חדרה

תודה למשמרות הזה"ב

המטה העירוני לבטיחות בדרכים של עיריית חדרה קיים כנס הערכה לתלמידי ולרכזי משמרות הזה"ב, התורמים לזהירות בדרכים ליד בתי הספר

כתב לוקאל 27/03/2019
תודה למשמרות הזה
צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

כנס הערכה לתלמידי משמרות הזה"ב (זהירות בדרכים) ולרכזי הזה"ב, התקיים באולם רינה שני בחדרה.

בחדרה יש משמרות הזה"ב בשמונה בתי ספר יסודיים, על-פי הוראות משטרת ישראל אשר מדריכה ומפעילה את התלמידים יחד עם רכזי הזה"ב הבית-ספריים.

הכנס התקיים בהובלת מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים נדב ליפשין, בחסות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ובהשתתפות סגן ראש העיר עו"ד טל אליהו, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי שלי הרוש, מפקחת משרד החינוך באגף לבטיחות בדרכים ואורח חיים בטוח עדנה בוזגלו, תלמידים, רכזים, מנהלים ועוד.

בכנס הוענקו תעודות לרכזי הזה"ב על פעילותם עם התלמידים, ותרומתם לצמצום ומניעת תאונות הדרכים. תעודות הוענקו גם לכל תלמידי משמרות הזה"ב.

לאחר הטקס צפו התלמידים בהצגה "לאן" של תיאטרון "הכרכרה", אשר מבוססת על מקרה אמיתי של תאונת הדרכים בה נהרגה יערה מאיר ז"ל, חיילת ורקדנית שנהרגה בתאונה למרגלות הר תבור בשנת 2003, בהיותה רק בת 20.

ההצגה נגעה ללב התלמידים ולא השאירה עין אחת יבשה, וסייעה היטב להעברת המסר שלמו התקיים הכנס.

לדברי נדב ליפשין, המסר לזהירות בדרכים הועבר בצורה חזקה מאוד, כך לפי התגובות שקיבל

המטה העירוני לבטיחות בדרכים מפי רכזי הזה"ב ומנהלי בתי הספר.

ליפשין: "עיריית חדרה יחד עם שותפים רבים, בהם משרד החינוך האגף לבטיחות בדרכים ואורח חיים בריא, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ומשטרת חדרה, פועלים במגוון רחב של תחומים על מנת למנוע את תאונת הדרכים הבאה. אנו פועלים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים, מבצעים הסברה ואכיפה לנהגים בכלל ולנהגים הצעירים בפרט, וכן גם לאוכלוסייה הבוגרת, ומבקשים מכולם להישמר ולהיזהר בדרכים".

כחלק מהפעילות הענפה המתבצעת נכללים גם משמרות הזה"ב, המבטיחים את שלומם של כל התלמידים וההורים בתחילת ובסיום יום הלימודים. התלמידים שכימים לקום, מגיעים ראשונים לבית הספר, לובשים את האפוד הזוהר, לוקחים את המוט עם התמרור ויוצאים אל מעברי החצייה להבטיח את החצייה הבטוחה של חבריהם התלמידים, כדי שיגיעו בשלום לבית הספר או לביתם.

הכנס נועד להביע את ההערכה שחשים עיריית חדרה אגף החינוך, הרשות הלאומית לביטחון בדרים (רלב"ד), ומשטרת חדרה, לעשייה. ליפשין: "לעולם לא נדע את מי הצלנו היום מתאונה, אך ורק בגלל שראה את האפוד הזוהר שלנו, והוריד את הרגל מדוושת הגז. לעולם לא נדע את מי הצלנו היום מתאונה, רק בגלל שעצרנו את הרכב לפני מעבר החצייה ואפשרנו להולך הרגל לחצות בבטחה.

בשם כולנו, וכן בשם נהגים והולכי רגל, מצאנו לנכון להזמין אתכם לכאן ולומר לכם תודה".

עוד בחדרה
כתב לוקאל 19/08/2019
תערוכת ציירים צעירים תפתח בעופר לב חדרה
כתב לוקאל 17/04/2019
סיירת חסד ייחודית
כתב לוקאל 06/03/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עם המבט לפסג"ה
אלפי יחד ייבנו ברכסים
אלפי יח"ד ייבנו ברכסים
הפרויקט של חברת יורו ישראל בראש העין נמצא בשלבי גמר מתקדמים
מהפכת תחבורה ציבורית בראשון לציון
השתלת המעי השנייה בישראל עברה בהצלחה
הצלחה בהשתלת המעי השנייה בישראל
יוסף לונדון. תומך בתכנית אפולוניה
לונדון תומך באפולוניה
לוד: דיר ואורווה פונו מאדמות מדינה
זכויות בנייה במקום פיצויי הפקעה