הרצליה

הכל נשאר במשפחה

תנו הרבה כבוד לטל בסיק תשתש בן ה-14 מהרצליה שזכה באליפות העולם בגלישת רוח עד גיל 17, שנה לאחר שאחיו דניאל זכה באותו תואר. את ההשראה הם מקבלים מאביהם, אילן, מאמן נבחרת ישראל בשייט מפרשיות

בילי בסרגליק 06/11/2019
טל בסיק תשתש. אלוף אירופה עד גיל 17, צילום: bic techno 293

"מאוד משמח אותי להיות אלוף עולם בגיל כל כך צעיר, ולהשאיר את הגביע בבית משפחת בסיק תשתש ובמרינה הרצליה. דניאל, אחי בן ה 15.5 זכה באוגוסט 2018 באותו תואר, ולמעשה אני כעת החלפתי את מקומו כאלוף עולם", כך אמר השבוע טל בסיק תשתש בן ה- 14 מהרצליה, המשתייך למועדון בני הרצליה, שזכה באליפות העולם בגלישת רוח עד גיל 17, בתחרות שנערכה בשבוע שעבר בקאדיז ספרד.                                                                              

 בבית אחד בהרצליה, גרים מאמן נבחרת ישראל בשייט, האב אילן תשתש, דניאל, הבן הגדול בן ה- 15.5 סגן אלוף העולם בשייט עד גיל 19, מי שהיה אלוף העולם עד גיל 17 עד לפני שנה, והאח הקטן טל, הזוכה המאושר, שכיום החליף אותו כאלוף העולם בשייט על גלשן bik 7.8.                                      

כבר בהיותו בן 7 החל טל לשוט במפרשית קטנה בשם אופטימיסט. סביב גיל עשר וחצי החל לגלוש על BIK  - הדגם הראשוני עליו מתחילים לגלוש. אחרי שנה יצא לאליפות אירופה הראשונה שלו, לגלישת רוח עד גיל 15, שם לא זכה אבל אחרי שנה בדיוק, סיים במקום השני באליפות העולם בגלישת רוח עד גיל 15. השבוע כבר זכה בתואר אלוף העולם. "אני מתאמן שש פעמים בשבוע, לא כולל אימוני כושר, וקשה לשלב זאת עם לימודים. אני מתמיד ואף פעם לא מבריז מאימון", מספר טל שלומד בכיתה ט' בתיכונט בצפון תל אביב. "בבית הספר שלי מבינים ומקלים עלי כשצריך, ואמא שלי דואגת שאני אשלים את החוסרים".                                      

בכל יום מגיע טל על אופניו למרינה בהרצליה להתאמן עם המאמן שלו טל צדוק. שבוע לפני אליפות העולם הנוכחית, בה זכה, הוחלף צדוק במאמנת שי זינברג, בת 22 מהרצליה. טל: "החלפת המאמן לא הייתה החלטה שלי, אלא של המועדון. הייתה איתה התחלה חדשה, זה היה מלחיץ להחליף מאמן ועוד לפני אליפות העולם, כי הייתי כבר רגיל לטל, שישה אימונים איתו בשבוע לא בא ברגל, אבל אנחנו מתרגלים".                              

כשחזר טל מהאליפות ביום ראשון השבוע, הגיעו הגולשים מהרצליה, שפכו עליו שמפניה וערכו לו קבלת פנים מרגשת. אביו אילן, כאמור, מאמן נבחרת ישראל בשייט על מפרשית 470, הוא המודל לבנים. "אנחנו די הולכים בעקבות אבא. זה ממש כיף לדבר עם אבא שמבין עניין. אבא בעצם הכניס אותנו לעניין מגיל קטן מאוד. בבית אנחנו מדברים המון על גלישה. בארוחות הערב, אחרי האימונים, עולה הנושא של איך היה באימון, מה צריך לשפר, ואנחנו מתייעצים די הרבה אחד עם השני".                                                             

 המטרה הבאה של טל היא לזכות באליפות עולם עד גיל 19. המטרה הרחוקה יותר היא להגיע לאולימפיאדה. "הבית שלי הוא בני הרצליה, זה אחלה מועדון, תכלס כמו הבית השני שלי, ויש שם בהחלט אווירה של בית".

 

 

billie@netvision.net.il


 

עוד בהרצליה
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 21/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
שרון יונתן 23/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יבין גיל מור - מנכל אתר יד 2
מהן שלושת הערים המבוקשות בארץ?
בדרך לאקדמיה עוצרים במרכז הצעירים
חינוך – עניין של זוויות במגדל העמק
מחדשים את גני השעשועים בפרדס חנה-כרכור
"בכל דבר אני מוצא את הטוב"
צלילות שנירקול המוניות ברחבי הארץ
"זוכרים ביחד"
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי עתר נגד העירייה