חדרה

לא יסלל כביש מעל קווי הדלק

בית המשפט הותיר בתוקפו את צו המניעה נגד סלילת הכביש במקרקעין בתחום רצועת קווי הדלק של קצא"א בסמוך למתחם "אנרג'י פארק" הנבנה בחדרה

כתב לוקאל 14/05/2018
לא יסלל כביש מעל קווי הדלק
הצו נותר על כנו (תמונה להמחשה iclipart)

 בהחלטת בית משפט השלום בחדרה נקבע כי צו המניעה האוסר לבצע כל פעולות בנייה, לרבות חפירה או שינוי פנים, במקרקעין בתחום רצועת קווי הדלק של קצא"א בסמוך למתחם "אנרג'י פארק" הנבנה בחדרה יישאר בתוקפו, והבקשה לעיון מחדש נדחית. את העתירה נגד סלילת הכביש הגישה חברת תש"ן באמצעות עורכי הדין דרור גדרון ודביר פרנקפורטר ממשרד אפרים אברמזון ושות', וחברת קצא"א באמצעות עו"ד מאיר הלר ממשרד א' לנדוי.

 בעתירה נטען כי "הכביש שנסלל, לרבות המיגונים שבוצעו על-ידי תש"ן וקצצ"א ללא תיאום וללא פיקוח, סיכנו באופן חמור את קווי הדלק והיו עלולים לגרום לאסון במקרה בו העבודות היו פוגעות בקו ו/או כלי רכב, קל וחומר כלי רכב כבדים, שהיו עוברים על הכביש היו יכולים להוביל לפגיעה בו. בשל כך, ולאור זכויותיהן הקנייניות והתכנוניות של קצא"א ותש"ן במקרקעין, הן פעלו להריסת הכביש ופועלות להשבת המצב לקדמותו".

 בהחלטת בית המשפט קבע השופט יעקב גולדברג כי "החוק קובע כי לא יבנה ולא יחפור אדם במקרקעין שבהם מצוי מתקן נפט.. אין חולק על כך שהכביש הסלול עובר בחלקו מעל קווי התשתיות המהווה מתקן נפט, כהגדרתו בחוק. המשיבים לא הציגו אישור בכתב מן הגורם המפעיל את קווי הנפט, ובכך לכאורה לא מילאו המשיבים אחרת הוראות החוק". בהחלטה דוחה בית המשפט טענות נוספות של המשיבה, וקובע כי "לאור כל זאת, ניתן להעריך כי סיכויי הצלחת התביעה העיקרית שהגישו המבקשות כנגד המשיבים גבוהים בהרבה מסיכויי הצלחת הגנת המשיבים".

בסיכום ההחלטה נכתב: "סיכומו של דבר, צו המניעה נותר בתוקפו עד החלטה אחרת ככל שתינתן בהליך העיקרי או על ידי ערכאה מוסמכת. הבקשה לעיון מחדש נדחית. המשיבה תישא בהוצאות המשפט של המבקשות, בסך 12,000 ₪ כל אחת (36,000 סך הכל)".

 ראש עיריית חדרה מבהיר גם הוא במכתב לחברת המועצה שירלי עודד כי "החברה הכלכלית אינה היוזמת של העבודה בנדון ואינה המממנת שלה. לעירייה ולחברה הכלכלית אין כל קשר לביצוע העבודה בחלק שמעל קווי הדלק"


עוד בחדרה
דוח מהירות מופרזת
אתר לוקאל 27/05/2018
מי האבא?
תמי מאור 29/04/2018
מי אחראי על המדורות?
אתר לוקאל 25/04/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: ביהמש קבע שהעירייה לא תמשיך בעבודות הסלילה ברחוב האשל
פרסום ראשון: ניצחון לתושבים בביהמ"ש
מאיר נזהר, שחקן העבר בהפועל כפס, הלך לעולמו
נפטר מאיר נזהר, שחקן העבר של הפועל כפ"ס
אישום: ייבאו כקילוגרם קוקאין לישראל
תושב אלפי מנשה נשדד באלימות
תושב אלפי מנשה נשדד באלימות
חשד לרצח בפארק הלאומי אשקלון
בני זוג חשודים בגניבת סחורה מבתי עסק באילת
בני זוג חשודים בגניבת סחורה מעסקים באילת
עצומה להשארת הצגות אחה"צ
דרישה לעצירת תוכנית המתאר בכפס בעקבות כתב האישום נגד ראש העירייה
דרישה לעצירת תוכנית המתאר בכפ''ס בעקבות כתב האישום נגד ראש העירייה