הרצליה

סייעת רופאת שיניים תפצה משפחה ביותר ממיליון שקל

חמישה בני משפחה מהרצליה, אשר קיבלו טיפולי שיניים מסייעת שהציגה את עצמה כרופאת שיניים והעניקה טיפולים במשך שנים תוך גרימת נזקים רפואיים, יפוצו ביותר ממיליון שקל – כך נקבע במסגרת תביעה אזרחית שהוגשה נגדה

מיכאל פרוסמושקין 10/10/2019
צילום אילוסטרציה freepic

אישה, בת 67, תשלם סכום של למעלה ממיליון שקל לחמישה בני משפחה מהרצליה בגין הנזקים שנגרמו להם מטיפולי שיניים שקיבלו במשך תקופה ממושכת ממנה למרות שלא הייתה רופאת שיניים – כך קבע לפני ימים אחדים בית משפט השלום בת"א.

הנתבעת, הוסמכה ב – 1983 כסייעת לרופא שיניים, אך לא היה ברשותה רישיון לעסוק ברפואת שיניים. במהלך כעשרים שנה ועד למעצרה ביולי 2006 התחזתה בפני אנשים כרופאת שיניים מוסמכת, כמומחית לשיקום פה ולסת, כמומחית למחלות חניכיים פה ולסת וככירורגית פה ולסת. לאור כך ביצעה בהם טיפולי שיניים רבים ושונים תמורת תשלום, תוך גרימת נזקים.

בשנת 2007 הוגש נגדה כתב אישום לבית משפט השלום בת"א.  ביולי 2011 היא הורשעה ב – 23 אישומים בעבירות של התחזות כמורה לטיפול שיניים, מתן טיפול רפואי ברשלנות, תקיפה חבלנית, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וכן בעבירות של זיוף. לאחר הרשעתה נגזרו עליה  54 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננים בסך כולל של 243 אלף שקל. ב -  85 אלף מתוך סכום זה פוצתה משפחה מהרצליה.

אולם, בעקבות ערעור שהגישה הנאשמת ב - 2012 החליט בית המשפט המחוזי בת"א לבטל את גזר הדין בעניינה לאחר שנקבע כי לא היתה כשירה לעמוד לדין. יחד עם זאת, סכום הפיצויים נשאר על כנו.

בשנת 2013 הגישו חמשת בני המשפחה מהרצליה, בגילאי 44 עד 79,  תביעה אזרחית נגדה בדרישה לפצות אותם בכ – 1.5 מיליון שקל. בעוד שהסייעת עצמה טענה כי הם ידעו שהיא אינה רופאת שיניים.

בסופו של דבר, לפני ימים אחדים, פסק השופט ירון בשן מבית משפט השלום בת"א כי הסייעת שנתבעה תשלם, בנוסף לפיצוי שנקבע בהליך הפלילי, לחמשת בני המשפחה סכום כולל של 1.1 מיליון שקל, סכום שיחלוק בין בני המשפחה, בהתאם לטיפול שכל אחד מהם קיבל ממנה. כמו כן, היא תישא בשכר טרחה בסך 20% מהסכום בתוספת מע"מ ואגרת בית המשפט.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוקלים להמשיך לתואר שני?
שוקלים להמשיך לתואר שני?
נושא תקן החניה עלה לשולחן המועצה
מגנים על השטחים החקלאיים
"אני לא מוזר, פשוט יש לי טורט"
ללי שמר ורוחמה רז. שיתוף פעולה
צלילי געגועים לנעמי שמר
"אני עובד ללא לאות על מנת לפתוח מקום מכובד"
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
חולון עם הצעירים