חדרה

חוגגים רב תרבותיות בפרדס חנה כרכור

פרדס חנה כרכור ציינה את יום העלייה והקליטה בחגיגה רב תרבותית במרכז לאמנויות הבמה

כתב לוקאל 12/12/2018
שלמה בראבא בערב (צילום: דוברות פרדס חנה כרכור)

 ביום שני (10.12.18), ציינה פרדס חנה כרכור את יום העלייה והקליטה בחגיגה רב תרבותית במרכז לאמנויות הבמה. מאות תושבים ומתנדבים הגיעו לקחת חלק באירוע אותו הובילו היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותי רווחה וקהילה בשיתוף ובתמיכת משרד העלייה והקליטה.

הערב נערך במעמד ראש המועצה, הגר פרי יגור, חברי מועצה, יוליה חיבניק, מנהלת מרחב במשרד העלייה והקליטה , גזבר ומזכיר המועצה, רן גלר, לאה כהן, סגנית מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, עובדי מועצה מכל המחלקות והאגפים.

לאחר ההתכנסות במבואה החל חלקו האמנותי של הערב, אותו הנחה גדי צדקה מה "תאטרון העברי" אשר גם הפיקו את הערב.

 פרי יגור נשאה דברים ופתחה את הערב בדבריה: "אנחנו מציינים פה הערב, את יום העלייה והקליטה לשנת 2018, יום אשר שם זרקור לאומי וקהילתי לחשיבות העליות כחלק מהתהוותה של מדינת ישראל , וכבסיס להתפתחותה ולעיצובה של החברה הישראלית כחברה רב תרבותית. המפגש בין קהילות שונות, מנהגים שונים, ותפיסות עולם שונות- מהווה חגיגה רב תרבותית מיוחדת ועשירה. החברה הישראלית לאורך 70 שנות קיומה נבנתה מתוך מפגש זה, ומתוך הניסיון לצקת משמעות ראויה ומעצבת לחיבור בין כל חלקי החברה הישראלית.

"בשבוע האחרון נכנסתי לתפקידי באופן רשמי, ניתנה לי ההזדמנות להתחיל את תפקידי בחג החנוכה ולהתארח בהדלקות חנוכה רבות ברחבי הישוב. באירועים היו סגנונות שונים של הדלקת נרות ומנהגים שונים אך בכולם היה מכנה משותף אחד בולט- הרוח הקהילתית המאחדת את כל הפרטים יחד, המייצרת כוח וחוסן חברתי. הזכות הזו תושבים יקרים היא שלכם, והיא הודות לכם, האנשים הנהדרים אשר מרכיבים פה את אחת הקהילות המיוחדות והרב גוניות שאני מכירה ושאני מתחייבת לשמור".

עוד נשאו דברים יוליה חיבניק, מנהלת המרחב במשרד העלייה והקליטה וסגנית מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה, לאה כהן. התוכן האמנותי המגוון בערב הציג את פניה השונות של החברה הישראלית- שלמה בראבא המזוהה עם הדמות "יאצק" ועם הישראליות העכשווית, הזמרת האתיופית קנוביש, הזמר מעוז מדמוני בזמר ים תיכוני, מופע מחול של להקת רקדנים יוצאי חבר העמים וההצגה "צופית פיקדו" של תאטרון הוליגאב.

לאה כהן , סגנית מנהלת האגף לשירותי רווחה וקהילה: "האגף לשירותי רווחה וקהילה, מייצג את כל שכבות האוכלוסייה ושם לו כמטרה לראות את שילובן של אוכלוסיות מגוונות יחד ליצירת קהילה מאוחדת וחזקה. אנחנו מזמינים את כולכם להתחבר לעשייה, להעלות רעיונות ולקחת חלק בצמצום הפערים החברתיים, במציאת המכנה המשותף בין כולנו".

עוד מסרה כהן: "תודה לריקי פלד, סגנית מנהלת האזור במשרד העלייה והקליטה, אתה אנו עובדים במהלך כל השנה, תודה לעו"ס לילך בן שושן ולהילה ג'גנאו , ללימור אקהויז מנהלת יחידת ההתנדבות, לדפנה כהן ויוסף מנשה מהיחידה לעבודה קהילתית ולכלל צוות עבודה קהילתית באגף. תודה לעו"ס שגב בן שלום, מנהל המדור היוצא.  כמו כן לכל עובדי האגף והמועצה השותפים לעשייה - תודה רבה!"

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הישג נהדר לתיכון "ראשונים" בהרצליה
ספורט חצות ועוד
חיים ברוידא , רעננה תאבד את מעמדה?
חשש למעמדה האיתן של רעננה
גיא קרויטורו. שילוב של מוזיקה וחזרה בתשובה
צלילי משיח
הדרך לת"א תהפוך לקצרה יותר
קבוצת נערים ב הפועל רעננה כדורגל
לזיכרו של שניאור
מי הצית את השמורה?
"זה אתגר וכיף גדול"