חדרה

סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט

פעוט כבן שנה וחודשיים מחדרה הגיע למרכז הרפואי "הלל יפה" לאחר שבלע סוללת משחק. הוא הגיע לחדר המיון, שם הוצאה הסוללה על ידי מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים

כתב לוקאל 20/08/2018
סוללה הוצאה מקיבתו של פעוט
צילום הסוללה בקיבתו של הילד (צילום: באדיבות משרד הדוברת "הלל יפה")

פעוט כבן שנה וחודשיים מחדרה הגיע למרכז הרפואי "הלל יפה" לאחר שבלע סוללת משחק. הפעוט הגיע לחדר המיון, שם הוצאה הסוללה על ידי ד"ר אישך- אדיב, מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים.

הפעוט הגיע עם אמו לחדר מיון ילדים בסוף השבוע האחרון, לאחר שהאחרונה שמה לב כי חסרה סוללה בצעצוע בו שיחק. היא הניחה כי בלע אחת מ- 3 סוללות המורכבות במשחק ומיהרה עמו לחדר המיון. עם הגעתו הופנה מיד לביצוע צילום בטן בו נראתה הסוללה בתוך הקיבה באופן ברור.

ד

ד"ר אורלי אישך אדיב (צילום: באדיבות משרד הדוברת "הלל יפה")

ד"ר אורלי אישך- אדיב, מנהלת השירות לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים במרכז הרפואי, אשר טיפלה בפעוט, מציינת כי הפעוט הגיע ללא סימפטומים מיוחדים. "מניסיוננו, סוללה שנשארת בתוך הקיבה עוברת קורוזיה וגורמת נזק לרירית הקיבה ובהמשך עלולה גם להזיק ליתר האיברים", היא מסבירה, "ולכן על אף ההמלצות לחכות בין 24 ל- 48 שעות, הוחלט להוציא את הסוללה על מנת למנוע נזק עתידי גדול יותר. בבדיקה אכן נמצא כי נוצרה  כבר דלקת בחלל הקיבה ובמוצא הקיבה. המצב היה יכול להיות מורכב יותר אם הסוללה הייתה נתקעת בוושט ויוצרת חור. מצב כזה עלול ליצור נזק ניכר לאיברים הסמוכים עם תחלואה קשה ומסכנת חיים. גם התהליך של הוצאת הסוללה  הינו תהליך פולשני הכרוך בסיכון, בפרט כשמדובר בפעוט קטן".

אי לכך, מבקשת ד"ר אישך- אדיב מההורים להמשיך ולפקוח עין. נותרו שבועיים לסיום החופשה הגדולה, הילדים עדיין בבית, וגם בבית ישנן סכנות לא מעטות ובלתי צפויות העלולות להסתיים בפציעה ויותר מכך. "אנו, כהורים, חייבים להשגיח ולהימנע ממתן משחקים המכילים חלקים זעירים העלולים להיבלע בשוגג".

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל אינזואגדה
תיווכו והעלימו הכנסות
לא שקט במכבי
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
רוזן נגד אדיב
רוזן נגד אדיב
מחדשים את פני בתי העלמין
חשד: ניסה להצית בית על רקע סכסוך
חשד: גננת התעללה בפעוטות
חשד: גננת התעללה בפעוטות