חדרה

שיהיה לכם יום כתום

עיריית חדרה ותאגיד המיחזור תמיר יחלקו חומרי הסברה בבתי התושבים, כדי להטמיע את השימוש בפחים כתומים, המיועדים למחזור אריזות

תמי מאור 22/07/2018
פח כתום למיחזור אריזות (צילום: עיריית חדרה)

עם הצבתם של פחים כתומים ברחבי חדרה, יוצאים עיריית חדרה ותאגיד תמיר במסע הסברה נרחב בנושא מיחזור פסולת ביתית, ובעיקר מיחזור אריזות.

כחלק ממדיניותה לאחריות סביבתית ומתוך מודעות לחשיבות הקיימות, מקדמת העירייה את נושא ההפרדה ומיחזור פסולת בעיר.

בנוסף להצבת הפחים הכתומים תחל בקרוב גם חלוקה מדלת לדלת של סל רב פעמי ועלון הסברה בבתי התושבים, במטרה לסייע לתושבי העיר להפריד אריזות בקלות ונוחות מרבית. בנוסף,

בהמשך השנה יבוצעו פעילויות חינוכיות בגני הילדים, בבתי הספר ותכנים חווייתיים גם לאוכלוסייה הבוגרת. מטרת המאמץ ההסברתי, לעודד יותר ויותר תושבים להצטרף למהפכת המחזור ולהתחיל להפריד אריזות כבר בבית.

מתקני המיחזור הכתומים המוצבים ברחבי העיר הם בעלי קיבולת גדולה מבעבר, ומיועדים לאיסוף פסולת אריזות על-פי חוק האריזות.

החוק להסדרת הטיפול באריזות התשע"א 2011 מטיל, בין היתר, על יצרני ויבואני מוצרים, למחזר פסולת אריזות של המוצרים בהתאם ליעדי מחזור הקבועים בחוק (יעדים שונים לחומרי אריזות שונים).

הפחים הכתומים מיועדים פסולת אריזות מכל הסוגים (מלבד זכוכית וקרטון), ריקות מתכולתן, כולל אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (למשל אריזות של מוצרי חלב או קופסאות של סלטים; שקיות ניילון; אריזות קלקר; אריזות של מוצרי היגיינה (כמו שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי); שקיות חלב; שקיות מזון (כמו אריזות אורז או עדשים); שקיות של חטיפים; שקיות אריזה מפלסטיק ועוד; אריזות מתכת כמו קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ושל תרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה; קרטוני משקה, חלב ומיץ. יצוין כי קרטוני המשקה עשויים מקרטון ומפלסטיק שנועד למנוע את נזילת הנוזלים ועל כן יש להפרידם לפח הכתום ולא לפח הנייר.

בעת השלכת האריזות יש להקפיד שיהיו ריקות משאריות מזון, כדי לא לפגוע בתהליך המחזור. מדובר בכל סוגי האריזות, למעט אריזות נייר ואריזות זכוכית.

האריזות נאספות מהפח הכתום, מועברות לתחנת מיון, ממוינות לפי סוג החומר, ונשלחות למפעלי מחזור שונים בארץ ובעולם.

אריזות הפלסטיק עוברות מיון, גריסה ושטיפה ומעובדות כחומר גלם ממוחזר בתעשיית פלסטיק, לייצור מגוון מוצרים לחקלאות, ביגוד, תשתית ואריזות חדשותאריזות המתכת עוברות התכה במפעלי המתכת ומשמשות לייצור מוצרים בתעשיית הבניין  ומוצרי מתכות.

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
המכינה הקדם צבאית אופק בשיתוף פעולה עם קקל
שיתוף פעולה בין קק"ל לבין המכינות הקדם צבאיות אופק
רפי סער על המשמעות של להיות ראש עיר בכפר סבא
רפי סער על המשמעות של להיות ראש עיר בכפר סבא
הפנינג בגינת הבנים , תרומה למען החיילים
יוזמה נהדרת לתרומה לחיילים ברמת השרון
מצדיעים לנכי צה"ל בראש השנה
חנית שוורץ. לקדם את כדורגל הנשים
שומרת על הרשת
כפר סבא בחרה: רפי סער
כלבים פונו מכלבייה באום אל פאחם
הרב דר מיכאל לייטמן
צעד קטן של התחשבות, צעד גדול לחברה