חדרה

"פתחו שנה"

את תשע"ט פתחו במרכז הרפואי "הלל יפה" עם 21 תינוקות חדשים. זמן מצוין גם לסגור את תשע"ח עם שורת הישגים מרשימים

כתב לוקאל 13/09/2018
הנחת אבן הפינה לפגיה (צילום: באדיבות משרד הדוברת)

בחדר הלידה של המרכז הרפואי "הלל יפה" קיבלו את בוא השנה החדשה עם 21 תינוקות, אבל סקירה קצרה של הנולדים בתשע"ח מראה כ- 4600 תינוקות חדשים, שעברו גם הם באגף האימהות של "הלל יפה". אבל תשע"ח הייתה אחת השנים הפוריות ב"הלל יפה", ולא רק מבחינת כמות הלידות, אלא גם בהרבה היבטים אחרים. קבלו סקירה קטנה שלהם.

נתחיל בקצת מספרים

במהלך תשע"ח נרשמה עלייה של 7% בכמות הביקורים במרפאות החוץ- כ- 290,500 אלף איש.

עליות נוספות היו במספר הניתוחים – כ- 4% (למעלה מ- 12,600 ניתוחים בשנה), ובמספר מתן טיפולי דיאליזה – כמעט 40,000 אלף טיפולים (עליה של 12%). נתונים גבוהים נרשמו כרגיל גם בחדרי המיון – שם עברו בתשע"ח כ- 120,000 איש מתוכם כשליש התקבלו לאשפוז במחלקות השונות.

יש עוד, ולא מעט

שנת תשע"ח הייתה שנה מוצלחת מאוד ל"הלל יפה", בהלימה לעלייה במספר המטופלים גם בהיבטים של שיפור במדדי האיכות והשירות, רכישת טכנולוגיות חדשניות וקידום תהליכי בינוי.

בנוגע לתשתיות ובינוי חנך בית החולים גינת מרגוע טיפולית ייעודית ליולדות, ראשונה בישראל במחלקת יולדות, בתרומת קק"ל הולנד ובתיווך קק"ל ישראל בעלות של 1.5 מיליון שקלים, וכן הניח את אבן פינה למבנה הפגייה העתידי החדש, שעלותו כ- 25 מיליון שקלים.

עמותת הידידים, בראשותו של משה מורג, המשיכה לתרום רבות לקידום המרכז הרפואי וסייעה בגיוס הכספים הנדרשים לשיפוץ המחלקה לרפואה דחופה ובתחומים נוספים.

בנוסף, הוכנסו לשימוש טכנולוגיות חדשות וייחודיות כגון מכשיר חדשני לטיפול בשיתוק עצב הפנים (פציאליס) ושיתוק מיתרי הקול. מכשיר זה מייצר גירוי חשמלי במטרה לשפר את תפקוד העצב שנפגע; שימוש בטכנולוגיית ה- (Intra-Vascular Ultrasound) IVUS לביצוע צנתור למחלות של וורידי האגן – שני שירותים ש"הלל יפה הוא הראשון לעשות בהם שימוש בארץ.

נפתחו שירותים חדשים, חלקם ייחודיים ל"הלל יפה" – טיפת חלב ראשונית במחלקת יולדות, שימוש בטכנולוגיית לייזר בביצוע היסטרוסקופיה לטיפול ואבחון ללא הרדמה, שירות גסטרואנטרולוגיה ותזונה לילדים, שירות לקרדיולוגית ילדים, יחידה לריאומטולוגיה, נחנך המבנה החדש של השירות לבריאות הנפש ובו יחידת השיקום המתחדשת ועוד.

בתחום השירות וחווית הלקוח בית החולים ממשיך לקיים את פרויקט "קשר עין" – מיזם חברתי לשיפור התקשורת מטפל- מטופל בחדר מיון, וכן התחדש בשירותים נוספים לטובת המטופל – מלווה החלמה במחלקות האורתופדיות, שירות "יחידת סגולה" ושירותים נוספים המהווים הנגשה של מידע רפואי לציבור בדרכים שונות. 

בית החולים גם ממשיך לפעול במישור הקהילתי, ומקיים פעילות ענפה בקהילה לקידום בריאות בנושאים מגוונים מול היישובים באזורו ביניהם, בנימינה- גבעת עדה, באקה אל גרביה, קיסריה, מועצת מנשה, חדרה ועוד.

בשנת תשע"ח התחדש המרכז הרפואי במומחים חדשים מהשורה הראשונה ובתחומים שונים, ביניהם כירורגיה פלסטית, אורולוגיה, כירורגיה גינקולוגית, גסטרואנטרולוגיה ואחרים.

בתחום האקדמיה והמחקר בית החולים ממשיך לספק מוקדי מצוינות – מספר המורים המצטיינים השנה בתחום ההוראה בפקולטה לרפואה עמד על 10  מומחים ויחידה מצטיינת, ולצידם בית הספר לסיעוד בראשותה של ד"ר מירב בן נתן, שהמשיך להציג נתונים מרשימים של 100% מעבר לתלמידיו בבחינות ההסמכה לסיעוד.

"אנו גאים מאוד בהישגינו בשנת תשע"ח", מסכם ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, "אנו עושים הכול למען מטופלינו, והדבר ניכר בעבודת הצוות האיכותית והמקצועית של עובדינו המסורים. ללא ספק, נמשיך את העשייה הענפה, נגדל, נתרחב, נתקדם ונשתפר גם בתשע"ט ובשנים הבאות אחריה".

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ספסלי החתלה ברחבי הרצליה?
צעיר מראשל"צ יואשם בתיק רצח של צעיר ביבנה
הלוחות נקבעו
הלוחות נקבעו
שחקניות הנבחרת עם המאמן דרור גורן וגיא קלנר. מקום שני באליפות
נעצרה רק בגמר
יור ועדת כספים, יעל ברזילי
אושר תקציב עיריית הוד השרון
שומרים על הסביבה גם בקייטנה
שבו רגבים, תלמיד תיכון רבין בכפר סבא
אלוף המתמטיקה
מגדל העמק: משדרגים את הפארקים