חדרה

"הבן, המתמחה ואי ידיעת החוק"

20 צוותים של אנשי ניהול ספרים יצאו אל השטח באזור חדרה כדי לבחון את מילוי הוראות החוק על ידי בעלי העסקים מענפי המסחר והשירותים

כתב לוקאל 28/08/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

"הבן שלי בחופשה בחו"ל ולכן ההכנסות לא נרשמו", תירץ עו"ד מאזור חדרה, שבבדיקת חשבון הבנק העסקי שלו התברר, שלא רשם בספריו הכנסות מתחילת חודש אוגוסט בסך של כ-58,000 שקל, לדבריו "רק בני רושם את ההכנסות". ביקורת זו היתיה אחת מ-157 ביקורות שנערכו בשבוע שעבר באזור חדרה.   

20 צוותים של אנשי ניהול ספרים יצאו אל השטח כדי לבחון את מילוי הוראות החוק ע"י בעלי העסקים מענפי המסחר והשירותים. הממצאים מעידים על כך שכ-8% מהם לא רשמו הכנסות.   

ביקורת אצל עו"ד נוסף גילתה כי שולם לו במזומן 5,305 שקל בארבע הזדמנויות שונות, שלא נרשמו בספרים. עו"ד טען כי הלקוח שילם לו במקומות ובמועדים שהספרים לו היו ברשותו, וכשהם היו בהישג ידו – "הרישום פרח מזיכרוני". עו"ד אחר, שבדיקת חשבון נאמנות שלו חשפה העברות בסך של כ-84,000 שקל ללא כל תיעוד, טען שלא ידע שעליו להוציא קבלות על העברות בחשבון נאמנות. עו"ד נוסף שלא רשם העברות בנקאיות לחשבון נאמנות בסך של כ-13,000 שקל השיב כי הוא רושם קבלות אחת לתקופה. ובעל חברה למתן שירותי עריכת דין, שבדיקה אצלו העלתה אי רישום של שני צ'קים בסך של כ-4,000 שקל, תירץ כי אחד הצ'קים הופקד על ידי המתמחה שלא רשמה בספרים, והצ'ק השני בכלל לא מיועד להם.

בעל עסק לפיקוח על שירותי בנייה נתפס שאינו מנהל ספרים, הוא נחקר וטען כי הוא חדש בתחום, פרש לאחרונה מהמשטרה, והתכוון לרשום קבלות בספרי החשבונות של אשתו, שהיא בעלת גן ילדים. בעל עסק לתיקון מוצרי חשמל, שקיבל מלקוחה 450 שקל עבור תיקון מכונת כביסה ולא רשם את הכספים בספריו, אמר כי טרם סיים לתקן, "כשאסיים, אוציא קבלה". 

 גם מורים מפספסים - מורה לנהיגה, שבכרטיס התלמיד היה רשום "שולם 200 שקל" אבל לא רשמה בספרי העסק, תירצה ואמרה "פספסתי". "אני לא אספר סיפורים, אין לי הסבר" אמר גנן שהסב צ'ק בסך 250 שקל לספק שלו, אבל לא רשם בספריו. קבלן איטום והספק שלו לא "אטמו" היטב את העסקה ביניהם, כי בביקורת אצל הספק התברר כי הסב לקבלן צ'ק בסך 7,010 שקל, והקבלן לא תיעד בספריו. ו"יש בעיה בתוכנה של הקופה" טען בעל עסק למכירה ולתיקון אופניים שלא רשם צ'ק בסך של כ-4,000 שקל.   

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
בית קפה בשרון
מגמת נווטי קרב. גם להרצליה יש נציג
הטובים לטיס
היהלום שבסתר
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
לב מלאכותי הושתל בגופו של ילד בן 11
כהנא. לקיים דיון רציני
פרויקט "מהיר לעיר" יעלה לדיון בישיבת המועצה?
צמת קפרזה
שמות אביביים במיוחד
חושבים לקרוא לבן שלכם אביב? לקראת האביב - 5 שמות אביביים במיוחד
נערכים למזג אוויר סוער