חדרה

"אמנות ירוקה" בחדרה

רבים הגיעו ליהנות בתערוכה "אמנות ירוקה" בבית האמנים, ביניהם קבוצות של תלמידים, מגני ילדים ובתי ספר, שביקרו בתערוכה כחלק מהחינוך לאמנות

כתב לוקאל 18/06/2019
צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

התערוכה "אמנות ירוקה" שהוצגה בבית האמנים, נהנתה מתנועה מרובה של מבקרים שהגיעו לצפות ביצירות, ביניהם גם קבוצות תלמידים, מגני ילדים ובתי ספר, שביקרו בתערוכה כחלק מהחינוך לאמנות במוסדות החינוך בעיר.

בבית ספר "ארלוזורוב", בניהולה של בטי גולדמן, שמים דגש על חינוך לאמנות, ומנהיגים ביקורים קבועים בתערוכות בבית האמנים. בתערוכה "אמנות ירוקה", בה הוצגו יצירות של אמנים מהארץ ומחו"ל, חוו התלמידים גם אמנות וגם מסרים לשמירה על כדור הארץ מפני נזקים שהאדם יכול למנוע.

התלמידים, מכיתה ה' 3, הגיעו לתערוכה בגלריה העירונית בליווי המורה לאמנות לבנה פרנקו-ממן והמחנכת ליאור בר. את פניהם קיבלה אוצרת התערוכה חוה גדיש  לדיון באמנות וסביבתיות, והתלמידים גילו סקרנות ועניין רב.

באותה עת הוצגו במבואה של התערוכה 20 עבודות של תלמידי "ארלוזורוב" בנושא "דיוקן משפחתי". עבודות התלמידים נוצרו ממגוון חפצים בהשראת האמן חנוך פיבן, הנוהג ''לצייר בחפצים''.

גם עבודותיהם של תלמידי כיתה י"א במגמת הצילום, בתיכון טכנולוגי נעמת בניהולה של טלי צימני,  הוצגו במבואה. תערוכת הצילומים, בהדרכת המורה לצילום רמה יאזמה, התמקדה בהגברת המודעות לשמירה על הסביבה. מזה 5 שנים הם משתתפים התלמידים בפרויקט בינלאומי של כתבי סביבה צעירים, של "עמותת אקואושן", ובכך התגברה מודעותם לנושאים סביבתיים.

תלמידי חטיבת הביניים בבית ספר "תחכמוני" הגיעו בקבוצות קטנות לפעילות בגלריה לכבוד יום ירושלים.

גם ילדי גן ארז, בני ה-4, הגיעו לתערוכה עם הגננת אילנה ניר. גדיש: "כל הכבוד לגננת אילנה שהביאה את הילדים המקסימים ולימדה אותם שבתערוכה רק מסתכלים ולא נוגעים. זה שיעור ראשון חשוב מאד, והילדים נהנו מאד גם בלי לגעת. רק בשביל ביקורי הילדים היה שווה להציג את התערוכה".

בנוסף, במהלך התערוכה נערך כנס של עמותת קהילה-לה שכינס כ-100 נשות עסקים מחדרה והשכונות. הכנס התחיל בביקור בתערוכת ''אמנות ירוקה'', כולל הרמת כוסית והדרכה בתערוכה.

לדברי חוה גדיש, התערוכה נהנתה מתנועת מבקרים מרובה, ועם סיומה  החלו ההכנות לתערוכה הבאה: ''קיץ הכי ישראלי''. שתיפתח ב-11 ביולי בבית האמנים.

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
ראש העיר משה פדלון במפגש מתנדבי רשויות ומועצות בהרצליה
הרצליה מלמדת התנדבות
 בילוי במועדון הסתיים באלימות
בילוי במועדון הסתיים באלימות
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים
יריד 'עוטף בכיף'
בהמשך לבקשת הורים: דיון נוסף בנושא סגירת גני הילדים בכפ"ס
טיפול חדשני לסובלים מבלוטת התריס
עליות זה להיות
"עליות זה להיות"
מחוברות
מחוברות