חדרה

כלבים פונו מכלבייה באום אל פאחם

משרד החקלאות פינה תשעה כלבים מכלבייה באום אל פאחם שסבלו מהזנחה ממושכת, והיה קיים חשש לבריאותם. בעל הכלבים עוכב לחקירה

תמי מאור 08/08/2018
אחד הכלבים שפונה (צילום: משרד החקלאות)

בפעילות משותפת של מפקחי משרד החקלאות ומשטרת ישראל, פונו תשעה כלבים מ"כלבייה" באום אל פאחם. הכלבים הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים וסבלו מפרעושים, מתולעים ומבעיות בריאותיות נוספות. בנוסף, המתחם שבו הוחזקו התברר כדיר כבשים שהוסב לכלבייה מאולתרת, ללא כניסות לאוויר.

הכלבים שפונו הינם ששה כלבים מסוג "פיטבול", מתוכם שני כלבים בוגרים וארבעה גורים. כמו כן, פונו שלושה כלבים מעורבים: גור מסוג "רוטווילר"; "פוינטר" וכן כלב "זאב". חלק מהכלבים סבלו מפצע כוויה קשה, פצע נשיכה, זנב חתוך וכן מרזון קיצוני, בנוסף לפרעושים ותולעים שהתגלו על גופם. המתחם עצמו התגלה כדיר כבשים שהוסב ל"כלבייה" והיה חסום לכניסות אוויר, מסיבוב שנערך במקום לא נצפו במקום כלי מים או אוכל נקיים והכלבים הואכלו באוכל ביתי. יתר על כן, הכלבים שהוחרמו לא היו מחוסנים כנגד כלבת ולא עברו טיפול למניעת תולעים (תילוע).

ד"ר נירית צפורי-ברקי, סגנית הממונה על חוק צער בעלי חיים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר: "בעל המקום הוסיף חטא על פשע כאשר במהלך הביקורת ניסה להבריח את גורות הפיטבול ללא הצלחה. בשל כך, החליט המשרד לפנות את כל תשעת הכלבים למתקן מוגן ובעל המקום נלקח לחקירה. המשרד ימשיך לעקוב אחרי המקום מקרוב".

 

 

עוד בחדרה
מיכאל פרוסמושקין 16/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
"רוצים לעבוד אבל לא יותר מדי?"
חשד: סחר בסמים בשורת הזדמנויות
בוטלו דמי הרישום ליולא בסך 120 שקלים
בוטלו דמי הרישום ליול"א בסך 120 שקלים
מגרש סינטטי שלישי בשלום עליכם
אושרו תקציבים לתשתיות ספורט במגדל העמק
חיסונים בשכונות בהוד השרון
הוד השרון דואגת לבעלי החיים
כתבים צעירים
כתבים צעירים
טירוף המונדיאל! (טור אישי)
שומרים על ניקיון החופים
שומרים על ניקיון החופים