הרצליה

פרק נוסף במאבק ביה"ס הנגיד

חבר מועצת הרצליה איל פביאן דרש בישיבת המועצה הבהרות מראש העירייה לגבי עמדה בנושא מאבק הורי ותלמידי חט"ב הנגיד. פדלון ציין כי בעוד כשבוע יפגש עם מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך

שרון יונתן 06/11/2019
איל פביאן , צילום: דני שביט

מאבק הורי ותלמידי חט"ב הנגיד בנוגע להחלטת משרד החינוך על הארכת שבוע הלימודים לשישה ימים הגיע בשבוע שעבר שוב למועצת העיר בעקבות שאילתא שהגיש חבר המועצה איל פביאן שביקש לדעת מה עושה העירייה והעומד בראשה כדי לפתור את מצוקת חטיבת הביניים ומה ההסבר של העירייה ל"רפיסות וחוסר המעש", לטענתו, מצד העירייה שנמשכים חודשים רבים.                                                 

בתשובתה חזרה העירייה על טענתה כי ההחלטה אינה בסמכותה וההצגה כאילו ההחלטה בסמכותה של העירייה היא מטעה.   

 פביאן אמר בישיבה: "לא ברור לי איך עירייה גדולה כמו הרצליה לא מצליחה במשך עשרה חודשים לסגור עניין עם משרד החינוך ולתת תשובה חד משמעית להורים. יש רק שתי אפשרויות, או שעיריית הרצליה מראש, כמו שאנשי משרד החינוך אומרים בקביעות, רוצה בכלל שבוע לימודים של שישה ימים ולא אומרת להורים, או שאתם באמת רוצים ששבוע הלימודים ישאר על חמישה ימים ואתם לא מסוגלים לקחת חטיבת ביניים בעיר גדולה כמו הרצליה ולטפל בזה מול משרד החינוך כמו שצריך. ההורים רוצים לדעת סופית מהי עמדת העירייה".                                  

 ראש העירייה, משה פדלון, אמר: "האחריות והסמכות על בתי הספר היא של משרד החינוך. התפקיד שלנו לתת אכסניה, אב בית ומזכירה. הכל באחריות משרד החינוך. אנחנו לא יכולים להתערב מבחינה פדגוגית. פניתי למשרד החינוך וקיבלתי תשובות שליליות".  

 יחד עם זאת, פדלון ציין כי בעוד כשבוע יפגש עם מנהלת מחוז ת"א במשרד החינוך כדי לנסות ולשכנע אותה שוב לבטל את ההחלטה של משרד החינוך בעניין.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נבחרת רוטברג. אלופת הבית העליון
האימהות על הגובה
גנבה ממאושפזים בבית חולים
מטען צינור ותחמושת
אישום: החזיק מטען ותחמושת במשך - 13 שנים
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה
ראש עיריית הרצליה בקריאה למשרד החינוך
זהירות, נמלת אש
פאי רועים פשוט וקל להכנה
פאי רועים ב-5 מרכיבים בלבד
סוגי סחורות חקלאיות במסחר עצמאי
אפולוניה
ביהמ"ש העליון את אישר את הבנייה באפולוניה