הרצליה

אמבולנס המשאלות בהרצליה

בפעם האחרונה ביחד מול השקיעה בחוף הים הרצליה בזכות אמבולנס המשאלות של מד"א

כתב לוקאל 11/11/2019
אמבולנס המשאלות של מד"א מגשים משאלה בחוף הרצליה, צילום: ליאור פז תיעוד מבצעי מד"א

דבורה וגד כרמל (85) הכירו כשהיו בכיתה ב' לפני 78 שנה, התאהבו והפכו לבני זוג כבר בגיל 16. מאז, לא פספסו אף הזדמנות לשבת יחד בחוף הים, ולצפות בשקיעת השמש. ביום שני השבוע הם עשו זאת שוב, ובפעם האחרונה. גד חולה במחלת הסרטן, ודבורה סובלת גם היא מבעיות רפואיות מורכבות שונות. בשבוע שעבר, כשמצבו של גד החל להחמיר, בנותיהם של השניים מיכל ויעל החליטו לפנות לאמבולנס המשאלות של מד"א, ולאפשר להורים שלהן לזכות להגיע עוד פעם אחת לחוף הים.

אמבולנס המשאלות של מד"א הגיע לבית האבות של בני הזוג והסיע אותם אל חוף הים בהרצליה. שם, כבר חיכו להם הבנות ובעליהן. דבורה וגד לא רק החזיקו ידיים אל מול השקיעה, אלא גם חידשו נדרים, 62 שנה לאחר שנישאו, בעזרתו של אופיר עקיבא מארגון "הויה", מרכז הטקסים של תנועת "ישראל חופשית".

"מעולם לא הייתי בטקס כל כך מרגש", אמרה דבורה, וגד הוסיף כי "אני לא רוצה לחזור לבית האבות. עם כל הכאבים, אני כל כך נהנה".

"זו זכות אדירה עבורנו לאפשר לבני הזוג להגשים משאלה משותפת בפעם האחרונה בחייהם", סיפר פראמדיק מד"א נרי קתוע, שליווה את הזוג באמבולנס המשאלות, "כפראמדיק במד"א אני נמצא עם אנשים שונים ברגעים קשים וגם ברגעים משמחים, אבל בני הזוג הללו הצליחו לרגש אותי במיוחד".

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 28/11/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
 כבר לא זרים
כבר לא זרים
"אני רוצה לדעת מה קרה לאמא שלי"
פצוע בינוני בתאונה בהרצליה
אירוע "שבתרבות" הועבר מבית יד לבנים לאשכול פיס
חשד: ביצע מעשה מגונה בקטינה בתחנת אוטובוס
חשד: ביצע מעשה מגונה בקטינה בתחנת אוטובוס
פועל בניין נהרג
פועל בניין נהרג באתר בנייה בחריש
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
אישום: איימה ותקפה לאחר שפוטרה מעבודתה
ירידה לצורך עלייה