הרצליה

ארוחת בוקר ביער

בקרוב יוכלו תושבי הרצליה להשתתף במיזם של 'ותיקים בסביבה'

כתב לוקאל 06/11/2019
ארוחת בוקר ביער, צילום אילוסטרציה freepic

רוצים לאכול מזון אורגני טרי ובריא בלי ללכת לשם כך לחנות ייעודית? מי שגר בהרצליה יוכל בקרוב לא רק לאכול אלא גם להיות שותף פעיל לגידול המזון. מדובר ביוזמה של 'ותיקים בסביבה', בוגרי קורס של היחידה לאיכות סביבה בעיריית הרצליה, שבתמיכת העירייה איתרו שטח שיהווה יער מאכל עירוני - ראשון מסוגו בעיר.

השטח המיועד להקמת היער בהרצליה נמצא בצומת הרחובות העלייה השנייה – כיבוש העבודה, אשר שימש בעבר כמגרש חנייה מאולתר.

הקמת יער מאכל עירוני מתקיימת לרוב בשטחים פתוחים ואף מוזנחים לעתים, במטרה להפוך אותם למערכת חקלאית בת קיימא לשימושם של תושבי העיר.

יתרונותיו של יער מאכל רבים: זוהי ריאה ירוקה של טבע עירוני בלב העיר, שמשמשת גם  מקום מפגש לקהילה ולציבור הרחב. השקיית הצמחייה מבוססת על מי גשמים ולכן הטיפול בה אינו צורך מי השקיה. וכמובן, היער מספק גישה למזון אורגני, טרי ובריא..

על מנת לגבש קהילה מגובשת ומחויבת לנושא, יזמה העירייה קורס ייעודי להקמת יער מאכל עירוני, שייפתח ביום שני, ה-18.11. הקורס יכלול שישה מפגשים שבועיים, המשלבים השתלמות עיונית ומעשית ובמהלכו יילמדו מגוון רחב של נושאים, כגון: חקלאות בת קיימא, שימור קרקע ומים, מיקרו אקלים, עיצוב וניהול היער ועוד.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "יער המאכל הוא מיזם יפה המשלב פעילות קהילתית וחיבור לטבע, כאשר אנו מספקים למי שמעוניין כלים והדרכה. כל זאת לטובת התושבים וההגנה על הסביבה". 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא אמר "יער המאכל העירוני בהרצליה מהווה נדבך נוסף בתפיסת הקיימות שעיריית הרצליה מובילה למען שמירה על  הסביבה במגוון תחומי החיים, יחד עם עידוד תושבים לצרוך מזון טרי ובריא".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרוץ אייל ה-17
יור לשכת שמאי מקרקעין חיים מסילתי
1 בעקבות 300
רז קינסטליך- ראש עיריית ראשל"צ
שותים ב"דרינקי"
פתחו בתנופה
מה עם החצי השני?
גבר נפצע קשה בשריפה ברמת גן
הכלב רמבו שסייע ללכידת המחבל מברקן בבית הנשיא