הרצליה

חוצים את המיליארד שקלים

תקציב עיריית הרצליה לשנת 2020 יעמוד על קצת יותר ממיליארד שקלים. התקציב אושר השבוע בועדת הכספים ויובא בקרוב לאישור מועצת העיר

שרון יונתן 14/11/2019
ממשיכים להשקיע בשבילי אופניים, צילום ארכיון

היסטוריה בהרצליה. לראשונה בתולדות העיר יחצה תקציב העירייה השנתי הרגיל את רף מיליארד השקלים. ועדת הכספים אישרה בישיבתה בתחילת השבוע את הצעת התקציב הרגיל לשנה הבאה שיעמוד על 1,000,750 שקלים וזאת לעומת תקציב 2019 שעמד על 954 מיליון שקלים. התקציב השנתי יובא לאישור מועצת העיר בישיבת המועצה שתתקיים ב-26 לחודש.                                                        

על פי הצעת התקציב, 747 מיליון שקלים יגיעו ממקורות עצמאיים של העיר (ארנונה, אגרות וכדומה) ואילו 253 מיליון נוספים יגיעו ממשרדי הממשלה (משרד החינוך - 181.8 מיליון, משרד הרווחה- 65 מיליון, משרדים אחרים 6.3 מיליון).

 כמו תמיד, הנתח העיקרי בתקציב הוא תקציב החינוך שיעמוד על 348 מיליון שקלים, כאשר מתוך זה העירייה משקיעה 155 מיליון המהווים 45% מסך כל תקציב החינוך. תקציב הרווחה יעמוד על 115 מיליון שקלים, כאשר 48 מיליון מסכום זה העירייה מקציבה. תקציב אגף שאיפ"ה יעמוד על 105.8 מיליון ואילו תקציב התברואה עומד על 76 מיליון שקלים. תקציב תרבות, נוער וספורט יעמוד על 81 מיליון שקלים. בהצעת התקציב צוין כי העירייה מסבסדת את נושא הצהרונים בשלושה מיליון שקלים.                                                                              

בנוסף, יובא לאישור גם התקציב הבלתי רגיל (התב"ר- תקציב הפיתוח) לשנת 2020 שיעמוד על 503 מיליון שקלים, לעומת תקציב בסך 489 מיליון שקלים בשנה החולפת.       

 הפרויקטים הבולטים לביצוע בשנת 2020 הם: עבודות פיתוח תשתיות, פארק, מוסדות חינוך ומבני ציבור במתחם גליל ים, פיתוח מתחם "מרינה לי", פיתוח מתחם זרובבל, פיתוח מתחם המכללות, המשך תכנון וביצוע שבילי אופניים ברחבי העיר, פרויקטים של חסכון והתייעלות אנרגטיות במוסדות חינוך ובמבני ציבור, פרויקט "עיר חכמה", פיתוח והקמת מתנ"סים, פיתוח והקמת אולמות ספורט, המשך ההשקעות בבניה חדשה כולל שדרוגים של מוסדות חינוך.

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעננה במקום ה–9 בנתוני גיוס בנים
חשד: זייפו כרטיסי אשראי ומשכו מאות אלפי שקלים
הלכה על הקמפיין
הלכה על הקמפיין
מדוע אין גדרות במצוקי החופים?
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם סיפור משפחתי של בית התפוצות
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם "סיפור משפחתי" של בית התפוצות
הסליקו קוקאין בציורי שמן
תערוכת הכלבים הבינל
תערוכת הכלבים הבינלאומית
הפנינג ארבעת המינים התקיים בכ"ס