חדרה

התקנת הפרקט בבית שלכם

מצד אחד תוכלו ללכת על רצפה פשוטה למדי שלא תתרום לעיצוב החלל, אך מצד שני תוכלו ללכת על רצפה שתאיר את החלל, תעצב אותו ותמתג את הבית או המשרד שלכם ככאלו הדבקים בטרנדים מודרנים-על זמניים. נדמה כי מאז ומתמיד רצפת הפרקט הינה חביבת הקהל, כך שהבחירה שלכם בשילוב הפרקט מצטיירת כבחירה טבעית למדי. רגע לפני שגם אצלכם תתבצע התקנה של פרקט עץ לבית, מה חשוב לוודא?

אתר לוקאל 02/07/2018
5 טיפים חשובים מאד לפני התקנת הפרקט בבית שלכם
pixabay

1.מנקים את המשטח לפני תחילת העבודה

ראשית, גם במעמד של התקנת פרקט למינציה וגם עם התקנת פרקט מעץ, הדבר החשוב ביותר לפני ההתקנה הוא לוודא כי המשטח עליו מבצעים את העבודה נקי. במידה והייתם משלבים על הרצפות הקיימות רצפות חדשות, היה צורך בעבודה מקדימה של פירוק הרצפות הנוכחיות. עם פרקט המצב הוא אחר לגמרי שכן מדובר על שילובו על הרצפה שכבר קיימת. על כן, בכדי להבטיח ששילוב הפרקט יתבצע על הצד הטוב ביותר, חייבים לדאוג למשטח נקי מאבק ומשמנים.

 

2.מוודאים שוב כי סוג הפרקט מתאים לחלל הספציפי

מי שיתאים את הפרקט שלכם לחלל הוא לא אחר מאיש המקצוע שאיתו תעבדו. אתם יכולים לסמוך על אנשי המקצוע שאיתם אתם עובדים, אבל תמיד כדאי לוודא מעל לכל ספק כי ההזמנה שביצעתם היא זו שהגיעה בפועל אליכם ביום ההתקנה. המשמעות? ישנם פרקטים עמידים למים לדוגמא שהינם מתאימים לחדרים לחים ורטובים כמו חדר האמבט. רגע לפני שתתבצע ההתקנה, כדאי לשאול את המתקין האם הפרקט שאכן הגיע איתו הוא פרקט נגד מים לחדר האמבטיה. דומה הדבר עם חללים אחרים כמו עם פרקט פולימרי למטבח.

 

3.האם המשטח עליו משלבים את הפרקט ישר?

לפני שהמתקין יבצע את העבודה בפועל, הוא יוודא כי המשטח עליו משלבים את הפרקט ישר. משטח לא ישר יכול להיות מעט בעייתי שכן התוצר שיתקבל לבסוף יהיה רצפה עקומה. על כן, המתקין יבצע סט של בדיקות כאשר המטרה היא לנסות לאתר פגמים או בליטות שיכולים לפגוע בנראות התוצר הסופי.

 

4.מפנים את החלל מכל החפצים שבחדר

כמו כן, בכדי לשלב פרקט על הרצפה בחלל, הרי שהוא צריך להיות נקי מכל החפצים השונים: מרהיטים ועד מוצרי חשמל. על כן, ארגנו עוד ערב קודם לפני הגעת המתקינים את האזור בבית או במשרד שבו הולכים להתקין לכם את הפרקט. באופן זה אתם מבטיחים כי העבודה תצא לפועל כמה שיותר מהר ללא עיכובים מיותרים.

 

5.מתכוננים לפני לימים שאחרי

הדבר האחרון שעליכם לקחת בחשבון עוד לפני ההתקנה, הוא מה הולך לקרות בימים שלאחר ההתקנה. על מנת להבטיח שהפרקט יתרגל לתנאי המחייה החדשים שלו הכוללים את את טמפרטורת החדר ואת הלחות בו, יש לתת לו זמן הסתגלות של שלושה ימים. לכן, לא מומלץ לדרוך עליו ב-72 השעות הקרובות. לאחר מכן? הפרקט לשירותכם!

עוד בחדרה
פרחים בקופסא בירושלים
אתר לוקאל 25/09/2018
תביעות נגד משרד הביטחון
אתר לוקאל 25/09/2018
הרכבת נערכת לחגים
אתר לוקאל 05/09/2018
המתנות הכי אישיות לחגים
אתר לוקאל 21/08/2018
אינדקס העסקים לוקאל
אתר לוקאל 02/08/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הצחוק טוב לבריאות
אישום: איים על אחותו
מועדוני קרב
יצא לסיבוב
ב(ע)ין השורות
צה"ל יצא במבצע "מגן צפוני"
מוקד רפואה דחופה יוקם במגדל העמק
מוקד רפואה דחופה יוקם במגדל העמק
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי
לראשונה: רובוט לקטיף פלפלים סלקטיבי