חדרה

מוזאון חריף מלוח

בחדרה נפתח מוזאון ייחודי מוזאון המלח פלפל, שמציג אלפי מלחיות ופלפליות, שאסף תושב העיר איתן בר און

אתר לוקאל 18/07/2018
אלפי מלחיות ופלפליות

מוזאון המלח פלפל בחדרה- PEPPER MUSEUM  THE SALT&מורכב מאוסף פרטי של משפחת בר און מחדרה ומהווה הגשמת חלום של איתן בר און.

במשך יותר מחודשיים היה איתן בתרדמת בעקבות סיבוך של ניתוח. כנגד כל הסיכויים הוא התעורר, וכעת – במהלך תהליך שיקום הוא מפתח את התחביב העיקרי שלו שהפך למוזאון ממשי יחיד מסוגו.

איתן הוא בעל אוסף נדיר של כ-17,000 מלחיות ופלפליות ממחוזות, עולמות, תרבויות וזמנים שונים מכל רחבי העולם. בין השאר יש לו סט מבית המלוכה הבריטי, סט מפולין משנת 1803 ואפילו סטים מיוחדים שנוצרו במהדורה מוגבלת על ידי חברת אל-על.

המוזאון עצמו נפתח ב-20.3.2018 בפתיחה חגיגית שנמשכה יומיים. במהלך השבוע הראשון ביקרו במקום, שהיה פתוח ליחידים ולקבוצות בתאום מראש,  כ-2000 איש.

המוזאון עצמו מתפרס על שני אולמות בהם מוצגים כ-8500 זוגות שונים של מלחיות ופלפליות בחלוקה לקטגוריות שונות: בעלי חיים, פירות וירקות, מיני פרחים, אמצעי תחבורה, מבנים, קודש, יצירות אומנות, פרטים מעץ, זכוכית, כסף ונחושת. ברשות בר און כ-8500 זוגות ארוזים ובמהלך החודש בקרוב יתרחב האוסף בכ-20,000 זוגות נוספים אשר נתרמו על ידיי מוזאון בארצות הברית.

"כשאנשים חושבים על האוסף שלי, הם חושבים: אהה מלח פלפל, אולי מדמיינים אוסף ביתי. אבל כשהם מגיעים לכאן הם המומים", הוא אומר ובצדק.

לכל פריט במוזאון יש סיפור, כל אחד הגיע ממקום אחר, לכל אחד צבע, גודל שונה.

הפריטים נרכשים בארץ ובנסיעות הרבות של הזוג בר און בעולם. גם באמצעות קבוצות פייסוק שהכיר איתן, וכן אספנים ממדינות שונות, אספנים בארץ, החלפות עם אספנים אחרים.

מתברר שזה לא רק אוסף יפה, יש עולם שלם מאחורי תחביב זה. בפורים נערכה מסיבת מלח פלפל אליה הגיעו כל המשתתפים, אספנים ווינטג'רים מרחבי הארץ, מחופשים למלח פלפל. בקנה לקיץ סיור מחפשים את המטמון מלח פלפל למשפחות בכל רחבי הארץ, בחודש הקרוב קבלת פנים לבעלי מוזאון המלח פלפל מטנסי ארה"ב המגיעים לבקר במוזאון במיוחד ל-3 ימים מארצות הברית.

כמעט כל שבת מתקיימים מפגשים בכל רחבי הארץ, ירידים בצפון ובדרום, נוצרו חברויות חדשות בין כל מי שמקושר לתחום.

לדברי איתן, המוזאון מחבר המון דברים: מחבר אנשים, אומנות שהוא אוהב מאוד, מסמל חופש סיפוק, הכרות וחברות עם אנשים מדהימים "חיים בעולם האומנות והיצירתיות".

הגעה בתאום טלפוני 050-7820046 איתן

מייל EITAN@RMD.ORG.IL

04-6208010 : FAX

יחידים וקבוצות ללא תשלום

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
מתגייסים למען הקמת יח' טיפול נמרץ ב"פוריה"
אלי אלוש, הצליח לאחד את השורות
סולחה בסיעה הדתית המאוחדת ברעננה
הולכים על זה
זהירות! סכנה! בריכות שחיה
מה יהיו מחירי הכניסה העתידיים בקאנטרי הרצליה?
קמפוס מכללות צהל יוקם בפאתי קריית מנחם
קמפוס מכללות צה"ל יוקם בי-ם
תקרית אלימה באזור תעשייה ברעננה
רג עולה על אופניים
ר"ג עולה על אופניים