חדרה

"ותרעד האדמה"

המרכז הרפואי "הלל יפה" תרגל בהצלחה מצב בו נדרש בית החולים להיערך מחדש במקרה של רעידת אדמה

כתב לוקאל 15/07/2018
צוותי בית החולים בתרגיל (צילום: נמרוד גליקמן)

צוות המרכז הרפואי "הלל יפה" תרגל בשבוע שעבר, יחד עם גורמי חוץ רבים, מצב בו התרחשה רעידת אדמה והוא נדרש להיערך מחדש. לאור הרעידות הרבות שהתרחשו בצפון בעת האחרונה, מדובר בתרגול הכרחי וחשוב.

במהלך התרגיל, נפרש בית החולים ברחבת המיון, תחת כיפת השמיים, באזור שאליו יפונו כל המחלקות במקרה של רעידת אדמה אמיתית, היה ויידרש.

כאמור, התרגיל נערך בהשתתפות גורמי חוץ רבים ובכללם הרשויות המקומיות, מד"א, משטרה, פיקוד העורף והאגף לשעת חירום. עוד הגיעו לצפות בתרגיל, על מורכבותו הרבה, גורמים חוץ שונים לשם למידה ובקרה.

בסיום התרגיל ציינו בקרים חיצוניים של התרגיל את בית החולים לשבח תוך אמירה באשר להיערכות המרשימה, המעמיקה והרצינית של בית החולים לתרחיש רעידת אדמה.

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי: נערכנו לתרגיל מזה זמן רב, זאת לטובת התמודדות מידית ומיטבית בזמן אמת. רעידות האדמה הקלות שהתרחשו באזור הצפון בשבוע החולף מבהירות כי זהו תרחיש  שההיתכנות לקיומו סבירה בהחלט. התרגיל הוא הזדמנות עצומה לבחון את מוכנותנו ויכולותינו לתת מענה הולם לתרחיש זה. אני מודה לעובדינו מכל המקצועות והתחומים שנרתמו לנושא במקביל לעשייה  היומיומית המורכבת והענפה.

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מעון נעמת ברחוב הכוזרי. תלונות של ההורים
"ההזנחה הפושעת של ילדינו אינה יכולה להימשך"
נבחרת הנערות של חטב חשמונאים בבת ים
בת ים מובילה במתמטיקה
חשד: הונה אנשים בעשרות אלפי שקלים
תיאטרון נייר מוסיקלי עפ ספרה של נורית זרחי
להתראות באנטרטיקה
הוד"ש בצמרת הגיוס
תואר במדעי ההתנהגות
מה עושים עם תואר במדעי ההתנהגות?
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
תלמידי חטיבת אלון למען הגימלאים
אליניב ברדה בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי
אליניב ברדה בדרך לדרכון פורטוגלי