חדרה

שאפה סיכת ראש ונאלצה לעבור ניתוח

צעירה בת 30 מערערה בלעה סיכת ראש באורך של כ-4 ס"מ, בזמן שסידרה את החיג'אב. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה לסדרת בדיקות שהראו בבירור את הסיכה בריאתה הימנית, ונאלצה לעבור ניתוח בהרדמה מלאה

כתב לוקאל 29/10/2018
שאפה סיכת ראש ונאלצה לעבור ניתוח
אחלאם וד"ר ברוורמן (צילום: דוברות המרכז הרפואי הלל יפה)

אחלאם טאהר מהישוב ערערה הגיעה למרכז הרפואי הלל יפה לאחר שבלעה סיכת ראש בזמן שחבשה את החיג'אב.

אחלאם תפסה את הסיכה בשפתיים ולפתע שאפה את הסיכה לריאותיה. היא הובהלה למרכז הרפואי הלל יפה, שם עברה סדרת בדיקות, ביניהן צילום ריאות, שהראה בבירור את מיקומה המדויק של הסיכה בתוך הריאה הימנית.

אחלאם נכנסה בדחיפות לחדר ניתוח תחת הרדמה מלאה. ד"ר יצחק ברוורמן, מנהל יחידת אף אוזן גרון במרכז הרפואי הלל יפה, וד"ר דור מעיין, אשר ניתחו את אחלאם: "צילום החזה הראה בבירור כי ישנו גוף זר אך לא היה ברור לחלוטין אם נמצא בריאה או בוושט ולכן ביצענו CT ריאות על מנת לזהות את מיקומה המדויק של הסיכה. לא היה מנוס מלהכניס את המטופלת ישירות לחדר הניתוח על מנת לחלץ את הסיכה כמה שיותר מהר, מבלי שיגרם לה נזק ריאתי".

זו לא הפעם הראשונה בה נתקל הצוות הרפואי בבליעת סיכת ראש בעת סידור מטפחת. לפני כשבועיים דווח באמצעי התקשורת על מקרה דומה של אישה ששאפה לריאותיה סיכה. "אומנם חבישת מטפחת הינה פעולה שגרתית פשוטה לכאורה, אך מספיקה פעם אחת והיא עלולה להיות הרת גורל", הוסיף ד"ר ברוורמן.

 

 

 

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
נציגות חוף אשקלון בשנת שירות בטוסון
סיור שישי בעתיקה בעיר העתיקה בבאר שבע
סיור בוטיק בעיר העתיקה בב"ש
הרוג וחמישה פצועי ירי ליד צומת מגידו
חברי להקת כלים שלובים. להרגיש שווים
'כלים שלובים'
מנכ"לית העירייה פורשת
השדרה המיתולוגית ביפו
סיפורה של שדרה
אבות השנה
המנהלת סיגל דוד וצוות תיכון הראשונים בהרצליה
פרס החינוך הארצי