חדרה

שאפה סיכת ראש ונאלצה לעבור ניתוח

צעירה בת 30 מערערה בלעה סיכת ראש באורך של כ-4 ס"מ, בזמן שסידרה את החיג'אב. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה לסדרת בדיקות שהראו בבירור את הסיכה בריאתה הימנית, ונאלצה לעבור ניתוח בהרדמה מלאה

כתב לוקאל 29/10/2018
שאפה סיכת ראש ונאלצה לעבור ניתוח
אחלאם וד"ר ברוורמן (צילום: דוברות המרכז הרפואי הלל יפה)

אחלאם טאהר מהישוב ערערה הגיעה למרכז הרפואי הלל יפה לאחר שבלעה סיכת ראש בזמן שחבשה את החיג'אב.

אחלאם תפסה את הסיכה בשפתיים ולפתע שאפה את הסיכה לריאותיה. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה, שם עברה סדרת בדיקות, ביניהן צילום ריאות, שהראה בבירור את מיקומה המדויק של הסיכה בתוך הריאה הימנית.

אחלאם נכנסה בדחיפות לחדר ניתוח תחת הרדמה מלאה. ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל יחידת אף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, וד"ר דור מעיין, אשר ניתחו את אחלאם: "צילום החזה הראה בבירור כי ישנו גוף זר אך לא היה ברור לחלוטין אם נמצא בריאה או בוושט ולכן ביצענו CT ריאות על מנת לזהות את מיקומה המדויק של הסיכה. לא היה מנוס מלהכניס את המטופלת ישירות לחדר הניתוח על מנת לחלץ את הסיכה כמה שיותר מהר, מבלי שיגרם לה נזק ריאתי".

זו לא הפעם הראשונה בה נתקל הצוות הרפואי בבליעת סיכת ראש בעת סידור מטפחת. לפני כשבועיים דווח באמצעי התקשורת על מקרה דומה של אישה ששאפה לריאותיה סיכה. "אומנם חבישת מטפחת הינה פעולה שגרתית פשוטה לכאורה, אך מספיקה פעם אחת והיא עלולה להיות הרת גורל", הוסיף ד"ר ברוורמן.

 

 

 

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נדחה ערעורו של איש היי טק שהורשע בהחזקה והפצה של תכנים פדופילים
פעילות מיוחדת לכל המשפחה באתר התיירות ראש הנקרה
חגיגות פורים בגבול הצפוני
ספינות במדבר
מחשב נייד לכל מורה
מוצרי וישי
מנקים ומנקים את עור הפנים
בית המשפט קיבל את עמדת רשם העמותות
הפועל חדרה לא תהא זכאית לאישור ניהול תקין לשנת 2018
פועל נקבר למוות בהריסות מפעל באזור ירושלים
צעיר חשוד בהחזקת אקסטזי