הרצליה

גרמן לפדלון: פעל להסיר את האנטנות הסלולאריות ברחוב הרב קוק

חברת הכנסת וראש עיריית הרצליה לשעבר, יעל גרמן, פנתה במכתב לראש העירייה, משה פדלון בדרישה כי יפעל להסרת האנטנות הסלולאריות הנמצאות מעל מבנה בזק עוד לפני הריסתו

שרון יונתן 10/10/2019
גרמן. לדאוג לאינטרס הציבור, צילום: יש עתיד

הורים לילדי הגנים בפרויקט גליל ים, שדורשים את הסרת האנטנות הסלולאריות שברחוב הרב קוק קיבלו בשבוע שעבר תמיכה מחברת הכנסת וראש העירייה לשעבר, יעל גרמן, שפנתה במכתב בנושא לראש העירייה, משה פדלון. כזכור, לאחרונה הפגינו ההורים מול בניין העירייה כאשר פדלון הבטיח לעשות את המקסימום כדי שהאנטנות יוסרו במהירות האפשרית.                                                                        

"אני פונה אלייך ומבקשת כי תפעל להסרת האנטנות הסלולאריות הנמצאות מעל בניין בזק", כתבה גרמן בפתיחת מכתבה וציינה כי שלושה גני ילדים נפתחו במרחק של פחות מ-70 מטרים מהאנטנות.                                                     

גרמן: "לא יעלה על הדעת כי גני ילדים שנפתחו, אמנם לאחר הצבת האנטנות, יעמדו בסכנת קרינה. בנוסף, לא יעלה על הדעת שיאלצו להמתין עד להריסת המבנה. לדאבוננו, בארץ התקן הינו גבוה בהרבה מהתקן המותר בארצות המערביות ואי לכך מוטלת על נבחרי הציבור האחריות לפעול על פי עיקרון הזהירות המונעת ולמנוע קרינה אפשרית בכלל ובפרט על ילדים, שכן אם נגלה בעוד 10-15 שנים את הנזקים של הקרינה יהיה זה מאוחר מדי".     

  גרמן הוסיפה במכתבה לפדלון: "אני מאמינה שאתה עושה מאמצים רבים להסרת האנטנות ומשוכנעת שביכולתך לנהל מו"מ החברות הסלולאריות ולדרוש מהן להסיר את האנטנות כבר היום ולא לחכות עד להריסת המבנה, שכן החברות יאלצו להסירן במוקדם או במאוחר. האינטרס של חברות הסלולר ברור ולכן אנחנו, הנבחרים, צריכים להילחם את מלחמתו של הציבור ולדאוג לאינטרס שלו".

מהעירייה נמסר בתגובה: "נערכה פגישה עם ההורים, בעקבותיה  פנתה עיריית הרצליה לחברות הסלולר בבקשה להקדים את הסרת האנטנות מבנין בזק  ובמקביל מקדמת העירייה הליכים למתן היתר להריסה המתוכננת של המבנה. יש להדגיש כי הגורם היחיד בעל הסמכות והאחריות להקמה וההפעלה של אנטנות סלולריות הוא המשרד להגנת הסביבה. כחלק מאישורי ההפעלה של האנטנה – דורש המשרד מהחברה הסלולרית לבצע בדיקות קרינה – ורק במידה והן תקינות מאושרת הפעלתה. למרות זאת, על מנת להסיר כל ספק, הורה ראש העיר לבצע בדיקה חוזרת של מידת הקרינה באיזור ובמוסדות הציבור הנמצאים בקרבת הבניין. דוחות המדידה שנעשו במקום מראים כי הערכים לא עוברים את ערך הסף המחמיר המוגדר על ידי המשרד להגנת הסביבה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חיים ברוידא , רעננה תאבד את מעמדה?
חשש למעמדה האיתן של רעננה
דני בר, מדריך טיולים בחול
הבר של דני בר Dany's Bar
יד שרה עם המשפחות השכולות
יד שרה עם המשפחות השכולות
המועצה הדתית חוזרת למשכנה
אחד מהשעונים שהוברחו
נחשפה רשת להברחת שעוני יוקרה
המדענים של העיר
חודש הענווה ברעננה
חודש הענווה ברעננה יפתח ביום רביעי
הכל נשאר במשפחה