הרצליה

הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד: ראש העירייה מנסה להכשיל את מאבקנו

פרשת חטיבת הנגיד בהרצליה מסרבת לרדת מסדר היום - הנהגת ההורים השביתה ביום שישי שעבר את הלימודים לנוכח גילויים חדשים, מהם עולה, לטענתם, כי העירייה והעומד בראשה פועלים להכשלת המאבק נגד החלטת משרד החינוך על מעבר לשבוע לימודים של 6 ימים

שרון יונתן 10/10/2019
חטיבת הנגיד , צילום ארכיון: "קול הרצליה"

מאבק הורי ותלמידי חט"ב הנגיד נגד החלטת משרד החינוך על שבוע לימודים של 6 ימים נמשך והשבוע טענו בהנהגת ההורים כי מעדויות שהגיעו אליהם מתברר כי ראש העירייה, משה פדלון, פועל מול משרד החינוך כדי להכשיל את מאבקם.                                                                           

בהודעה שנשלחה להורים בשבוע שעבר נכתב: "בכינוס התלמידים בתחילת השנה העבירה מפקחת בית הספר לילדים מסר ברור ונחרץ: המעבר לשישה ימי לימודים בשבוע קורה משום שהעירייה מתעקשת עליו. עדות נוספת שקיבלנו לאחרונה העלתה (לכאורה) שאכן מאחורי הקלעים פועל ראש העירייה מול משרד החינוך כדי להכשיל את מאבקנו".                                                      

לנוכח הגילויים החדשים לטענתם, החליטה הנהגת ההורים להשבית את הלימודים ביום שישי שעבר למשך כל שעות יום הלימודים.                                                                        

 מהנהגת ההורים נמסר: "במהלך הדרך נתקלנו במסכת שקרים, הבטחות שהופרו והנחיות שלא על פי נוהלי משרד החינוך. הורים וילדים נתונים במסכת איומים ולחצים, החל בהזמנת משטרה ושיטור עירוני לשני הורים וילדה שעמדו מחוץ לבית הספר, דרך איומים על הורדת ציונים, פניות אישיות בטלפונים לתלמידים כדי שיגיעו לבית הספר ועוד. המאבק ארוך, אבל קהילת הנגיד לא תישבר ותעמוד על זכותם של ההורים לקיים מתכונת שישי יצירתי בבית הספר גם השנה ועד לקיום הליך תקין שיקבע אחרת".

ממחוז תל אביב של משרד החינוך נמסר בתגובה: "צר לנו על הטענות הפרובוקטיביות והלא נכונות של ההורים כלפי מפקחת בית הספר. אין לנו עניין להיגרר אחרי טענות הסרק שכל מטרתן להתסיס בכל שבוע מחדש את ההורים. ביום שישי האחרון כ- 70% מכלל תלמידי החטיבה התייצבו ללימודים סדירים. רובם המכריע של ההורים והתלמידים מעוניינים לחזור לשגרת לימודים כבשאר חטיבות העיר".

מהעירייה נמסר: "צר לנו על כך שמיעוט הורים מפריח טענות חסרות שחר, יוצר מצג שווא של "פייק ניוז" ופוגע בשגרת הלימודים של הילדים. כידוע, מתוקף חוק חינוך חובה בישראל, משרד החינוך הוא הגורם בעל הסמכות לקבוע כמה ימי לימוד יהיו בשבוע".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מכוונת גבוה
רשימת "חלק" הסירה את מועמדותה למועצה
מקהלת תיכון אלון
מקהלת תיכון "אלון" כבשה את הקהל במשכן האופרה בתל-אביב
עודד שעשוע. אתגר חדש בלאומית
הרבה יותר משעשוע
המזראטי של אופירה
תאונה קשה אירעה בכביש 6
כרזות לזיכרון יום השואה
ילדי המאה ה-21 זוכרים ולא שוכחים
נפגעים בשריפה בבניין בהרצליה