חדרה

הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע

הרב ביקר בטכנודע במסגרת ביקורו בעיר חדרה כאורחו של ראש העיר

כתב לוקאל 01/05/2019
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
צילום: שלומי גבאי

 

ביקור מיוחד במינו התקיים השבוע בטכנודע חדרה, במסגרתו התרגשנו לקדם בברכה את הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול מלווה בראש העיר מר צביקה גנדלמן, הרב בן ציון נורדמן ובמשלחת מכובדים. 

המשלחת סיירה במתחמי הטכנודע השונים. האורחים התרשמו מיופיו של פארק ומוזיאון המדע, והתרשמו במיוחד מהיחידה לסימולציה רפואית. האורחים התרשמו מסביבת לימודים עשירה במכשור וסימולאטורים  רפואיים מהמתקדמים בעולם העומדים לרשותם של אלפי התלמידים המגיעים לטכנודע מכל רחבי הארץ. בביקורו ביחידה התנסה הרב בהדרכתו של מנהל היחידה מר בני קציר בביצוע צינתור לב בסימולטור המיוחד פרי פיתוח ישראלי ובאבחון קשיי נשימה בסימולטור אנושי. היחידה לסימולציה רפואית ע"ש מרים ודן ראב"ד ז"ל הוקמה בטכנודע במטרה לאפשר לילדים ונוער לחוות וללמוד את עולם הרפואה בדרך מרתקת הכוללת התנסויות המדמות טיפולים והליכים רפואיים אמיתיים.

כמו כן ביקר הרב ופמלייתו במתחם האסטרונומיה הכולל פלנטריום ומצפה כוכבים הכולל טלסקופ מהגדולים בארץ וקיבלו הסבר על מראות השמים כפי שהם נשקפים דרך טלסקופים המהווים את חלון ההצצה אל ממדיו המדהימים של העולם אליו אנו שייכים.

הרב לאו קיבל תדרוך מקיף מראש העירייה מר צביקה גנדלמן שאירח את הרב בעיר וממנכ"ל הטכנודע , ד"ר גדי מדור על הפעילות הענפה של הטכנודע בחיזוק ילדים משכבות חלשות גם ברמה המקומית וגם ברמה הארצית. פעילות אשר נתמכת ומחוזקת  ע"י עיריית חדרה וראש העיר.  בדברי סיכום הביקור אמר הרב כי התרשם עמוקות  מהעשייה המדעית חברתית בטכנודע ובירך  את הצוות העוסק במלאכה החשובה .


 

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
הקרנת טרום בכורה לסרט סדקים
רשת חוויות מציגה: הקרנת טרום בכורה לסרט "סדקים" ושיחה עם התסריטאית מיכל אקרמן
אייפד לכל מורה בחינוך המיוחד
תחלופה גבוהה של סייעות
תביעות נגד משרד הביטחון
תביעות נגד משרד הביטחון
עבריין רכוש סדרתי הואשם בפריצה לדירה בהוד השרון
צעיר נהרג בתאונה עצמית בצפון
5 סיבות לפנות לייעוץ זוגי
מפגש נשיאותי