הרצליה

באור הזרקורים

בית הספר למשחק ותיאטרון "גייקוב הפקות במה" בהרצליה פותח עונה

קרן שלהבת 14/11/2019
עמית ג'ייקוב, צילום: אילן סרנוב

לפני חמש שנים פתח עמית ג'ייקוב בהרצליה את הסטודיו למשחק "גייקוב הפקות במה" שמיועד לילדים, בני נוער וגם למבוגרים שחיידק הבמה מקנן בהם. גייקוב מספר מדוע החליט לפתוח בית ספר למשחק, קשיי המקצוע.

"למשחק אין גיל", כך אומר עמית ג'ייקוב, הבעלים של הסטודיו למשחק "גייקוב הפקות במה" בהרצליה, שקורא לכל מי שהמשחק בוער בעצמותיו להגשים את החלום.

עמית, 29, נולד וגדל בנתניה, שם למד בבית הספר 'הבוסתן' – בית ספר לאומניות הבמה בנתניה יחד עם מגי אזרזר, אלי ומריאנו ועוד שחקנים מצליחים. כשהיה נער הקים תיאטרון במסגרתו העלה הצגות ומחזות זמר. בבגרותו ניהל את צוותי הבידור של מלונות פתאל, שיחק בסדרה "נעלמים" ובעוד תפקידים משניים במספר סדרות. לאחר ששבע מניהול צוותי בידור התמקם בהרצליה, ולפני חמש שנים פתח את הסטודיו שלו ללימודי משחק ברחוב הרצוג בהרצליה. "כל החיים חלמתי על היום שבו אוכל להעניק מהכישרון שלי לילדים ובני נוער, שבאמת רוצים ללמוד משחק וגם לשיר".

למי מיועד בית הספר שלך?

"למי שחולם להיות שחקן או רק להתנסות ולטעום מהעולם הזה. יש לי תלמידים מגיל 10 עד גיל 60. לרוב מי שמתחיל מתאהב ונשאר. ישנן קבוצות למתחילים וישנן קבוצות לתלמידים מנוסים. מדובר בקבוצות קטנות של 15 תלמידים שהופכים למשפחה. מגיעים אלינו גם מבוגרים שחלמו להיות שחקנים או לפחות להתנסות בכך, אך החיים לקחו אותם למקומות אחרים. זה יפה לראות אותם מתלהבים ונרגשים על הבמה. מעבר למשחק הם רוכשים לעצמם חברים חדשים ומפיגים את הבדידות שלעיתים פוקדת את הגילאים המבוגרים יותר". 

מה כוללים השיעורים?

"השיעורים כוללים עבודה על ביטחון עצמי, עמידה ומשחק מול קהל, עבודה עם טקסטים, העמדה על הבמה ומשחק מול מצלמה. המשחק הוא כלי טיפולי לכל דבר ותורם המון לילדים וגם למבוגרים. הילדים לומדים שירה, פיתוח קול, לשחק וגם ליהנות. מגיעים אלינו ללמד שחקנים כמו ניב סולטן, תובל שפיר, גיא גור אריה, אור גרוס, דניאל גד, לירון ויסמן, לירית בלבן ועוד. אנחנו מעלים מספר הפקות גדולות בשנה – מחזות זמר כמו 'פיטר פן', 'קווין', שמשון ודלילה, 'מאמא מיה' ועוד. כל מחזה מעובד בקפידה הן מבחינת המוזיקה, המשחק והתלבושות".

ממתי התחיל אצלך חיידק המשחק?

עוד בהיותו נער הצליח עמית לסחוף אחריו מספר חברים ולהקים איתם תיאטרון מאולתר. כבר אז חלם לקדם בני נוער בתחום המשחק והשירה. לפני 5 שנים הוא הצליח להגשים את חלומו ופתח את שעריו של הסטודיו שלו למשחק בו לומדים ילדים מגיל 6 עד 120.

