חדרה

מתגברים את קו 4 מכרכור לרכבת

בעקבות בקשת הרשות ממשרד התחבורה הקו יכלול כעת 12 נסיעות יומיות

כתב לוקאל 08/08/2018
קו הרכבת המתוגבר (צילום: באדיבות מועצת פרדס חנה כרכור)

משרד התחבורה נענה לבקשת מועצת פרדס חנה כרכור בפנייתה למען שיפור התחבורה הציבורית ביישוב. הנהלת הרשות דיווחה כי בהתאם לבקשת הרשות משרד התחבורה החליט על תגבור קו 4 מכרכור לרכבת ב-6 נסיעות יומיות לכיוון.

תגבור הקו אשר יכלול כעת 12 נסיעות יומיות ויאפשר זמינות ונגישות גבוהות יותר לתושבי כרכור המעוניינים להגיע לתחנת הרכבת.

הדגש לקו זה ניתן בגלל השטח הרחב עליו פרוס היישוב ממזרחו ועד למערבו, נתון אשר הופך את מסלול הקו לארוך יותר ולממושך יותר מבחינת זמן הנסיעה. כמו כן, הגידול המשמעותי במספר התושבים וחשיבותה של תחנת הרכבת כאמצעי תחבורה מרכזי עבור רבים היוו משקל בבקשת הרשות לתגבר קו זה.

כמו כן, בימים אלה מבוצעת עבודה מקיפה במשרד התחבורה בשיתוף המועצה להכנת תוכנית לרה ארגון קווי התחבורה הציבורית הפנימיים בפרדס חנה כרכור. תוכנית זאת תמומש בשנת 2019 ותהפוך את קווי התחבורה הציבורית לסימטריים (ביטול קווים מעגליים והפיכתם לדו כיווניים), תשפר את הנגישות, תכלול תחנות חדשות לקיצור מרחקי הליכה והכל במטרה לשפר את רמת השירות לתושבים.

מהמועצה נמסר: "הגברת תדירות הקו תשרת נוסעים רבים הנעזרים בקו זה לאורך מסלולו. אנחנו מברכים על נכונותו של משרד התחבורה להיענות לפנייתנו ולפעול למען שיפור מצב התחבורה הציבורית פה בישוב. הישוב גדל וצומח ונדרש מענה ההולם את הצרכים העכשוויים. אנו מצויים בקשר עם ההנהלה הבכירה במשרד התחבורה להמשיך ולקדם את תחום התחבורה- הקלה על עומסי התנועה בשעות השיא והגברת בטיחות הנהגים והולכי הרגל בכבישי הישוב. "

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב יהודה בוטמן. מברך על ההחלטה
נדחתה ההקצאה לבית חב"ד
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
עוגת תפוחים מנצחת לראש השנה
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
צמצום שימוש בכלים חד פעמיים
המחאה ברחבי הארץ: עשרות עצורים ופצועים
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
כתב אישום בגין רצח כפול בנתניה
עלייה של 25% בנטישת כלבים בעיר
הדרך לת"א תהפוך לקצרה יותר