הרצליה

משפחה גדולה ומאושרת

מועדון הכדורעף מכבי "ברדלס" הרצליה, שהוקם על ידי צדוק בראל, מכיל בתוכו קבוצות מעורבות של גברים ונשים ושחקנים שמגיעים מג'לג'וליה. מועדון שכולו שוויון ודו קיום

שרון יונתן 21/11/2019
קבוצת הנשים מכבי "לביאות" הרצליה מהליגה הארצית, צילום: פרטי

מועדון הכדורעף מכבי "ברדלס" הרצליה החל לאחרונה עונה נוספת, כאשר הייחוד של המועדון הוא קבוצות משותפות של גברים ונשים ומהעונה גם שחקנים שמגיעים מג'לג'וליה.                            

מאחורי הקמת המועדון עומד צדוק בראל, תושב הרצליה וחובב כדורעף מושבע, שלפני חמש שנים הקים חוג לחובבי כדורעף בקאנטרי. עם הזמן הביקוש גדל והחוג עבר לאולם הספורט באולם הנדיב ולפני שלוש שנים הפעילות עברה לאולם בבית הספר וולפסון בשכונת נווה עמל.

עם פריחת החוג עמל בראל, שחקן כדורעף בעברו, על פתיחת ליגה א', ליגה לחובבים וביחד עם מנכ"ל איגוד הכדורעף, יניב נוימן המהלך יצא לפועל.

לבראל היה חשוב כי הקבוצות יהיו מעורבות וכיום הוא מספר על הקשיים בתחילת הדרך: "התעקשתי שיהיו קבוצות מעורבות של גברים ונשים ולאנשים היה קשה לעכל את זה, אבל לא ויתרתי כי כדורעף הנשים היה ונשאר הדגל הכי חשוב שלי. יחד עם נוימן הצלחנו להקים ליגה רשמית ומעורבת לראשונה בארץ. ההצלחה הייתה אדירה וסוחפת, כאשר קבוצות נרשמו מכל הארץ והמועדון הקטן שלנו, "הברדלס", שלח שני קבוצות להתחרות בליגה המיוחדת בעונתה הראשונה. הליגה הלכה וגדלה ואיתה המועדון הקטן שהלך והתעצם והכפיל בכל שנה את מספר הקבוצות שלו והשנה היא שנת השיא של המועדון שהפך להיות ענק בכל קנה מידה, כאשר יש לנו כבר שש קבוצות בליגה א', קבוצת נשים בשם מכבי "לביאות" הרצליה בליגה הארצית לנשים וקבוצת גברים בשם מכבי "ברדלס" הרצליה בליגה הארצית לגברים".

בראל מציין את הייחד של המועדון: "המועדון הוא משפחתי וכל חובב כדורעף, לא משנה מה רמת משחקו, מתקבל בברכה. יש דירוג בין הקבוצות ולכל שחקן ושחקנית מותאמת קבוצה בהתאם לרמתו. בשנה שעברה מרכז מכבי לקח עלינו את חסותו ועזר כלכלית ברישומים לליגה ובכל התשלומים שמועברים לאיגוד הכדורעף. בקרוב נהפוך לעמותת ספורט מוסדרת ורשמית, מה שיקל עלינו בהמשך הדרך לקבל תקציבים. בהזדמנות זו אני חייב להודות לאור שניוק, לנאור גלילי ולכל החבורה המדהימה הזאת ממרכז מכבי ישראל שעוזרים ותומכים במועדון שלנו".

השנה החליט בראל להתקדם ולעלות שלב אחד במעלה הליגות. "כדורעף הנשים היה תמיד האהוב עליי ביותר והחלטתי להקים קבוצת נשים חזקה ומיוחדת בשם הלביאות, אבל עם האוכל בא התיאבון ויחד עם הנשים הקמנו קבוצת גברים בליגה הארצית".

בראל גאה מאוד גם בצירוף קבוצה מהמגזר הערבי: "גולת הכותרת העונה היא ההשתלבות של אחינו הערבים מג'לג'וליה, כאשר קלטנו למועדון חבורת שחקני כדורעף מג'לג'וליה שנהנים אצלנו וזה מדהים לראות איך משחקים ומתאמנים כולם בהרמוניה מושלמת: ערבים, יהודים, נשים ואפילו נערים. גם אישה ערביה יש לנו במועדון שהצטרפה לאחרונה. כולם נהנים ומשחקים ומשתתפים בכל הליגות".

חסן עראר, מורה לספורט בג'לג'וליה, סיפר השבוע:

"את צדוק הכרתי מליגה א'. תמיד שמרנו על קשר חם וידעתי שהוא מכבד ומעריך את כולם באותה המידה והשנה החלטנו להצטרף כל החברים מג'לג'וליה. לא יודע מה הסוד שלו ושל המועדון הזה, אבל החברים מחכים לכל אימון, נהנים מאד ומרגישים שייכים ואהובים למשפחה הענקית הזאת שנקראת משפחת הברדלס".                                                              

סהיר טאהא, גם הוא מג'לג'וליה, הוסיף: "התלבטתי מאד בהתחלה, אבל אחרי האימון הראשון של צדוק הרגשתי בבית והרגשתי רצוי ומוערך ואנחנו בקשר אישי יום יומי וגיליתי משפחה חדשה ואמיתית. תענוג גדול להיות חבר במועדון המיוחד הזה ואנחנו לא מפספסים אף אימון למרות המרחק. גם חברים מהרצליה מגיעים להתאמן אצלנו בג'לג'וליה".

בראל מסתכל קדימה: "התחלנו בהקמת קבוצות נוער למועדון, שיתחרו בליגות הנוער של האיגוד. בעונה הבאה נקים עוד קבוצות לליגות הארציות, בתקווה שנעפיל גם לליגה הלאומית עם הקבוצות הקיימות. המועדון כבר מונה 100 שחקנים ושחקניות. אני מקווה שבעירייה יבינו כמה חשוב ומיוחד המפעל הספורטיבי האדיר שהקמנו ויתנו לנו יותר שעות לאימונים. אין עוד מועדון כזה בארץ: משפחתי, מעורב והישגי. בעזרת השם נהפוך למועדון כדורעף בין המובילים בארץ".

עוד בהרצליה
שרון יונתן 27/11/2019
שרון יונתן 14/11/2019
בילי בסרגליק 06/11/2019
שרון יונתן 31/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: התפתחויות בחקירת הקריסה הקטלנית של עגורן במרכז שרונה בכפס
פרסום ראשון: התפתחויות בחקירת הקריסה הקטלנית של עגורן במרכז שרונה בכפ"ס
מתכוננים לחורף בביה"ח רמב"ם
'שרף' את הבמה
אביה של כוכבת ילדים הורשע בעבירות מין בקטינות
לראשונה: השתלת מח עצם לאחרת השתלת כליה
השתלת מח עצם לאחר השתלת כליה
הפנינג ספורט לכל המשפחה
תומר רוזנפלד מנהל סניף הרצליה, חנה פריזן יור חב פעילים, עדי שפיר מנהלת אזור השרון
מחשבים מסלול מחדש
ממשיך בעשייה