חדרה

גילו בגרות

עלייה של כ-28% באחוז הזכאים לבגרות בבית הספר החקלאי "ברנקו וייס". 76.5% מתלמידי התיכון החקלאי זכאים לתעודת הבגרות

תמי מאור 21/08/2018
החקלאי ברנקו וייס, עלייה בזכאות לבגרות (צילום: טליה שפירא)

עלייה דרמטית של כ- 28%  באחוז הזכאים לבגרות בבית הספר החקלאי "ברנקו וייס" פרדס חנה כרכור משנת תשע"ו לשנת תשע"ז. על פי נתוני התמונה החינוכית שפורסמה לאחרונה, אחוז הזכאים לבגרות קפץ  48.6% (כולל החינוך המיוחד) בשנת תשע"ו  ל-76.5% בשנת תשע"ז (כולל החינוך המיוחד) .

"התמונה החינוכית" המתפרסמת מידי שנה כוללת את העשייה המגוונת בבתי הספר בכל הארץ  בתחום הערכים, הצוות החינוכי וההישגים הלימודיים. הנתונים שפרסם משרד החינוך מציגים על פי מדדים כמותיים את האקלים החינוכי בבתי הספר, אחוזי נשירה, טוהר הבחינות, למידה והישגים, נשירה והתמדה וכן הצוות החינוכי.

העלייה הדרמטית ניכרת בהיבטים שונים בהם עלייה באחוז הזכאים לבגרות מצטיינת העומד בשנת תשע"ז על 11.5% לעומת 4.2% בשנת תשע"ו . עוד בולטת העלייה באחוז המתגייסים לצבא העומד על 91.6% מתלמידי בית הספר החקלאי (על פי נתונים שהועברו לרשות מלשכת גיוס חיפה) , נתון הגבוה משמעותית מהממוצע הארצי העומד על כ- 72.7%. אחוז הגיוס של תלמידות החקלאי 92.6%  (לעומת הממוצע הארצי לגיוס בנות העומד על כ-57.7%).

יש לציין את כניסת בתי הספר העל יסודיים –חקלאי "ברנקו וייס" וממ"ד "אלישבע" לנבחרת בתי הספר המצטיינים והערכיים ביותר של משרד החינוך אשתקד (שנת 2017) ובשנת 2015.

אילנה זגול, מנהלת אגף החינוך במועצת פרדס חנה כרכור:" זוהי עלייה מבורכת בשיעור הזכאים לתעודת הבגרות בקרב תלמידינו, שהם מקור להערכה ולגאווה. זאת לצד נתונים מרשימים באחוז המתגייסים לצה"ל, וירידה מתמדת בנשירה שהינה נמוכה מהממוצע הארצי כבר שנים רבות".

לדברי זגול: "כל אלו נובעים מעבודה מסורה ומקצועית של מנהיגות חינוכית איכותית, משיתופי הפעולה עם ברנקו וייס ומשרד החינוך ומתמיכת הרשות המקומית בתוכניות מערכתיות לצד תגבורים לימודיים. נושא החינוך עומד בראש סדר העדיפויות של הרשות המקומית. נמשיך להשקיע משאבים לקידום החינוך ביישוב בכלל ובתחום הזכאות לבגרות, בפרט, באמצעות תגבור של שעות, תכניות להעלאת ההישגים, שיפור התשתיות הפיזיות והפדגוגיות ועוד".

על פי זגול: "עוד נמשיך לפעול לקידום ערכי ליבה כמו: חינוך חברתי ערכי הכולל גיוס לצה"ל, העלאת ערך ההתנדבות, שיפור ההתמדה, מניעת נשירה ועוד. נמשיך לשאוף ולחתור למצויינות  בכל התחומים ואני מאמינה שבשנה הבאה נבשר על עלייה נוספת בכל המדדים". 

מנהל בית הספר, התיכון החקלאי "ברנקו וייס",  ד"ר משה הרשקוביץ : "נתוני התמונה החינוכית מתייחסים לשנה לפני כניסתי לתפקיד, אך משקפים את מגמת הצמיחה וההתפתחות בהם מצוי בית הספר. עם כניסתי לתפקיד אחד היעדים המרכזיים שהצבתי לעצמי ולצוות החינוכי היה שיפור ההישגים הפדגוגיים, לצד העמקת התהליכים החינוכיים ערכיים בבית הספר. בשנה האחרונה אף הרחבנו את החיבור עם החינוך הבלתי פורמאלי במסגרת הבית ספרית במטרה לייצר מסגרת חינוכית תומכת, אישית, המעניקה מענה למגוון הצרכים של הנוער שלנו. התוצאות ניכרות בשטח כבר כעת, ומעבר לכך לאור העלייה המרשימה אני חש מחויב להוביל מגמה זו קדימה ולהביא את התלמידים לאחוזי זכאות של 80% ומעלה בשנת תשע"ט. אני מאמין בתלמידים שלנו וביכולתנו להעניק להם את הבסיס הנדרש לכך. אני מאחל לכולנו שנת לימודים פורה מוצלחת בה נעמוד באתגרים וביעדים שהצבנו."

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כמות גדולה של סמים ברכבו אשר היתה מחולקת למנות
בדקו רישיונות ומצאו סמים
ראש עריית צפת  שוקי אוחנה ברכב הניקיון
רכבים חשמליים לניקיון העיר
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
עצורים בפרשת מרמה והונאת קשישים
בצפון ממחזרים בקבוקים
יום הניקיון הלאומי
ארבעה בתי"ס מרעננה ישתתפו ביום הניקיון הלאומי
פרויקט סיגליות החדש בבאר שבע
שוברים את שוק מחיר למשתכן
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתבות צעירות
מתגברים על המוגבלות