חדרה

הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע

הרב ביקר בטכנודע במסגרת ביקורו בעיר חדרה כאורחו של ראש העיר

כתב לוקאל 01/05/2019
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
צילום: שלומי גבאי

 

ביקור מיוחד במינו התקיים השבוע בטכנודע חדרה, במסגרתו התרגשנו לקדם בברכה את הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הרבני הגדול מלווה בראש העיר מר צביקה גנדלמן, הרב בן ציון נורדמן ובמשלחת מכובדים. 

המשלחת סיירה במתחמי הטכנודע השונים. האורחים התרשמו מיופיו של פארק ומוזיאון המדע, והתרשמו במיוחד מהיחידה לסימולציה רפואית. האורחים התרשמו מסביבת לימודים עשירה במכשור וסימולאטורים  רפואיים מהמתקדמים בעולם העומדים לרשותם של אלפי התלמידים המגיעים לטכנודע מכל רחבי הארץ. בביקורו ביחידה התנסה הרב בהדרכתו של מנהל היחידה מר בני קציר בביצוע צינתור לב בסימולטור המיוחד פרי פיתוח ישראלי ובאבחון קשיי נשימה בסימולטור אנושי. היחידה לסימולציה רפואית ע"ש מרים ודן ראב"ד ז"ל הוקמה בטכנודע במטרה לאפשר לילדים ונוער לחוות וללמוד את עולם הרפואה בדרך מרתקת הכוללת התנסויות המדמות טיפולים והליכים רפואיים אמיתיים.

כמו כן ביקר הרב ופמלייתו במתחם האסטרונומיה הכולל פלנטריום ומצפה כוכבים הכולל טלסקופ מהגדולים בארץ וקיבלו הסבר על מראות השמים כפי שהם נשקפים דרך טלסקופים המהווים את חלון ההצצה אל ממדיו המדהימים של העולם אליו אנו שייכים.

הרב לאו קיבל תדרוך מקיף מראש העירייה מר צביקה גנדלמן שאירח את הרב בעיר וממנכ"ל הטכנודע , ד"ר גדי מדור על הפעילות הענפה של הטכנודע בחיזוק ילדים משכבות חלשות גם ברמה המקומית וגם ברמה הארצית. פעילות אשר נתמכת ומחוזקת  ע"י עיריית חדרה וראש העיר.  בדברי סיכום הביקור אמר הרב כי התרשם עמוקות  מהעשייה המדעית חברתית בטכנודע ובירך  את הצוות העוסק במלאכה החשובה .


 

עוד בחדרה
אמנות ירוקה בחדרה
כתב לוקאל 18/06/2019
פנים חדשות לקיר
כתב לוקאל 11/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
בנודיס , יהנה מניצחון טכני?
ניצחון טכני לכפר סבא?
בתמונה מימין לשמאל: אסי, אוהד, חני ויעקב
הבוזגלוס בדרך להנפקת דרכון פורטוגלי
קרע בלתי ניתן לאיחוי (טור פרשנות)
מי שכותב מוות לאילןכהן זו חציית קו אדום
"מי שכותב 'מוות כהן' זו חציית קו אדום"
מתקן שקי קקי ריק בחורשה ליד רחוב גולומב
מחסור בשקיות לאיסוף צואת כלבים
קיילייט - הטרנד הסביבתי החם בעולם האדריכלות
סקיילייט - הטרנד הסביבתי החם בעולם האדריכלות
דפקו שעון
עברו לשעון חורף
מסכמים שנה במועצה הדתית