חדרה

רגע לפני הצום- תורמים דם

זו השנה ה-23 שבה תיערך התרמת הדם המסורתית בערב יום כיפור בזיכרון יעקב. ההתרמה תתקיים בחמישה מוקדים ברחבי היישוב

כתב לוקאל 16/09/2018
רגע לפני הצום- תורמים דם
ניידת התרמת דם של מד"א (צילום: מיקי פריידין דוברות מד"א)

ביום שלישי הקרוב (18.9), ערב יום הכיפורים תשע"ט, תיערך בזיכרון יעקב זו השנה ה-23, התרמת הדם המסורתית של ערב יום הכיפורים, במטרה לסייע ולהקל על המחסור העונתי במלאי הדם של שרותי הדם של מד"א בתקופת החגים.

כאמור זוהי השנה ה-23 שבה יקיימו בזיכרון יעקב את מסורת התרמות הדם המיוחדות, אשר באופן מיוחד מתקיימות בשני מועדים בשנה: ערב יום הכיפורים וביום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה.

 במהלך למעלה מ-20 השנים בהן מתקיימות התרמות הדם המיוחדות, נאספו בזיכרון יעקב אלפי מנות דם ששימשו להצלת חייהם של אלפים רבים. כך למשל, רק בערב יום הכיפורים תשע"ח, הותרמו במהלך האירוע 270 מנות דם, שסייעו להצלת חייהם של רבים.

 התרמות הדם יתקיימו בין השעות 08:00 בבוקר ל-14:00 בצהרים, והן יתבצעו בחמישה מוקדים ברחבי העיר, כאשר המרכזי שבהם הוא בר "ההוביט" שבמדרחוב. בנוסף יוצבו ניידות התרמת הדם של מד"א, בשכונת השמורה, ברחוב דרך שרה ובפינת המדרחוב (רח' הנדיב) ומרכז הקניון 'מול-זיכרון' שבכביש 4. השנה תערך בנוסף גם התרמה דם גם בקפה השוק בפרדס חנה. את התורמים הרבים הצפויים להגיע, יקבלו מתרימי הדם משרותי הדם של מד"א.

 שמעון רדליך, נשיא כבוד ארגון תורמי הדם, שיוזם מדי שנה את האירוע המרגש, קורא לתושבי זיכרון יעקב והסביבה להצטרף אליו ולחבריו ולהגיע לתרום דם: "דווקא בתקופת החגים, תקופה של חסד ונתינה בין בני האדם, יש חשיבות משמעותית ביותר לתרומת הדם. אני קורא לכולם להגיע ולתרום, ובכך לסייע בהצלת חיים, כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו. אנחנו מודים לתושבי העיר אשר מתגייסים בכל עת לתרום דם למען הצלת חיים. שנה טובה וגמר חתימה טובה". 

 בשירותי הדם של מד"א עושים מאמצים גדולים להתרים מנות דם על מנת לספק מאות מנות ומרכיבי דם לבתי החולים ברחבי הארץ. במד"א שבים ומזכירים לציבור לבוא בימים אלו ולתרום דם על מנת להתגבר על מחסור הדם העונתי בתקופת החגים. מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam, ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אני רוצה להודות לתושבי זיכרון יעקב והסביבה על המסורת מצילת החיים המתקיימת בעיר כבר למעלה מ-20 שנה ותרמה להצלת חייהם של אלפים רבים במהלך השנים. אין ספק, שלהתרמה זו, הנערכת בעיצומה של תקופת מחסור הדם העונתי של תקופת החגים, יש חשיבות עצומה ואני פונה לאזרחי מדינת ישראל בכל רחבי הארץ להקדיש מספר דקות למען הצלת חיים ולהגיע לתרום דם כמעשה של חסד לפני כניסתו של יום הכיפורים".

 

עלולים לחול שינויים במקומות ההתרמה ו/או במועדי התרמות הדם. לפני הגעה למקום רצוי להתעדכן מראש

 המעוניינים להזמין צוות מתרימים לקבוצות מארגנות (מעל 30 אנשים) יכולים לפנות בנושא לשירותי הדם של מד"א בטלפון 5643*

 

 

עוד בחדרה
כתב לוקאל 14/01/2019
כתב לוקאל 13/01/2019
כתב לוקאל 02/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
משחק אסור
הופסקו ההליכים המשפטיים נגד תושב כפ"ס שהואשם ברצח אמו
נדודי שינה ודיכאון
נדודי שינה ודיכאון
"נילחם באנטישמיות בעזרת אהבה ואחדות"
עכו "עיר לכולן"
מתי ייפתח בית הקפה בחלקו הצפוני של הפארק?
אלפי יח"ד ייבנו באשקלון
בואו להצגה הכפולה