חדרה

"גאה מאוד בהתקדמות המחקר בסיעוד"

מעל ל-250 איש הגיעו ל"הלל יפה" לקחת חלק בכנס ה- 15 של העמותה הישראלית למחקר בסיעוד

כתב לוקאל 17/12/2018
ד"ר מירב בן נתן מברכת את באי הכנס (צילום: באדיבות בית הספר לסיעוד)

במסגרת הפעילות של העמותה הישראלית למחקר בסיעוד נערך בשבוע החולף כנס מדעי בו הוצגו למעלה מ- 100 מחקרים בסיעוד.

הכנס נפתח בברכות של דינה פיינבלט- מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי "הלל יפה", שציינה את הגאווה הגדולה באירוח הכנס. לברכות הצטרפה ד"ר רבקה חזן-צורף - מנהלת מערך מחקרים וסקרים במנהל הסיעוד, משרד הבריאות, אשר הדגישה בדבריה את האתגרים הבאים בתחום המחקר מול ה- big data העומד לרשותנו בעת הזו.

לאחר מכן הזמינה תמי וכטר, גזברית העמותה ומנהלת מרכז העשרה בבית ספר אקדמי לסיעוד במרכז הרפואי "הלל יפה" את מנהלת בית הספר המשמשת גם כיו"ר העמותה, ד"ר מירב בן נתן, שדיברה על העשייה רבת ההיקף של העמותה לאורך השנים. ד"ר בן נתן נפרדה מתפקידה עם סיום שתי קדנציות כיו"ר העמותה כמתחייב בתקנון בהתרגשות רבה, תוך שהיא מציינת את תודותיה הרבים לעמיתיה בעמותה, וכן לכל מי שלקח חלק בעשייה לאורך השנים. כך סיכמה את נאומה "אני נפרדת מתפקידי בשמחה ובעצב לאור האתגרים החדשים בפניהם אני עומדת".

בכנס הוצגו מחקרים ופרויקטים העוסקים בנושאים מגוונים הנמצאים בליבת העיסוק של אחים ואחיות במערכת הבריאות בישראל. בין הנושאים שהוצגו: איכות הטיפול וחינוך בסיעוד, טיפול תומך וסיעוד אונקולוגי, סיעוד ושותפי התפקיד, חמלה והתמודדות עם אלימות. בסיכומו של דבר, הכנס מהווה הוכחה לכך שהמחקר בסיעוד משלב את הצורך המקצועי ועניין אישי בקרב העוסקים בסיעוד. הידע המצטבר מהמחקרים הופך לחלק נכבד מנהלי עבודה המקדמים את איכות הטיפול.

בסיום הכנס המשתתפים הביעו שביעות רצון גבוהה הן מהתכנים שהוצגו בכנס, הן מרמת האירוח והן מהמיקום בו נערך הכנס שאפשר הגעה של קהל רב בנוחות מרבית. ד"ר בן נתן סיכמה את הכנס באומרה: הכנס ייצג נאמנה את העשייה האקדמית הענפה של אחים ואחיות ברחבי הארץ. אני מאחלת ליו"ר החדש שנבחרה גב' אירית אטיאס שוורץ הצלחה בתפקיד למול האתגרים הרבים העומדים לפניה.

 

 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפארק החדש. תקציב האחזקה - שלושה מיליון שקלים
מהו תקציב עיריית הוד השרון לשנת 2019 ?
"סחטנות לא תרתיע"
חשד: עקצה גברים פגועי נפש
תחנת האוטובוס לא בשימוש. התושבים דורשים חניה
מדוע זועמים תושבי רחוב הדר בהרצליה?
או בוי
או בוי
דרום שחור
דרום שחור
צעיר טבע למוות בכנרת
בחנוכה הולכים לקייטנה