חדרה

התמוטט במחלקה ועמיתיו הצילו את חייו

ד"ר אלכסנדר קורין, רופא מוערך במרכז הרפואי הלל יפה, שמונה לא מזמן למנהל יחידת הטראומה, קיבל את חייו מתנה מעמיתים למקצוע שביצעו בו החייאה, לאחר שאיבד את הכרתו במחלקה. הוא הובהל לחדר צנתורים במערך הלב של "הלל יפה", שם עבר צנתור דחוף, והוא מאושפז כעת ביחידה לטיפול נמרץ לב. ד"ר קורין: "היה לי מזל גדול".

כתב לוקאל 11/02/2019
ד
צילום באדיבות דוברות המרכז הרפואי הלל יפה

האירוע קרה ביום חמישי האחרון בעת שסיים ד"ר אלכסנדר קורין משמרת עמוסה כחלק מחייו של כירורג ובמיוחד כירורג טראומה. ד"ר יונס ערוואה, הכירורג ששהה עימו בחדר, חזה בעמיתו מאבד באופן פתאומי את הכרתו. האחרון התעשת, הזעיק את עמיתיו למחלקה, שביצעו בו עיסוי לב, העריכו נכונה את מצבו הקריטי, נעזרו במכשיר דפיברילטור, ובכך הצילו את חייו. 

ד"ר קורין הועבר בבהילות לחדר צנתורים בהיותו מונשם ומורדם, שם צונתר על ידי ד"ר אהרון פרימרמן, מנהל יחידת צנתורים.  ביום המחרת התעורר, ואינו סובל נזק קרדיולוגי או נוירולוגי כלשהו. ד"ר קורין מספר, שמעולם לא סבל מליבו, ולכן הסיבה להתמוטט הפתאומית אינה ברורה לחלוטין, למעט, "עומס רגיל" של עבודה, כפי שהוא מתאר. "אלו הם חיי כירורג, תמיד עמוס", הוא מסכם בחיוך ומודה לעמיתיו ועל מזלו הרב. 

ד"ר אהרון פרימרמן, שבדק את ד"ר קורין היום בבוקר במחלקה מסביר כי כפי הנראה מדובר היה בהפרעת קצב חריפה, אך ד"ר קורין עדיין נמצא בבירור ובהשגחה, ובעיקר צריך כרגע מנוחה, לאור האירוע החריג שעבר. 


עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
חמודי בשניידר
הולכים להצביע (שוב)
דואגים לאם ולילד
לוד: אישה הותקפה בביתה - מצבה אנוש
ארבעה ימים של סיוט
ארבעה ימים של סיוט
אשה נפלה מסולם באשקלון
אשה נפלה מסולם ונחבלה בראשה
עדי רייך- הלוי
מינוי חדש בעיריית רעננה
שני הרוגים מקריסת עץ באילת