הרצליה

זה לא נעים לראות פארק חשוך

תושבים בעיר מתלוננים על היעדר תאורה בשטח הפארק בהרצליה, בעיקר בחלקו הצפוני וסביב שביל הריצה המרכזי

שרון יונתן 28/11/2019
פינת מתקני הכושר בחלק הצפוני של הפארק. חסרה תאורה, צילום: פרטי

פארק הרצליה נחשב לאחד הפארקים המוצלחים במדינה, אבל מתברר שבנושא אחד לפחות הפארק "זוכה" לתלונות חוזרות ונישנות מצד המבקרים בו, כפי שסיפרה השבוע תושבת העיר: "הפארק בהרצליה מקסים ונפלא ומשרת אלפי אנשים מדי יום, אבל חסרה בו תאורה חזקה, במיוחד סביב שביל הריצה בחלק המרכזי של הפארק ובחלק הצפוני של הפארק, בשטח של פינת מתקני הכושר, בסמוך לבית הקפה פארקר".

 התושבת מסבירה את הבעייתיות: "אני משתייכת לקבוצה שמתאמנת בסוף שבוע בפינת מתקני הכושר בחלק הצפוני של הפארק. לנו המתאמנים והרצים במקום זה ממש לא נח ואפילו מסוכן מאחר וקשה לראות בגלל היעדר תאורה. מעבר לסכנה הבטיחותית זאת גם אווירה לא נעימה ומדכאת. מעבר למתאמנים ולרצים החשכה מפריעה לתושבים רבים, כולל אלו שחוגגים ימי הולדת בשטח שמול בית הקפה פארקר ונאלצים כבר בשעה מוקדמת יחסית להתמודד עם חשכה חלקית. העירייה חייבת לשפר את התאורה בחלקים נרחבים בפארק לרווחת תושבי העיר".

מהנהלת פארק הרצליה נמסר: "בעבר היתה בעיה בעוצמת התאורה שנחלשה - והיא תוקנה. זיהום אור מהווה מפגע סביבתי המפר את האיזון האקולוגי ופוגע ברבייה ובקינון של בע"ח, לכן בחלק הצפוני של הפארק הקפדנו על תאורה נמוכה, בכוונה תחילה, היות ומדובר באזור טבעי בו מתקיימת  מערכת אקולוגית עדינה וחובתנו לשמור עליה".

עוד בהרצליה
כתב לוקאל 03/12/2019
שרון יונתן 27/11/2019
כתב לוקאל 26/11/2019
קרן שלהבת 14/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צרפתי. עבדו עלי
פרשת החניון הרובוטי בנורדאו
איתור נזילות
איתור נזילות
בלוניאדת ענק בשדרות
בתשובה לטרור הבלונים: בלוניאדת ענק בשדרות
מה הסיפור שלכם?
עוברים את החורף בשלום
השירות הווטרינרי מתגבר אכיפה
רכב התהפך ברחוב עקיבא ברעננה
נסללה הדרך להמשך תוכנית גן יבנה