים אחד את השני כי כל אחד היה יוצא לעבודות בשבע בבוקר וחוזר בשש בערב. השעות המרובות ביחד לא גורמים לחיכוכים ועימותים כי אנחנו מכירים את השני בצורה טובה מאוד, אוהבים, מכבדים ומעריכים".

זה צעד שאתה ממליץ לזוגות בסביבות גיל החמישים לעשות?

"בהחלט, אבל צריך למצוא את תחום העניין המשותף שאותו למזלנו היה לנו. לא היינו למשל פותחים מסעדה ביחד. נכון שאתה עובד בשביל הכסף, אבל אתה צריך לאהוב את העבודה כי חשוב מאוד ליהנות ממה שאתה עושה".

עד מתי תמשיכו לעבוד ביחד?

"כל עוד שיהיה לנו כח. אני מתאר לעצמי שעוד כמה שנים טובות ואחר כך הבת שלנו תבוא במקומנו. אנחנו מרגישים שאנחנו עדיין יכולים לתרום ולעבוד".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
"אף פעם לא הרגשתי שונה"
הושלמה בניית קו הגז הטבעי לירושלים
אני רוצה לזעוק זעקת רבים
"אני רוצה לזעוק זעקת רבים"
תופעה מחרידה בשכונת רמת הדר
עומדים ביחד
חשד: שדד 4 פעמים אותה פיצוציה
נתוני עבירות הרכוש נחשפים
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
פעילות פסח במוזיאון נחום גוטמן לאמנות