חדרה

"מדובר במחטף שטרם היה כמותו"

בעיריית חדרה ובמוא"ז מנשה מבטיחים להיאבק בהחלטת הוועדה לתשתיות לאומיות לקדם תוכנית להקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה, שיקלוט את הפעילות משדה התעופה הרצליה וחלק מהפעילויות האזרחיות שמבוצעות כיום בשדה דב, שצפויים להתפנות

תמי מאור 01/08/2018
צביקה גנדלמן, זימן ישיבה (צילום ארכיון: דוברות)

לאחר שנתיים של דיונים ומאבקים החליטה השבוע הוועדה לתשתיות לאומיות לקדם תוכנית להקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה, שיקלוט את הפעילות משדה התעופה הרצליה, שצפוי להתפנות. כמו כן צפויים לעבור לשדה החדש חלק מהפעילויות האזרחיות שמבוצעות כיום בשדה דב, שאף הוא אמור להתפנות.

בעקבות ההחלטה נמסר מעיריית חדרה כי, "מדובר במחטף שטרם היה כמותו במדינת ישראל. תוך שבוע ימים החליטו לקיים ישיבה מבלי להודיע לעירייה. עיריית חדרה ומועצה אזורית מנשה רואות בחומרה את התנהלות העניינים כמו גם את ההחלטה שהתקבלה. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן וראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה החליטו בתום הישיבה על הקמת מטה מאבק משותף".

סגנית ראש עיריית חדרה, חדוה יחזקאלי, שנכחה בישיבה וייצגה את עמדת העירייה מוסיפה: "למרות כל החומרים שהצגנו יחד עם מועצה אזורית מנשה, התברר שהכל היה מכור מראש. יו"ר הוועדה לתשתיות לאומיות זאב בילסקי התחבא, פשוטו כמשמעו, בחניון כדי לא להשתתף בישיבה שתוצאותיה היו ידועות לו מראש. גם המתכנן הראשי במינהל מקרקעי ישראל, רפי אלמליח, הגיע לישיבה כדי לעמוד מקרוב על כך שהות״ל אכן מאשר בניית שדה תעופה בתחומה של העיר חדרה. לא נותר לנו אלא לצאת למאבק משפטי משותף עם המועצה האזורית מנשה ובסופו של יום לנצח".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן זימן ליום חמישי ישיבה ראשונה של מטה המאבק לשתי המועצות שלאחריה יצורפו גם נציגי תושבים שיהיו מעוניינים להיות חלק במאבק המשפטי. כזכור, עיריית חדרה הייתה אחת מכמה רשויות שכבר עתרו לבג"צ בנושא שדה התעופה, אולם העתירה הייתה "מוקדמת" לפני החלטה על חדרה כיעד מועדף. כעת, לאחר החלטת  הות"ל, נסללה הדרך למאבק משפטי מחודש בנושא.

מי שנרתם לעזרה במאבק הוא שר הביטחון אביגדור ליברמן. השר ליברמן כבר סייע בעבר לעיריית חדרה בנושא המפחמות, ומיד לאחר ההחלטה על הקמת שדה תעופה במזרח העיר, נעשתה פנייה לשר על ידי סגן ראש העיר רומן גישר והשר ביקש לקבל לידיו את כל הפרטים בנושא שדה התעופה.

 

עוד בחדרה
מיכאל פרוסמושקין 16/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
צעירה נפצעה קשה מדקירות בת"א
צנתור לב מיוחד במינו
צנתור לב מיוחד במינו
פלאפל בשקל
פלאפל בשקל?
שעה קלה על כלכלה
שעה קלה על כלכלה
חשד: פצע בירי אדם אחר
נערכים להקמת 'יחידת האגם'
"מאפלה לאור"
ראש העיר רפי סער וסגנו איתן צנעני
אישור לטאבו מהבית