הרצליה

נזק כבד לבית משפחתו של האופנוען חגי נדלר ז"ל כתוצאה משריפה

תוך כחצי שנה פקדו סדרת אסונות את משפחת נדלר מהרצליה. חגי נהרג בתאונה בחודש מאי האחרון, לפני שבועיים נפטרה בת הזוג שלו ממחלה וביום חמישי שעבר נגרם נזק כבד לבית המשפחה, שבו התגוררה אמו, כתוצאה משריפה

מיכאל פרוסמושקין 28/11/2019
הנזק הכבד לדירה, צילום: דוברות המשטרה

כחצי שנה לאחר שרוכב האופנוע חגי - יצחק נדלר (44) ז"ל נהרג בתאונה בכניסה להרצליה, נזק כבד נגרם לבית המשפחה, שבו מתגוררת אמו (80), כתוצאה משריפה שפרצה ביום חמישי שעבר.

האירוע התרחש סמוך לשעה שבע בבוקר. שריפה פרצה בקומת הקרקע של בית בן שתי קומות ברחוב יצחק שדה בהרצליה. למקום הוזעקו כוחות מד"א, כיבוי ושוטרי תחנת גלילות. לוחמי האש הבחינו בעשן רב שהתפשט במבנה ופינו את הדיירים תוך שהצוותים מאתרים את מוקד הבעירה, מבצעים פעולות כיבוי, סריקות לאיתור לכודים ושחרור עשן. במהלך פעולות הכיבוי נודע ללוחמי האש כי כלב המשפחה היקר לליבם נשאר מאחור בדירה הבוערת.

בעזרת ציוד ייעודי, הכולל מצלמה תרמית, ביצעו לוחמי האש סריקה מהירה בתוך הדירה הבוערת ואפופת העשן. הכלב חולץ מהדירה הלוהטת וזכה לטיפול רפואי ראשוני במסכת חמצן של אחד מלוחמי האש. שני בני אדם נפגעו קל משאיפת עשן. נזק רב נגרם לדירת המשפחה ולרכוש.

מחקירה ראשונית של חוקר שריפות עלה חשד כי השריפה פרצה בחדר שינה כתוצאה מקצר חשמלי במטען של טלפון סלולארי שהיה על המיטה. "הטענת טלפונים ניידים על משטחים דליקים, כמו מזרנים ומצעים, מסכנת חיים, הדגישו בכיבוי. 

זמן קצר לאחר פרוץ השריפה התברר, כאמור, כי מדובר בבית משפחתו של רוכב האופנוע חגי נדלר ז"ל שנהרג בתאונה ב – 29 במאי השנה, לאחר שנערה, כבת 16, שהייתה בשיעור נהיגה סטתה, לכאורה, בהנחיית המורה שלה, מנתיב נסיעתה ופגעה באופנוע של נדלר. נגד מורה הנהיגה, תושב רמת השרון (60), הוגש כתב אישום בגין גרימת מוות תוך נהיגה רשלנית.

בבית בו פרצה השריפה, מתגוררת מזה כארבעים שנה אמו של נדלר ז"ל, כשהוא עצמו התגורר עד מותו הטרגי ביחידת דיור הצמודה לבית. אחיו של חגי, דוד, סיפר ל"קול הרצליה": "בעת פרוץ השריפה היו בבית אמא שלי ואחי הקטן. בשבע בבוקר הוא קם לשטוף פנים ואחרי מספר דקות הרגיש ריח של משהו שרוף. הוא יצא מהאמבטיה וראה להבות יוצאות מהחדר שבו ישן.  הוא צעק לאמא שלי, היא קמה ויצאה מהדלת הקדמית. בנס באותו לילה היא ישנה בסלון מול הטלוויזיה ולא בחדר הסמוך, אחרת זה עלול היה להסתיים רע. הוא ניסה לכבות עם צינור, אבל החום והאש כבר לא נתנו לו להתקרב".

"הכלב הקטן, שהבאתי לאמא לאחר שהכלבה של אחי נפטרה, נבהל מהשריפה התחיל לנבוח ובטעות רץ לתוך העשן. הכבאים מצאו אותו ועשו לו החייאה", מספר דוד. "אחי השני שהגיע למקום רצה להיכנס לנסות להציל דברים וקיבל גל של עשן. הוא נפגע קל, פונה לבית חולים ושוחרר לאחר כמה שעות".

דוד העריך כי כתוצאה מהשריפה לכ – 60% מהדירה נגרם נזק. "למזלנו פינת ההנצחה לחגי לא נפגעה. מסביב הכל פיח ושרוף והפינת הנצחה לא נפגעה".

לצד מותו של חגי והשריפה כעת, ב – 14 בנובמבר נפטרה ממחלה ממושכת בת זוגו של חגי.

דוד, מה התחושות נוכח כל מה שקרה בחודשים האחרונים?

"חוץ מלנסוע ברכב ולצרוח 'למה? למה?' אין לי תשובות. כל היום אתה חושב איך ולמה זה קרה.  למה זה מגיע לאמא שלי? מכה אחר מכה. היא גרה בבית הזה כארבעים שנה. הקהילה כבר ארגנה לה בית בשכונה, אבל אני לקחתי אותה למשפחה בצפון. אני גם כל ערב ישן איתה במושב בצפון ובמהלך היום אני מנסה לתמרן בין העבודה לבין לרוץ לשם לפגישות עם קבלנים לנסות להתחיל לשפץ את הבית – זה ממש לא פשוט. רק הנזק לבית, ללא הרכוש, אני מעריך שזה סדר גודל בין 100 ל – 150 אלף שקל, ולא היה ביטוח". 

למעוניינים לסייע למשפחה נדלר יכולים לפנות לטלפון 0547917801.

 

 

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שישה מתנדבים מרעננה הקימו את סיירת התיקונים
אנשי הסיירת
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפס
נפטר הגבר שנפצע בתאונת עבודה בכפ"ס
המשפחה מתגייסת – אנחנו איתכם
תופסי הגלים -  אמנות הגלישה הישראלית
"תופסי הגלים" - אמנות הגלישה הישראלית
בשורה לילדי עוטף עזה
עובדי רשות העתיקות
הסכם קיבוצי חדש ל-500 עובדי רשות העתיקות
מודיעין נערכת לשנה"ל תשע"ט
מבלים את הקיץ בצפון