חדרה

מגיעים ללמוד מחדרה

קבוצה מיישובי מ.א מנשה הגיעה לחדרה כדי ללמוד על הקמתם ותפעולם של גני ילדים מאופסי אנרגיה, הראשונים מסוגם שנבנו בישראל

כתב לוקאל 28/07/2019
סיור בגני קיימא בחדרה
צילום באדיבות דוברות עיריית חדרה

קבוצה של נציגי מועצה אזורית מנשה הגיעה לחדרה לסיור למידה בגנים מאופסי האנרגיה, הראשונים בישראל, בהובלת המשנה לראש העיר חדוה יחזקאלי וסמנכ"ל התשתיות בחכ"ל גבי פל, נציג החברה הכלכלית חדרה שהובילה עבור עיריית חדרה את העבודות להקמת הגנים.

הקבוצה, אשר מנתה את מנכ"ל המועצה האזורית מנשה חגי פלמר, מהנדס המועצה לאה פרי, גזבר המועצה נתן קוסקס, מנהלת מחלקת קיימות נועה סגל, ונציגים ממושב מי עמי: אוריאל בן-חיים ואנתיאה בן-דוד, סיירה במתחם הגנים והתרשמה מהיחודיות בהם.

את צמד הגנים הקימה העירייה בשכונת עין הים כגני קיימא, וככאלה אף זכו לשמות בהתאם – "קרן" ו"שמש". מבנה מאופס אנרגיה מנצל בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה (רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה) ומייצר את כמות האנרגיה שהוא צורך.

הפרויקט הוקם בהתאם למדיניותו של ראש העיר צביקה גנדלמן לבנייה ירוקה בת-קיימא, אשר כחלק ממנה הוקמו הגנים הייחודיים.

לדברי יחזקאלי, לפרויקט מאופס אנרגיה נבחר מבנה חינוך, בין השאר כדי לחנך את ילדי העיר ולהקנות להם ערכים של קיימא וחיסכון באנרגיה. מאז הקמתם מגיעים רבים כדי לעמוד מקרוב על יתרונות הבנייה מאופסת האנרגיה, ולצפות ביעילות המבנים בהתאם לייעודם. חברי הקבוצה מהמועצה האזורית מנשה סיירו בגנים, קיבלו הסברים על הקמתם ותפעולם, והתרשמו מיעילותם ומהחיסכון העצום בצריכת אנרגיה. 

גבי  פל הסביר כי הגנים נבנו באופן ייחודי, עם מעטפת טרמית מיוחדת, והותקנה בהם מערכת אוורור מיוחדת המצמצמת את הצורך בשימוש במזגנים צורכי אנרגיה. כמו כן השתמשו בטיח טרמי מבודד, חלונות מבודדים, מאווררים ומזגנים חסכוניים.  

עוד בחדרה
חשבנו שיעניין אותך גם...
שיפוץ למופת
גולדן בוי
חניון מטרופולין החדש בכפר סבא  - הוא חניון זמני
חניון מטרופולין החדש בכפר סבא - הוא חניון זמני
המועצה החדשה יצאה לדרך
ראש העיר רעננה, חיים ברוידא, נחמה אפרתי, מנהלת מחלקת קליטה וחבר מועצת העיר, לורן עייש יור ועדת קליטת עלייה
רעננה מעודדת עלייה
זוכה לחשיפה
זוכה לחשיפה
משלחת סטודנטים מאוהיו ביקרה בכפר סבא
פרדס חנה: קעטבי מתמודד לראשות המועצה
פרדס חנה: קעטבי מתמודד לר' המועצה