הרצליה

פדלון: "נצטרף ליוזמה של עיריית תל אביב"

ראש עיריית הרצליה הודיע בשבוע שעבר כי בכוונה העירייה להיענות ליוזמת עיריית תל אביב על הפעלת תחבורה ציבורית בשבת. חברי מועצה מהאופוזיציה טוענים כי מדובר במהלך חלקי שלא נותן שירות מלא לתחבורה ציבורית בשבת עבור תושבי העיר

שרון יונתן 23/10/2019
משה פדלון, צילום: רמי גרידיש

ראש העירייה, משה פדלון, הודיע בסוף שבוע שעבר, כי בכוונת העירייה להצטרף ליוזמה של עיריית תל אביב להפעלת קווי תחבורה ציבורית בשבת במימון עירוני בשנת 2020. עיריית תל אביב פנתה לערים השכנות כדי לשתף פעולה עם המיזם, אך בתחילה היו אלו רק עיריות גבעתיים, רמת גן ורמת השרון שנענו לבקשה.        

 לאור היסוסה של עיריית הרצליה הופעל לחץ על העירייה מצד תושבים וחברי מועצה, בעיקר מסיעות "החופש לבחור" ו"יש עתיד".  

  ביום רביעי שעבר פירסם פדלון פוסט בפייסבוק ובו כתב: "קו הקיץ החל לפעול בשנת 2016 ומשמש את תושבי העיר במעבר בין נקודות מרכזיות בעיר בשבתות ובחגים. הפעלתו מתוקצבת וממומנת מכספי ציבור משלמי המיסים בהרצליה. כראש עירייה, אתמוך בחיבור בין הקו הקיים בהרצליה לבין קווי האוטובוס אותם יוזמת עיריית תל אביב. נקודות אלו יאפשרו נסיעה של תושבי העיר הרצליה למטרופולין תל אביב וכן יאפשר את הגעתם של תושבי המטרופולין תל אביב לחופי העיר הרצליה. בימים הקרובים איפגש עם ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, כדי להבין את המשמעויות ונמצא את הדרך הנכונה להתחבר למיזם".          

 חבר המועצה איל פביאן (סיעת החופש לבחור) טוען כי "פדלון לא מציע פתרון מלא ללילות שישי ולחודשי החורף, אלא רק לחבר את קו התחבורה הפועל כיום בהרצליה רק בקיץ לקווי תל אביב. אנו דורשים לתת מענה מלא לתושבי העיר ולכל החפצים בכך להגיע למקומות הבילוי בשבתות, בלילות שישי וגם בחודשי החורף".

 פביאן העלה עצומה לרשתות החברתיות ועליה חתמו עד אמצע השבוע מעל 800 תושבים.                                      

חבר המועצה רונן וסרמן (יש עתיד) מתכונן להעלות הצעה לסדר בישיבת המועצה שתתקיים ביום שלישי הקרוב ולפיה "מועצת העיר הרצליה מקבלת החלטה כי היא מצטרפת ליוזמת הערים במרכז הארץ ותיטול חלק פעיל ומוביל ביישומה".

התנגדות להצעה הביע חבר המועצה אלעד צדיקוב (סיעת גשר) שכתב בפוסט שהעלה: "במופע מיוחד לחג השמחה, חג האחדות – נבחר בתזמון מושלם ומדויק לפרסם את תמיכת ראש העירייה בחיבור קו התחבורה הציבורית בשבת לרשת המטרופולינית. לא ניתן להמשיך לכרסם, לדרוך, לפגוע וללכת נגד הבטחות קמפיין הבחירות, נגד המרקם האנושי והסטטוס קוו".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
לבנת קיזנר , מנכל המכללה העסקית
חשיבות ההכנה מראש לפני תחילת משא ומתן מול ספקים
חדש בפוריה: מרכז בריאות וספורט
קריסטל יתמוך בברוידא ויהיה סגן ראש עירייה בשכר ומ"מ
צחר רותם. להחזיר את הדרך והחזון למועדון
הכרוז מדבר
חשד: נהג ב - 181 קמ"ש ובהמשך בפסילה
אלופי עולם
ילדי גני היולא יזכו בפעילויות העשרה וחוגים
ילדי גני היול"א יזכו בפעילויות העשרה וחוגים
מי הצית את השמורה?