חדרה

המשטרה הודיעה: תשתית ראייתית נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן

המשטרה הודיעה כי סיימה את החקירה בעניינו של ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, ונמצאה תשתית ראייתית נגדו בחשד לביצוע עבירות מרמה, הפרת אמונים ושביבוש מהלכי חקירה. מחקירת המשטרה עולה חשד כי גנדלמן פעל לקידום אינטרסים של הקבלן סמי לוי בתמורה לתמיכתו במועמדותו

מיכאל פרוסמושקין 18/12/2018
המלצה להעמיד לדין (צילום: clipart)


משטרת ישראל הודיעה כי  סיימה חקירה בעניינם של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. החקירה כללה מספר פרשיות במהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות גנדלמן ולוי.

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והתמקדה בתופעת השחיתות הציבורית. 

ראשיתה של החקירה, חשד לפיו צביקה גנדלמן בהיותו מועמד לראשות העיר, פעל לקידום אינטרסים של הקבלן סמי לוי בתמורה לתמיכתו האלקטורלית במועמדותו לראשות העיר. 

קרבה פסולה זו לא דווחה לכאורה על ידי הצדדים לגורמים הרלוונטיים בעירייה וזאת חרף היותם של החשודים בניגוד עניינים כאמור. 

במשטרה טוענים כי ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן וסמי לוי כל אחד על פי חלקו לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

עוד נמסר כי משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד  לפגיעה בטוהר המידות הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

עו"ד מירון רוזנטל המייצג את לוי מסר: "כפי שטענתי בתחילת  הפרשייה אין ראיות שקושרות את מרדי לעבירות החמורות שתחילה טענה המשטרה קרי שוחד והלבנת הון. מהפרטים שנמסרו לי באופן אישי מבכיר ביח״א עולה כי החשד היחידי שנותר הינו הפרת אמונים מצד מרשי וזו ההמלצה של היחידה החוקרת. אני בטוח שהפרקליטות לא תגיש כתב אישום נגד מר שמואל לוי".
 
עורך הדין ליאור אפשטיין סנגורו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן מסר בתגובה : "משמצאה המשטרה שלא היה מקום כלל לחשוד בצביקה גנדלמן בעבירות של שוחד או של טוהר המידות , ברור לכולנו ששאלות של הפרת אמונים הן שאלות משפטיות וממצאי המשטרה חשובים ככל שיהיו אינם סוף פסוק" .

עוד בחדרה
מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 19/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 09/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שיפוץ ושדרוג בי"ס וגני ילדים בהרצליה
עשרות כשירים מצילי חיים נוספים במוסדות חינוך וציבור ברחבי העיר
דפיברילטורים הוצבו ברחבי ב"ש
שקוף שזה סקווש
עברנו את הקיץ בשלום
פרס החינוך הארצי הוענק לקריית חינוך דרור בלב השרון
פרס החינוך המוסדי תשע"ט
בעל עסק הורשע בהחזקת אקדח ורימון
בעל עסק הורשע בהחזקת אקדח ורימון
קונצרט מיוחד בהרצליה
טרנדים בארונות בגדים
טרנדים בארונות בגדים