הרצליה

אושר תקציב עיריית הרצליה לשנת 2020

סך כל התקציב הרגיל עומד על 1,000.8 מיליון ₪ ותקציב הפיתוח (תב"ר) על 503 מיליון ש"ח

שרון יונתן 28/11/2019
מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא, עבודה מושקעת ומקצועית, צילום: פרטי

מועצת העיר הרצליה אישרה ביום שלישי השבוע את התקציב העירוני, הרגיל והבלתי רגיל, לשנת 2020. התקציב גובש במהלך החודשים האחרונים ע"י הנהלת העירייה והמינהל הכספי, בשיתוף כל מנהלי אגפי ויחידות העירייה.

התקציב הרגיל שאושר עומד על סך של 1,000.8 מיליון ₪ (לעומת 954.5  מיליון ש"ח ב- 2019) ותקציב הפיתוח - התקציב הבלתי רגיל (תב"ר) יעמוד על  503 מיליון ש"ח  (לעומת 489 מיליון ש"ח ב-2019).

חשוב לציין, כי בתקציב הרגיל ההכנסות העצמיות מהוות כ- 75% מכלל תקציב ההכנסות. עיקר ההשקעה והוצאות התקציב הרגיל לשנה הקרובה יהיו בתחום החינוך בעיר, בסך כ- 348 מיליון ש"ח, אשר מהווים את ההוצאה הגדולה ביותר מכלל התקציב העירוני כ – 34.8%.

נתח תקציבי גדול, כ- 11.5% מהתקציב הרגיל, מופנה לרווחה ונתח תקציבי גדול נוסף כ- 11.4% מופנה לשיפור פני העיר ואיכות הסביבה. בשנת 2020 תימשך ההשקעה של כ- 8% בתחומי התרבות, נוער וספורט.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון אמר "תקציב 2020 נותן ביטוי לרצון שלנו להעניק לתושבים את מיטב השירותים ולהשקיע בחינוך, בתשתיות, בתרבות, בהתחדשות עירונית ובכל התחומים התורמים לאיכות החיים בעיר, והוא מתאפשר הודות לאיתנות הכלכלית שלנו".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין כי "התקציב הוא פרי עבודה מושקעת ומקצועית, יחד עם שיתוף פעולה טוב בין כל אגפי העירייה. אני מודה למנהל הכספים של העירייה, לאנשי המינהל הכספי, למנהלים ולחשבות על העבודה המוקפדת והמקצועית".

חברת המועצה מאיה כץ, יו"ר האופוזיציה, אמרה למחרת הישיבה: "לצערנו תקציב העירייה מראה בעיקר על מגמה של גידול מסיבי בהיקף המשכורות של הבכירים ותוספות כוח האדם למול תקציב הפעולות שמגיע חזרה לתושבים. ישנם סעיפים רבים שעדיף היה לו היו מיועדים לתוספת תקציב החינוך המיוחד בליווי הסעות והקמת בית ספר ייעודי במקום שיחפשו פתרונות מחוץ לעיר, סבסוד הצהרונים וחוגי הילדים בעיר, הקמת מעונות יום עירוניים נוספים, הגדלת תקציבי הפעילויות לטובת איכות הסביבה, תקציב הפעילויות לצעירי העיר שנמחק באופן אבסורדי, הקמת גינות כלבים שלא יועד להם תקציב משמעותי, פיתוח תשתיות ועוד.

"הצבענו נגד התקציב הרגיל כי לא יושם בתוכו חלקים רבים מהמדיניות שאנחנו מקדמים, אך יחד עם זאת, אין בכוונתנו לעצור את תקציבי הפיתוח של העיר ולכן הצבענו בעד התקציב הבלתי רגיל שמשקף את הפרויקטים האלה".

עוד בהרצליה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברת הכנסת סויד
חברת הכנסת רויטל סויד במפגש חברתי
הורים מאילת מואשמים בפגיעה מתמשכת בפרטיות ילדיהם הקטינים
'תאגיד המים שגה בחיוב החשבון שלי'
חודש הבריאות במרכז של קרסו אבן יהודה
חודש הבריאות באבן יהודה
נוף לפחי האשפה
תאונה קשה בכביש 443
שני הרוגים ו-41 פצועים בתאונה קשה בכביש 443
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד מי רעננה
הוסרה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד "מי רעננה"
שבוע האופנה בסוצי
כפר סבא על מפת האופנה