חדרה

כנגד כל הסיכויים

התעורר לחיים בחדר צנתורים של "הלל יפה"

כתב לוקאל 14/01/2019
צוות מערך הלב שטיפל ביאיר. מימין לשמאל: אורית נחום, ד"ר יניב לוי, רינת מלכה, יאיר מילרמן, פרופ' אריאל רוגין וסולימאן חאטר בחדר הצינתורים. באדיבות המרכז הרפואי הלל יפה

יאיר, מורה למתמטיקה מפרדס חנה, בן 42, הגיע למרכז הרפואי הלל יפה ללא דופק, לאחר שעבר התקף לב חמור. הוא הובל ישירות לחדר צנתורים תוך כדי ניסיונות החייאה, שם הצליחו הרופאים לפתוח בהצלחה את העורק החסום ולהחזיר את הדופק. הוא שב להכרה, ללא נזק נוירולוגי ולבבי. פרופ' אריאל רוגין, מנהל מערך הלב ב"הלל יפה": "זהו ללא ספק נס רפואי".

טיפול מהיר ומקצועי של צוות ניידת טיפול נמרץ ומערך הלב במרכז הרפואי הלל יפה הצילו את חייו של יאיר מילרמן בן 42, מורה למתמטיקה מפרדס חנה.

"הכול התחיל בבוקר. התעוררתי מהשינה והגשתי לחץ בחזה, קוצר נשימה והתחלתי להזיע. הבנתי מיד שמשהו לא טוב קורה לי וחייגתי למד"א", מספר יאיר.

צוות האמבולנס שהגיע למקום ביצע בדיקת אק"ג, בה נראה אוטם חד בשריר הלב. הצוות יצר מיד קשר טלפוני עם היחידה לטיפול נמרץ לב במרכז הרפואי הלל יפה, במטרה ליידע את הצוות כי הם בדרכם לבית החולים.

"מתיאור מצבו של יאיר על ידי צוות האמבולנס, הבנו שמדובר באדם שמגיע עם אוטם שריר הלב, וכי יהיה צורך בצנתור", מסביר ד"ר יניב לוי, רופא בכיר במערך הלב. "עוד תיאר הצוות כי בזמן הנסיעה הופיעו הפרעות קצב קטלניות ויאיר נזקק להחייאה ולמכות חשמל. מצבו הוסיף להידרדר, ליבו למעשה הפסיק לפעום והוא חובר למכשיר עיסוי חיצוני, בלעדיו הוא היה מוגדר מת".

מנהל מערך הלב ב"הלל יפה", פרופ' אריאל רוגין, יחד עם ד"ר יניב לוי, ביצעו את הצנתור המורכב בעוד שיאיר שרוי ללא דופק, תוך כדי החייאה. לאחר מאמצים מורכבים, הם הצליחו לאתר את העורק החסום, פתחו אותו והחזירו את הדופק. יאיר הועבר במצב מונשם ליחידה לטיפול נמרץ לב, ולאחר השגחה מתמדת, קפדנית ומסורה, התעורר וחזר להכרה מלאה, ללא כל נזק נוירולוגי ועם תפקוד לב כמעט תקין.

"יאיר הגיע אלינו ללא רוח חיים, וקיבל את חייו בחזרה בחדר צנתורים", מציין פרופ' רוגין. "מעטים המקרים בהם נתקלתי, אם בכלל, במהלך חיי המקצועיים בהם זכיתי להשיב לחיים אדם במצב שכזה, בפרט לאור העובדה שהוא אינו סובל מנזק נוירולוגי או לבבי כלשהו. זה בגדר נס רפואי". עוד הוסיף פרופ' רוגין כי קיימת חשיבות רבה לפתיחה מהירה של עורק חסום ולכן צוות האמבולנס פעל במיומנות רבה, הן בשלב האבחון והן בהפניה המהירה ישירות לחדר הצנתורים. הזמן הוא מרכיב קריטי כאן, שכן כל דקה קובעת ויכולה למנוע נמק וצלקת של שריר הלב.

יאיר  שוחרר לביתו אסיר תודה הן לצוות מגן דוד אדום והן לצוות מערך הלב של המרכז הרפואי הלל יפה.


עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
כיכר העירייה מלאה במתנדבים וחבילות מזון. למען ניצולי השואה
הלב הרחב של תושבי רמת השרון
היי הג'ים, היי הג'יפ
המרוץ לחיים
#לאמצביעיםשחיתות בהרצליה
להתאהב בעולם מיוחד
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
ערן סיב, יור התאחדות קבלני השיפוצים בישראל
העסקה בלתי חוקית של בני נוער בחופש הגדול
נערה נפצעה במהלך רכיבה על סוס