עמית הגיע לתחום המשחק ממש במקרה. "כשהייתי בן 9 הלכתי לצפות בהצגה בה שיחקה אחותי. אני זוכר שהיא ממש התענתה שעלתה לבמה. אני והוריי צפינו בה ורציתי להיות במקומה. בקשתי מהורי ללמוד משחק, אימא שלי הסכימה ומשם הכל התחיל".

את עמית 29 תפסנו רגע לפני שהוא מתחתן עם בחירת ליבו, גם היא שותפה לדרכו, שיספר לנו מה מביא שחקן צעיר לוותר על הבמה ולתת את כל כולו ולגדל דור של שחקנים חדש ומצליח.

למה בחרת בתחום שלעיתים הוא כפוי טובה?

"אני לא טוב בפיזיקה או מתמטיקה. כבר בהיותי ילד הרגשתי את החיבור הכי חזק למשחק. אני חושב שכל אומן סולל את דרכו. למרות הקושי ניתן להתפרנס מהתחום. חייבים להתמיד, להביא את הכישרון אל הבמה בדרך הכי טובה. ללמוד כל הזמן ולדעת שלהיות שחקן מקצועי לוקח זמן".

איך אתה מצליח להסביר את זה לתלמידים הצעירים שלך, שחולמים להיות מפורסמים אחרי העלאת מספר תמונות באינסטגרם?

"אני מספר להם על הדרך שלי. על מה שאני עברתי ועשיתי כדי להגיע להיות המורה שלהם. מעבר לסדנאות ללימודי משחק אנחנו עורכים להם שיעורי הסברה על מהות המקצוע. על הסכנות שכרוכות בו, על האכזבות והעבודה הקשה. מי שהמשחק בנשמה שלו נשאר, מי שלא ממשיך לשחק בנייד".

לפי הרזומה שלך, השקעת את רוב שנותייך ללימוד ולא לרדיפה אחרי התפקיד הנכסף.

"זה נכון. בעבר הייתי רץ מאודישן לאודישן, שיחקתי במספר סדרות, אבל מהר מאוד הבנתי שאני איש של הפקה. הרצון שלי ללמד ולהדריך היה יותר חזק מלככב על הבמה. כמה שזה נשמע מצחיק, אני אוהב לשבת על טקסטים, לכתוב הצגות ומחזות זמר. למדתי מוזיקה, כך שאני גם מלחין וכותב שירים למחזות שאני כותב".

 אילו טיפים אתה יכול לתת לשחקנים בתחילת דרכם, בעיקר לנערות שעלולות להתפתות להבטחות שווא?

"לא להתפתות לכל הצעה. לשתף את ההורים. אם מבקשים מכם כסף ליצירת בוק או לקידום כלשהו, לסרב. לא להסכים לשחק בסדרה בכל מחיר, ולדעת שאם אתה מספיק כישרוני אתה תצליח בסוף. הכי חשוב זה להתמיד ולא לוותר".

"אני לא טוב בפיזיקה או מתמטיקה. כבר בהיותי ילד הרגשתי את החיבור הכי חזק למשחק. אני חושב שכל אומן סולל את דרכו. למרות הקושי ניתן להתפרנס מהתחום. חייבים להתמיד, להביא את הכישרון אל הבמה בדרך הכי טובה. ללמוד כל הזמן ולדעת שלהיות שחקן מקצועי לוקח זמן".

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 28/11/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעצר חשוד בדריסה מכוונת של אדם אחר
תושב הרצליה חשוד בביצוע עשרות עבירות מין בקטינות ברשת
חשד: מאמן כדוריד ביצע עבירות מין בעשרות קטינות ברשת
הצהרת תובע נגד בנו ריינהורן: כ-170 קורבנות
הוארך מעצרו של בנו ריינהורן, כתב אישום בהמשך השבוע
"החלטתי שאני חיה את הרגע"
שבעה מי יודע?
שבעה מי יודע?
בעלים של גמל שבר את רגליו במזיד
מונה מ"מ למנכ"ל החברה העירונית
סרט פרשת אונקולוס הגיע לדרום