הרצליה

שבוע בטיחות בדרכים בהרצליה

תרגול בטיחות, ואימוג'י סבלנות לנהגים

כתב לוקאל 19/11/2019
דייל בטיחות עם אימוג'י ליד בי"ס יוחנני, צילום: עיריית הרצליה

מי שהסתובב השבוע ליד בתי ספר, תחנות דלק, בית קינן, מרכז הרצליה ועוד, יכול היה להתרשם מפעילויות הבטיחות הרבות שנערכו בעיר ע"י עיריית הרצליה, מטה הבטיחות העירוני. זאת במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים שחל בין ה- 22-17 בנובמבר ברחבי הארץ.

אות הזינוק ניתן כבר ביום חמישי שעבר, ה-14.11, כאשר בבית קינן התקיימו פעילויות לבני הגיל השלישי שעסקו בנושא חצייה נכונה ובטיחות בדרכים. במהלך הפעילות קיבלו המשתתפים גלויות הסבר כיצד לנהוג במעבר חצייה, ולהמחשה הם נעזרו בשחקנית שעמדה במקום ולצידה מעבר חצייה פיזי כשהם נהנים לעבור עליו.

ביום שלישי, ה-19.11, נערכו פעילות ברחבי העיר סמוך לבתי ספר, שעסקו גם הן בחציית כבישים והליכה נכונה. כחלק מהפעילות יצרו במטה הבטיחות אימוג'י גדול בנושא סבלנות, שכוון לציבור הנהגים. את האימוג'י החזיקו דיילים ליד מעברי החצייה העיקריים שבהם עוברים ילדים בדרכם לביה"ס. גם ילדים קיבלו סטיקרים של האימוג'י כדי שיבינו כמה חשוב לעבור בצורה נכונה ובטוחה את הכביש.

פעילות נוספת תתקיים ביום ראשון הקרוב, 24.11, ותפנה לנהגים ולהולכי רגל. בפעילות זו, שתתקיים בתחנת הדלק ובחניון הרכבת ברחוב בן ציון מיכאלי, יחולקו עלונים המציינים שכאשר עוברים במעבר חצייה חשוב להסתכל על הנהג ולתפוס את מבטו. בנוסף יחלקו סטיקרים הקוראים "הבט לנהג בעיניים" ומגנטים לכלי הרכב.

גם רוכבי דו גלגלי במרכז העיר ייהנו מפעילות המכוונת אליהם. הפעילות הזו תתמקד ברח' סוקולוב, בין פינסקר לבן גוריון, כאשר דיילים שהם נהגי אופנועים ייגשו לרוכבים אחרים ויתנו להם במתנה כפפות לרכיבה על אופנוע וישוחחו איתם על חשיבות לבישת מעיל תקני, קסדה וציוד מגן לרוכב אופנוע.

כמו כן מתקיימת פעילות זה"ב מדור לדור בבתי הספר שז"ר ונוף ים. בי"ס נוף ים מזמין את המרכז לקשיש לפעילות משותפת בנושא בטיחות בדרכים המשלבת סבים וסבתות יחד עם נכדים.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "נושא הבטיחות בדרכים של תושבי העיר בכלל, והילדים בפרט, עומד בראש מעיינינו והעירייה מפעילה הרבה תוכניות על מנת להפחית את מספר התאונות והפגיעות להגביר את המודעות והזהירות של נהגים והולכי רגל".

חברת המועצה, מחזיקת תיק התחבורה, דניאל אייזנברג-צדיקים, אמרה "במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים אנו עורכים פעילויות בקרב כל שכבות האוכלוסייה כדי להעביר את המסרים החשובים במטרה להביא להפחתת היקף התאונות".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזראהבהיר "הפעילויות החשובות בשבוע הבטיחות בדרכים הן חלק מפעילויות רבות שעיריית הרצליה מקיימת בעיר על מנת להגביר את המודעות לנושא ואת בטיחותם של הולכי הרגל, ילדים ומבוגרים כאחד".

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 28/11/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
קרן שלהבת 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אירוע "שבתרבות" הועבר מבית יד לבנים לאשכול פיס
 למשוך את התוכנית לפינוי בינוי של שיכון דרום
למשוך את התוכנית לפינוי בינוי של שיכון דרום
ציפור שחורה
ציפור שחורה
יריד המגמות הטכנולוגיות בחולון
יריד המגמות הטכנולוגיות בחולון
נגה טיאנו (מימין) ועדן גור. מקום שני באליפות אירופה
רוח גבית
קטטה בתל אביב
ארבעה פצועים לאחר קטטה בתל אביב
יריד 'עוטף בכיף'
הדברה נגד חולדות בבית