חדרה

בנגישות וברגישות

אגף הרווחה של עיריית חדרה מפעיל מועדון "נגיש רגיש" הנותן מענה חברתי-שיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלויות שונות

כתב לוקאל 23/07/2018
יום כיף בבריכה במסגרת המועדון (צילום: דוברות עיריית חדרה)

מועדון "נגיש רגיש" (נ"ר), מועדון חברתי לנכים הפועל במשכנו החדש והמשופץ במרכז החברתי הרב תחומי ברחוב הנשיא בחדרה, קורא לאנשים נוספים להצטרף לפעילויות המוצעות בו.

מועדון נ"ר פועל למען אוכלוסיית הנכים בחדרה, ונותן להם מענה חברתי-שיקומי. את המועדון מפעיל אגף הרווחה בעיריית חדרה, בשיתוף המחלקה למשאבי קהילה בניהולו של שמשון אחרק ומחלקת מוגבלויות בניהולה של עינב כצמן.

המועדון נותן מענה לתושבי חדרה, מגילאי 18 ומעלה בעלי נכויות פיזיות, נוירו-לוקומוטוריות ונוירו-מוסקולאריות כגון שיתוק מוחין, טרשת נפוצה, פוסט-פוליו, ניוון שרירים וכדומה; נכויות חושיות כגון לקות ראייה ושמיעה; אנשים עם הנמכה קוגניטיבית ובעלי תסמונות שונות הגורמות למגבלות בתפקוד.

הפעילות במועדון נובעת מתוך ראיה מקצועית ומתוך תפיסה שילובית של אנשים עם מוגבלויות. הפעילות המשולבת מאפשרת ליווי ותמיכה מקצועית של צוות קהילה תומכת, אב הבית של הקהילה, רכזת ועובדת סוציאלית. בנוסף, שילוב הפעילות מאפשרת איגום משאבים והרחבת מגוון הפעילויות במועדון המשותף.

ואכן, במועדון מוצע מגוון רחב של שירותי תרבות, פנאי וחברה, וכן חוגים רבים וביניהם קרמיקה, תכשיטנות, יוגה, זומבה, בישול, אקטואליה, סיפור ושירה. בנוסף מתקיימים טיולים, ימי כיף, מסיבות ואירועים סביב חגים.

המועדון יוצר הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים חדשים, משפר את איכות החיים של אנשים עם צרכים מיוחדים, ומעשיר את חיי היום יום שלהם. באמצעות הפעילות במועדון מתאפשר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים להגיע למיצוי הזדמנויות החברתיות והקהילתיות הקיימות בחדרה, ומאפשר להם לצאת ממצב של בדידות חברתית לתוך קבוצת השתייכות. בנוסף, הפעילות במועדון מאפשרת הפוגה גם למערכת המשפחתית הסובבת את האדם עם המוגבלות.

אחת הפעילות במועדון: "אני כבר לא בין ארבע קירות בבית, ובנוסף, המועדון יצר לי הרבה קשרים חברתיים. אני בקשר עם חברי המועדון גם מעבר לשעות הפעילות. כשאני לא מרגישה טוב, תמיד מתקשרים לשאול לשלומי, ואני  מרגישה שיש לי משפחה".

מועדון "נגיש רגיש" פועל במשכנו ברחוב הנשיא 27, בימים שני ורביעי בשעות 16:00 עד 19:00, וביום ראשון בשעות 9:00 עד 12:00. להצטרפות ויצירת קשר דרך המחלקה למשאבי קהילה של אגף הרווחה בעיריית חדרה, טלפון 04-6303371 או 04-6303762.

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
יובל המבולבל , באירועי פורים ברמת השרון
קרנבל פורים חגיגי ברמת השרון
חבר המועצה יוסי סדבון, לא מוותר בקלות
עו"ד יובל לוי לא יכהן כמ"מ יו"ר וועדת המשנה לתכנון ובניה
עוגת תפוחים
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
מדליית העיר ירושלים
שחקני הפועל ירושלים בלשכת ראש העיר
מתיישבים בערבה התיכונה
"פותחים שנת לימודים" באושילנד
האב, הבן והבחירות המקומיות